Şehir bisikletim için çamurluk

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki resimde gördüğünüz Giant bisikletim için uygun çamurluk seti arıyorum. Bisikleti yaklaşık 1.5 ay önce satın alırken yanında bir çamurluk seti de almıştım. Kaliteli olduğunu sanmıştım ama çamurluklar tırt çıktı. En ufak sarsıntıda bile çamurluklar zıngır zıngır titreyerek sallanıyordu. Bu baskı ve zulme daha fazla dayanamayan ön çamurluk isyan etti, plastik bağlantı noktasından kırıldı. Şehir bisikletine daha sonradan çamurluk takmış olup da bu çamurluklarından memnun olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini almaktan mutluluk duyarım. Lastik ölçüleri 700*32 cm ebatlarında.

http://img812.imageshack.us/img812/442/grnt0282l.jpg

Scudo

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşım, bisikletiniz güzel, güle güle pedallayın. Bu bisiklete gidip sac çamurluk taktırmayın. Hem ağır, hemde kaba olacaktır. Epoksi çamurluk taktırın hem kibar hemde çok çok haffler. 15-100 TL araası değişiyor fiyatları.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Linkdeki Zefal'in çamurluğunu alabilirsin. Termoplastik hammaddeli bir çamurluk çok hafif, takması sökmesi kolay. Bende kendime yağmurlar başlayınca alacağım. Zaten sadece kış mevsiminde ya da yağmurlu havalarda takmanı öneririm. Böyle bir bisiklette çamurluğa gerek yok.

(link)

28 inch olanını almalısın.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
(link) kaliteli ve kolay sökülüyormuş (denemedim daha önceden araştırmıştım)

• Beğen
Tepkiler: Saim Deveci

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@Sarper Salt

evet malesef :( ama pahalıdır vardır bi hikmeti...

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@muratcolakoglu

Önerdiğiniz çamurluk ilgimi en çok çeken öneri oldu. Kullanan arkadaşlar varsa olumlu/olumsuz deneyimlerini paylaşabilirler mi acaba?

@emrahozkan

Bu çamurluk da güzel, sağlam ve kullanışlı bir çamurluk gibi fakat gerçekten de biraz pahalı :)

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar tekrar merhaba, bu sitede (link) bulduğum çamurluğun, bisikletim için uygun olanını seçmekte zor durumda kaldım.

http://img831.imageshack.us/img831/6844/25793.jpg

Bisikletimin rengi siyah olduğu için renk uyumu açısından çamurluğun siyah olması görünümü bozmayabilir fakat gümüş renk çamurluk bisikletin görüntüsünü sizce nasıl etkiler? Araştırmalarım sonucunda bu çamurluğun siyah rengine ait hiçbir resim bulamadım. Bir diğer konu, genişlik olarak farklı ölçüler mevcut:

- Black - Hybrid 700c - 50mm

- Black - Wide 700c - 45mm

Sizce bunlardan hangisini seçmeliyim? Kullandığım lastiklerin ölçüleri 700c - 32mm.

Renk uyumu ve ölçü konusunda görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Daha önce kullanıp memnun kalmadığım çamurluğu çöpe attım ve açıkçası böyle bir durumla tekrar karşılaşmak istemiyorum :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Black - Wide 700c - 45mm seçmelisin. Renk olarak da siyah haliyle bisikletine en uygunu olacak. Görüş yazanların hepsi olumlu görüş bildirmiş.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
- Black - Hybrid 700c - 50mm
- Black - Wide 700c - 45mm

45mm den büyük lastik kullanmayı düşünmüyorsan 45mm işini fazlasıyla görecektir. Renk olarak siyah daha iyi olacaktır bisikletinize, gri de çok sırıtmaz tercih size kalmış

• Beğen

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
Tercih size kalmış ama çamurluk basit bir şey, bu kadar para harcamaya değer mi?

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Kadir.Celik

Bu işler keyif işidir, insanın ilgisine, bütçesine göre değişir. Çamurluk bisikleti tamamlayan bir parçadır. Sizin için çok önemsiz bir parça bir başkası için çok önemli olabilir. Mesajları okuma zahmetine girseydiniz arkadaşın en ucuzunu aramadığını anlardınız.

• Beğen

Kadir.Celik

Forum Demirbaşı
Tepki
75
@muratcolakoglu

Mesajların hepsini okumuştum ona göre cevap verdim zaten, 140 liralik veya 77 liralık bir ürün yerine iş görecek başka çamurluklar da var diye yazmıştım. Siz beni yanlış anlamşsınız, ben mesajımın başında zaten belli etmiştim niyetimi. İyi akşamlar.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Kadir.Celik

Sizin niyetinizin önemi yok. Konuyu açan kişinin niyeti önemli. Size uymuyorsa konuya bulaşmazsınız.

• Beğen

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saim bey hangi çamurluğu aldınız elinize ulaştımı?

kaanduro

Üye
Tepki
14
Polisport marka çamurluk aldım ön arka.
Artık her gördüğüm suya çamura rahatlıkla dalıp çıkabiliyorum üzerime hiç çamur gelmiyor.
Gerçi ayakkabılarım baya kirleniyor ama onun için zaten yapacak birşey yok

• Beğen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
yağışlar başlayacak, çamurluk alsak fena olmaz

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
@Eser Sevinç

Henüz sipariş vermedim, Eser bey. Eğer daha iyisini ve uygun olanını bulamazsam SKS'nin çamurluk seti şu an uygun görünüyor, bu seti almak istiyorum.

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
http://www.polisport.com/bicycles/img_upload/produtos_imagens/741_1_ficha.jpg

ben bunlardan aldım, 32lira gibi bir ücreti var, 180 gram ağırlığı var, yağışlar başlayınca takar yazın çıkartırım diye düşündüm. sürekli de durabilir bisikletin üzerinde de güzel durdu arka bagajın içinde kayboldu zaten... birkaç noktasından da kablo bağı ile destekledim... daha fazlasına ihtiyacım yok aşırı yağmurda çıkmıyorum zaten... (siz kendinizi korusanız bile yanınızdaki araçlar su atıyor yeterince)

polisport michigan
http://www.polisport.com/bicycles/img_upload/produtos_imagens/738_1_ficha.jpg
http://www.polisport.com/bicycles/img_upload/produtos_imagens/742_1_ficha.jpg

• Beğen