Sezon başlangıcı 30 km durmak yok

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
32 derece oldu rüzgar şiddetli..............mesafe sadece 64 km ...........kısa sayılır geldiğimiz yerleri saymaz isek........

liste güncelleme..

2 eylül..........................

partnerler..............

1- bahtiyar ve erkan
2- barış ve yılgör..........
3- ozan ve doğaç...........
4- kubilay ve ağbisi............

murat..............??????????????????

saat 07.00 üsküdar vapur iskele önü................
vakit kaybetmeden hemen hareket saat 07.30 da hekimbaşından ekipçe hareket.................

hekimbaşında bekleyecekler...............

bahtiyar ve erkan
kubilay ve ağbisi...........

ilk 32 durma yok...............
dönüş serbest sürüş...................
ilk çıkışta saat tutulacak ............
5 adet rampa ikisi uzun ..................
polinez kafeye ilk varan yarım saat bekleyecek................
dönüş aynı yol.................

anadolu performansın yeni üyeleri dostlarıma bu sezon açılışında başarılar dilerim ,2009 yılında filizlenen performans tarzda bisiklet sürücülüğün 3 yılına gelmiş bulunuyoruz henüz emekleme devrindedir performans bisikletçiliği bu 3 yılda epeyce 200 ler devrildi 200 üstü etaplar katılımın olmaması dolayısıyle iptal oldu,,
gözde mekan bıçkıdere -şile oldu ve olmayada devam edecektir 2009 dan beri hedefleri seçerken anlayışımız hiç bir zaman restoran olmadı ,ya da dondurmacı ali,biz bisikletin bi spor aracı olduğuna kesin inandık ,çizgimiz bu idi ,adımıza yakışır bi davranış yapma durumu olacak idi eğer anadolunun arkasından performans deniyorsa bunun hakkı verilmeli idi...2009 dan beri performans bisikletçiliğinin hakkını verenler yola devam ediyor ama bunlar azınlıktır,,inanmak lazım kendine ve asla kendinden koparmamak kendini,,ana tema budur ,biz sürekli durk kalk yapıp spor yapıyoruz diyenlerdende asla olmadık biliyordukki dur-kalk fazla olursa sele üstünde onun adına performans bisikletçilliği denmez gezi bisikletçiliği denir ,tur bisikletçiliği ise uzun yollara 30 kilo yükle gitmek demektir ,çizgimiz bu değildir ,,ayrıca bizler mtb alanından çıktık
cyclo cross yol bisikletçiliğine yöneldik ,,,marmara bölgesinin her tarafı asfalt değildir...........evet yeni sezon tekrar hayırlı olsun kazasız belasız sezonu kapatırız sezon temmuz başı kapanır gene eylül başı açılır temmuzda ve ağustosda sistem bellidir sabah 06.00 ve 09.00 da işi bitirmek..

son durum şafak 48 saat ...kaldı bu günle iki gün................
yüzdük yüzdük sonunda kıyıya geldik...

evet partnerleri hatırlayalım..

1- bahtiyar -erkan
2- barış-yılgör
3- kubilay ve ağbisi
4- doğaç -ozan
5- murat ?????????

üsküdar saat 07.00 hareket

Scudo

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
murat abimiz gelirse 10 kişi oluyoruz bir aksilik olmazsa pazar günü görüşürüz

• Beğen
Tepkiler: muradcaglidil

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
cuma -ct dinlenmece ,,,,,,pazar işi kotarmaca,,evet 07.30 çıkış 08.30 da orda olursak çok şık olur...ama 5 adet rampada biraz gecikme olabilir..durma yok ,lastik patlamalarında herkez tekdir arkadaşlar ,lastik süratli değiştirilmeli eğer partnerinin tekeri patlar ise diğer partner onu bekler ise bütün ay boyunca yapılan çalışmalar suya düşer lastiğin patlamalarına karşı lastiklerin havasının tam olması gerekir 80 hava basılıyor ise 75 ,,,,son kontrolleri yarın yaparız vites ayarlar artı zincir temizliği ozan riske giriyor bence bisikletini adam akıllı silsin temizlesin zinciri bezle iyice ova ova silsin zincir yağını diş fırçasının ucu ile yapsın bir devir yeter ,fazla yağ sürülmez ,arka ruble temizliği şart bez ile ova ova ayna kolda toz tortuları kalmayacak ve arka aktarıcıdaki küçük tekerlerde tortu kalmayacak ...

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
bakım kontrelleri tamam ayarlar tamam ben hazırım kudret abi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
helal dostum

Pazar
partlycloudy Parçalı Bulutlu. Yüksek: 29C. Rüzgar Hızı: 30-45 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.
Pazar Gecesi
nt_partlycloudy Parçalı Bulutlu. Düşük: 21C. Rüzgar Hızı: 30-45 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

rüzgar şiddetli kuzey doğu giderken duvar............

evet yarın sabah bu topikten son mesajları atarız kesin olanlar belli bahtiyar ve erkan ve ben kubilay ağbisi ile gelecekmi belli değil murat için sadece teklif yaparız ısrar etmeyiz kalan sağlar bizimdir bizim yaşantımız sele üstünde geçer buna hazır olanlar ile emek sarfederiz. evet barış rahatsız geçmiş olsun diyoruz ve haber bekliyoruz ozan bakımsız bisiklet ile gelirse teknik sorun yaşayacak ozanı burda biraz eleştireceğim yumurta kapıya dayanınca tamir olmaz baştan düşünecekti biz durmayız daha doğrusu 3 kişi durmadı ve devam etti bu dostlarım bahtiyar ve erkandır herkezin en az onlar kadar davaya sahip çıkmasını isterim doğaçtan ses yok kask alındımı ,alınmadı ise kağıt imzalatacağım artık iş ciddidir antreman bitmiştir biz bu 2 eylüle antreman yapmayacağız lastiği patlayan kendisi değiştirecek kurallar acımasız olabilir performans bisikletçiliği malesef acımama üstüne kuruludur ..yılgörden ses yok kesin haberler ve mesajlar burda paylaşılırsa seviniriz...............

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Abi bakıma vermedim yetişmeyecekmiş , yarın götürüp attırıcı ayarlarını yaptıracağım zinciri yağlayacağım acil sorunlar onlar şuanda, turdan sonrada genel bakıma vereceğim her türlü ayarı yenilenip temizlenecek.Bu arada polineze geliyorum, buluşma yeri üsküdar iskele mi ? ( eğer öyle ise gidiş dönüş toplam 40km eklenecek bana )

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen

Onur Şenel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Carraro
Abi ben İstanbuldayım. Turunuza katılmak istiyorum. Nerede buluşucaz tam okuyamadım bütün yazıları internet elimde sınırlı bana telefon numarası bırakabilir misin ben seni arayayim turun ayrıntılarını bana anlatır mısın

• Beğen

Recep Volkan ÇETİNCEVİZ

Forum Bağımlısı
Tepki
180
Bisiklet
Scott
Selam Kudret abi tekrar forumu hareketlendirmişsin bir ara forum değişmişti vs. anadolu yakasında performans olarak hareketlilik olmuş bu başlık devamı gelirse iyi olur bu tur için konuşacak olursak gelmek isterdim fakat bir yandan da işler güçler vs. ama yinede yer varsa gelmek için birşeyler yapabilirim... bilmiyorum hatırladınmı abi beni bu arada sedona 321 ile tam performans bisikleti topladım 9 kg civarında

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
arkadaşlar numaramı veriyoruz beni arayabilirsiniz 0534 700 58 61 ben hekimbaşı girişinde bekliyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
ozan topiğe yabancısın okumuyorsun hala nerde diyorsun bu da olaya hazır olmadığını gösterir acı çekmeye hazır ol yandın çünki 2 eylül hiç kimseye acımam bunu bilmiş ol geride kalırsan kendi sorunların ile uğraşırsın yumurta kapıya gelince bakım olmaz bak bahtiyara takır takır işini yaptı disiplin sende sıfır ...üsküdar saat 07.00, 07.05 dahi beklemeyeceğim hemen hekimbaşına gideceğim üsküdara gelecekler 10 dakika önceden orda olurlarsa iyi olur çünki saat 07.00 de hareket olacak sen oraya 07.05 de gelirsen kimseyi bulamazsın..

onur selam,,,
hoşgeldin istanbula arka freni hallettik o iş bitti..şimdi onur bu turda yardımlaşma yok herkez antreman yaptı partneri ile senin partnerin yok grubu yakalamak durumundasın ta arka sayfalara bakarak rotayı okuman lazım ...bu turda daha doğrusu tempolu turda ilk 32 km basacağız asla durmayacağız lastiği patlayan kendisi değiştirecek ve 5 adet rampada durulmayacak iç lastik alınacak artı kask pompa ,32 km sonra polinez kafede durulacak 20 dakika mola ve dönüşe aynı yerden geçeceğiz giderken iki uzun rampa ve dönüşte iki uzun rampa alınacak alt yapın sağlam ise tempon iyi ise bizi yakalarsın 28 kullanıyorsan sorun değil 26 kullanıyorsan ve hızlı isen gene sorun değil bu olay tamamıyle performanstır amacımız 14 ekime kaydırılan 260 km lik kartepe olayından zaferle çıkmaktır.

recep karabatak gibisin bi kayboluyorsun yoksun sonra tam performans yapacağımız zaman dank çıkıyorsun bu tura hazırsan gel çünki asla durma yok 32 km basacağız polinezde duracağız rota arka sayfalarda, harita var kubilayın haritası buraya ne kadar haritada koysam sahada kafan karışır ekibi yakalamak durumundasın ekipten geri kalırsan kayboldun demektir saat 07.00 hareket üsküdar vapur iskele 07.00 den sonra gelenler kaybeder...herkez kendi lastiğini yapacak patlama olursa kimse kimseyi asla beklemeyecek ilk çıkışta,,, polinezde 20 dakika durduktan sonra tekrar aynı anlayışta sürülecek isteyen serbest sürecek yani düşük tempo isteyen basacak durum budur..

adamım bu işte benim ve erkan iki 3 adam disiplini sever onun içindirki birbirimizden asla kopmadık herkez bizi örnek alacak başka çareleri yok köprücük kırıldı o vaziyette sele üstünde bir ay sonra durdum bu delilik herkez de olacak bu aşk herkez de olacak ...

kesin cevap beklediklerim ......
doğaç ..geliyormu..
yılgör geliyormu..
barış geliyormu..............

ozan hala buluşma yerini soruyor olaya tam fransız bu da başaramayacağını gösterir kafasında tereddütler var attığı mesajlarda tereddüd hissediyorum evet bu iş kolay olmayacak özellikle ilk çıkış...kubilaydan ses yok ağbisi bu tempoya nasıl yetişecek evet bunlar sorunlardır....beyler yemek yemeğe gitmiyoruz ayrıca biz turcu değiliz basmaya gidiyoruz sürat yapacağız yokuş aşağı en tehlikeli virajlarda..

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
kudret abi 07:15 hekimbaşı kavşakta bekliyoruz yarın görüşmek üzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
saat 07.30 da hekimbaşındayım bana inanmış olanlar ile.....

evet son 2 eylülün prosedürü artık antreman olmayacağı ve performansa geçeceğimizdir burada antremanda birlikte çalışmış olanlar birlikte hareket edecek ,eğer bir kişi teknik problem yaşarsa diğer partner devam edecek kurallar acımasız olabilir.diğer partnerin beklemesi kendi aleyhine olup gelişememesidir ...herkez lastiği çok süratli değiştirecek ,aparatlar,pompa olacak iç lastik tabi yama olmaz yama evde yapılır.....benim tekerde patlayabilir bunlar kısmettir. evet barışın sağlık problemi ona konsantrasyon kaybettirebilir ve kaza yaptırır bu nedenle tam anlamı ile bence iyileşme olmalı..

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe
Kudret abi tereddütle falan alakası yok , bir yandan okulun kaydı için gerekli belgeleri topladığım için foruma her zaman bakamıyorum , 2 eylülde tur var 3 eylülde kayıt var turu aksatmasın diye 2 ayağım bir pabuca girdi zaten onlarla uğraşıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ozan Güner

kayıt yaparsın tarih 3 eylül zati kısa olacak tur 200 km değil....vites ayarlar ne oldu ..???

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe

Bende 4 gibi yeşilin oraya gelicem 2 buçuk gibi çıkıcam bisikletçiye ordanda yanınıza gelicem gelince sende bir bakarsın test ederiz abi

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Ozan Güner

bisikletçide yaptır sonra bakarız kaçkarda yaparlar....ozan senle oraya hiç gitmedik 90 km yaptığınız güzergahta o kadar eğim yok idi burada zor olanlar eğimlerin sona doğru üst üste gelmesi partnerin doğaç senden koparsa kendi temponu koru, rampada koru asılma....

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
@Kudret Kurtcebe
Zaten kopacak benden ayakta çıkıyor çünkü rampaları ben kendi tempomu koruyacağım rampada çıkışlarda değilde iniş ve düz yollarda kendimi biraz zorlayıp yakalamaya çalışacağım ki aradaki fark fazla açılmasın.

• Beğen
Tepkiler: Barış Güney

Onur Şenel

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Carraro
yarın o zaman saat 7.00 de üsküdar vapur iskelesinde olsam yeter demi kudret abi ekipmanım var yedek lastik pompa filan performansımda yerinde yarın 7 de ben üsküdar iskelesinde olurum

yılgör

Üye
Tepki
64
Bisiklet
Specialized
iş durumlarımdan bu hafta pek uğrayamadım foruma.
rotada bir değişiklik yok dehil mi buna çalışalım kaybolmayalım:D
(link)

yarın görüşmek üzere

• Beğen