Şehir bisikletim için çamurluk

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@emrahozkan

Emrah bey, hayırlı olsun. Yeni aldığınız çamurluk setini güle güle kullanın. Kablo bağı ile desteklediğinizi yazmışsınız, sanırım çamurluk hareket halindeyken sallanıyor. Ben de takacağım çamurluğun sabit durmasını titreme/sallanma yapmamasını istediğim için bağlantı noktası daha çok olan modellere bakıyordum. Üzerime çamur sıçraması beni rahatsız etmez. Bir defasında yağmurlu havada bisiklet sürdükten sonra çamur bulaşan montumu yıkadım, çamur lekelerinden kurtulmak kolay oldu ancak arta kalan yağ lekelerini çıkartmakta oldukça zorlandım. Yağmurdan sonra yollarda çamur ve yağdan müteşekkil bir kokteyl oluşuyor ve üzerime sıçramasından büyük rahatsızlık duyuyorum. Sırf yağmur yağdı diye de o gün bisiklete binmekten vazgeçmek istemiyorum. Kısacası takıp çıkarması kolay, titreme/sallanma yapmayan bir çamurluk arayışındayım.

Scudo

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@Saim Deveci

yani öyle sıkı sıkı bağlamadım sadece arka çamurluğa 1 adet kablo bağı ile bagaja sabitlemedim esnemesin oynamasın diye... normalde hiçbirşey olmaz ama yollarımız o kadar güzel ki geçenlerde bir çukura girdim arka far fırladı gitti, bunun başına birşey gelmesini istemedim...

daha sağlam ürünler var ama fiyatları da ona göre... ben plastik kalitesini gayet beğendim, bağlantı noktasının alyanını orta seviyede sıkarsanız zaten oynamaz...

• Beğen
Tepkiler: Saim Deveci