Sedona 321 alacağım fikirleriniz ?

Tepki
14
Evet artık sedona 321 alma aşamasına geldim . Tamamen kararımı verdim sakin kafayla. 780tl- 6 taksit ile alacağım . Ancak nasıl bir bisiklet ben bindim sürdüm bana kalırsa gayet hoş ama bu fiyata daha iyi bir bisiklet varmıdır ?

• Beğen
Tepkiler: gokhan erdogan
Scudo

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Özelliklerini incelemedim ancak kadro yapısını ve görüntüsünü çok beğendim fiyatı oldukça makul bence bu fiyata oldukça iyi bir city bike

• Beğen
Tepkiler: EMREYAMANYÜZÜCÜ

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
tur için güzel bir bisiklet fiyat 780 çok performans bisiklette 700 lira gözükuyor trek ın de aynı fıyata tur bısıkletlerı var TREK 7.1 FX onlarada bır bak derim

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence bu fiyata bir geotech kadro alınıp toplanabilirde. Tabi taksit durumu değişebilir ozaman. Yinede seçim sizin :) umarım sonuçta memnun olursunuz

Tepki
14
@gokhan erdogan

7.1 fx Tam alacacağım fiyatla denk oda 780 sedonada 780 TL:in: Ama parça kalitesi kilosu kadrosu hangisinin daha güzel peki ??

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
TREK 7.1 FX
Şehir Bisikleti
Kadro FX Alpha White Aluminum
Maşa High tensile steel w/lowrider mounts, straight blades
Tekerler
Jantlar Alloy hubs; Bontrager 750, alloy double wall, 32-hole rims
Lastikler Bontrager H2, 700x35c
Vitesler
Vites Kolları Shimano EF50 trigger, 7 speed
Ön Değiştirici Shimano M191
Arka Değiştirici Shimano Acera
Ön Dişli Shimano M151 48/38/28 w/chainguard
Arka Dişli Shimano 14-34, 7 speed
Pedal Nylon platform
Donanım
Sele Bontrager SSR
Sele Borusu Alloy, adjustable suspension
Gidon Bontrager Approved, steel, 30mm rise
Boğaz Bontrager Approved, alloy, 15 degree
Furş Aheadset Slimstak w/semi-cartridge bearings, sealed
Frenler Tektro V w/Shimano EF50 levers

sedona 321

Kadro : 6061 Alu

Maşa : Sedona 28″ Alu

Furş : Neco CC142

Gidon : Amoeba HBM-310

Boğaz : Amoeba STM-310

Sele Borusu : Amoeba SPD 330

Sele : Terry

Elcik : Velo G-298

Vites Kolu : Shimano Altus EF-50

Ön Vites : Shimano Acera 360

Arka Vites : Shimano Acera 360

Aynakol : Shimano Acera 361

Pedal : Wellgo 935

Ruble : Shimano Acera HG-40-8

Zincir : KMC Z-51

Fren Kolu : Shimano

Fren : Shimano Acera

Jant : Alex X2100

Ön Hazne : Shimano Acera RM 40

Arka Hazne : Shimano Acera RM 30

Jant Teli : Siyah

Lastik : CST

İç Lastik : CST

aşagı yukarı aynı ama ben trek derim

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
Bende trek 7.3 fx kullanıcısı olarak söylemeliyim,sedona 321 trek 7.1 den daha iyi donanıma sahip...ben 321'i özellikle beğendim sedonalar arasında.
bence hem kadro yapısı,hem donanım olarak güzel bir bisiklet.

• Beğen

dantelk

Üye
Tepki
28
311 kullaniyorum. gayet memnunum. 321 de maşallah, 311'den bayağı güzel olmuş.

Ama ne yalan söyleyeyim, aynı fiyata Trek ve Sedona varken (hele de 7.1), ben olsam Trek alırdım. İsterse 21 vites olsun, sorun değil. Nasıl olsa önemli olan bacaklar :p

Ben 311'imi 550 liraya almıştım geçen Kasım ayında. 321 bence, 311 kadar rekabetçi bir fiyatla satılmıyor.

Karar sizin, 321 kötü bir bisiklet değildir. Ama Trek sahibi olmak isterdim doğrusu.

İsterseniz size benim 311'i satayım :p

• Beğen

Berk Özer

Üye
Tepki
31
Sedonanın 2010 modelleri çıktıgında ilk dikkatimi ceken bisikletti kadrosu hoş iyi bir tur bisikleti olacagından şüphem yok. Bence pişman olmassın

• Beğen

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
İlk gördüğümde bende çok beğendim ve bisikletimide yenilemeyi düşünüyordum. Kesin kararlıydım. Sedona 321'i görünce işte bu dedim. Biraz inceleyip araştırınca ön maşada ve arka maşada (Çatal-kadro bağlantı noktası) bagaj bağlantı yerleri yokmuş. Çok üzüldüm. Tur bisikleti yapıyorsun. Turcunun vazgeçilmezi olan bagajını nereye bağlıyacağını düşünmüyor veya önemsemiyorsun. Kadroyumu deleceğim. Oysa Trek'in FX modellerinde var. Bu basit görünen ayrıntı yüzünden vazgeçtim. Benim emektar Trek Fx 7.0 bana daha güvenli geldi. Ama hangini alırsan al hayırlı olsun kardeşim.

Tepki
14
@dantelk

İyi hoş diyorsunda .. Donanım konusunda Sedona daha iyiyken Trek'in markasına neden para ödeyeyim

Tepki
14
@İbrahim Yurtseven

Merhabalar. Öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim. Benim aklıma takılan hem hızlı hemde karizmatik olsun diyorum.. 800 Tl ye kadar yol bisiklet önerilireniz varsa oda olabilir ama ben yol bisikletinden yanayım. Çünkü bugün bir yol bisikleti denedim ve inanılmaz keyifliydi.. Eğer yol bisikleti önerileriniz varsa (max 800 -880 tl) Onlarada açığım :)
Ama bana yok dediler o yüzden gezi bisikletine yönelmek zorunda kaldım .

Saygılar
Emre Yaman YÜZÜCÜ

• Beğen
Tepkiler: Berk Özer

Bedreddin

Aktif Üye
Tepki
94
Ben de yol bisikleti istememe rağmen büyük olasılıkla gezi bisikleti almak zorunda kalacağım. Şu an ikinci el bir Bianchi Champion (link) Ben uygun olsaydım büyük ihtimalle kaçırmayacaktım fiyatı çok uygun ama alamam bu ara ne yazık ki. Bisikletin teknik detayı konusunda bilgim yok, o konuda da deneyimli birileri yardımcı olacaktır sanırım. Denk gelmediysen diye yazayım dedim.

Berk Özer

Üye
Tepki
31
Söylediğiniz fiyat aralığında salcano xrs 500 modeli var sora donanımlı yol bisikleti. Donanımı iyi ama kadro nasıldır pek bilmiyorum. Üstatlara bir sorun derim. O fiyata yol bisikleti oldugu aklında olsunda ona göre hareket et. Sonra pişman olma çünkü tur bisikleti ve yol bisikleti bambaşkadır.

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
trek in lastikleri 321 in lastiklerinden çok daha iyidir, fakat çamurluk olmuyor trek fx 7.1 e bride, arka ruble 8 li olsa daha iyi olur, mega range çok hafif gelior 2inci vites ise ağır geliyor tabi kadro yapısı albenisi çok iyi..karar senin:)

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@EMREYAMANYÜZÜCÜ

Emre kardeşim merhaba. Ben yalnızca TUR amaçlı kullanıyorum. (Üç yıldır) Bisikletim Trek FX 7.0 Hiç bir şikayetimde yok henüz. Ama Bisikletimi bu yıl yenilemeye karar vermiştim. Sedona'nın 321 modelini görünce (resimlerini) çok sevindim. Cidden almaya kararlıydım. Hatta bisikletimi satılığa dahi çıkardım. 321'i daha detaylı incelediğimde arka ve ön bagaj bağlantı yerlerinin olmadığını fark ettim. Üzülerek onu eledim. Kimisi oraya bağlarsın, yok şuraya monte edersin diyor ama ben o kadar para verdikten sonra iki cıvata için kadroyumu deleyim veya uygunsuz bir şey yapayım. O yüzden Sedona 321'i eledim. Trek FX 7.3'e yöneldim. ikinci elini bulamayınca ondanda vaz geçtim. Bu yaz yine benim emektarla beraberiz.:D :D

Sana öneri yapacak kadar teknik bilgim yok fakat biraz gördüğüm kadarıyla senin istediğin tarza SCOTT SUB. modeller uyuyor. O bisikletler biraz tura, sanki daha çokta Yol tarzına kayıyor gibi. Yani onunla Tur'a da gidebilirsin, ama hızda yapabilirsin. İncelemeni ve kullanan arkadaşlardan bilgi almanı tavsiye edebilirim. Hangini alırsan al şimdiden hayırlı olsun. (Scott Sub'un ikinci elini incele)

• Beğen
Tepkiler: cihan aksoy