Sedona 321 alacağım fikirleriniz ?

dantelk

Üye
Tepki
28
321'in, 11.7kg olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Yani bisiklet, teknik özellikleri itibari ile fx7.3'e denk neredeyse. Bence etkileyici :)

• Beğen
Tepkiler: EMREYAMANYÜZÜCÜ
Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@İbrahim Yurtseven
İbrahim bey, elbette kadroyu delmeyin. Yalnız Sedona değil, hiç bir kadroyu delmeyin.

Sedona 321 bir tur bisikleti olarak tasarlanmadı. 321 sportif bir şehir bisikletidir. Geometrisi (kullanırsanız farkedeceksiniz) oldukça agresiftir ve neredeyse yol/yarış bisikleti niteliğindedir. Arka tekerin sele borusuna yakınlığından ve iki teker aralığının kısalığından bu gözlere çarpmıştır.

Umarım gelecek sene tur bisikleti ihtiyaçlarına uygun bir model çıkartılabilir.

-Azazel-

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar bende sedona 321 ile Trek 7.1 fx arasında kaldım. Hatta bisikletcimin eline 2 adet sedona 321 gelmiş. Birini sana ayırayım mı diye telefon etti bekle dedim. Mantığım sedona diyor fakat trek markayı her zaman almak istemisimdir. Yazılanları sonuna kadar okudum ama hala karar verebilmiş değilim haftasonu alacağım birini ama hangisini bilmiyorum?

• Beğen

dantelk

Üye
Tepki
28
Selam,

Her iki bisikletin özellikleri de ortada. İkisi de çok iyi bisikletler, ve hangisini alırsan al pişman olmazsın. Önemli olan kendi istediğin bisikleti alman. Tek önerim, git her iki bisikleti de yerinde gör.

:)

• Beğen
Tepki
2
@-Azazel-

Şimdi bu konuyu görünce şeytan benimde aklıma girdi. Kendi seçim konumda Trek 7.1 FX'e karar vermiş gibiydim ama Sedona 321 konusunu görünce aklım iyice karıştı.

• Beğen

-Azazel-

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar dün akşam itibarıyla Sedona 321 aldım. Nakit olarak 675TL verdim. Bisiklet bence çok iyi. Yolda akarak gidiyor. Çok ama çok hafif bir bisiklet, az pedal basarak maksimum mesafe kat edebiliyorsun. Eskiden yollarda dağ bisikleti kullanırdım ve çok ağır gelirdi belkide o nedenle yolda uçarak gittiğimi hissettim. Akşam iş çıkışı aldığım için yarım saat kadar binebildim ama bisikleti çok beğendim. Tek kötü tarafı uzun süre bisiklete binmediğim için seleden dolayı kaba etim biraz ağrıdı :) Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Fakat ben bu bisikleti alırken Trek 7.1 fx modelini gidip yerinde görmedim. İlk bu bisiklete baktım, beğendim ve aldım. O nedenle Trek ile karşılaştıramayacağım.

• Beğen
Tepki
14
@-Azazel-

O kaba et ağrısı normaldir :). Hız konusunda nasıl. Vites 24 ama dişliler küçükmü ona bakmadım . Yani hızlı gidebiliyormusun ?

Tepki
0
bende trek fx7.1 de karar kılmıştım. sedonayı görünce yine kafam karıştı. hiç trek 7.1 kullanıcısı yok mu acaba yorum yazacak?

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben size sedona 711-d modelini öneririm hem disk fren hem de ffiyatı aynı gibi

Tepki
61
@EMREYAMANYÜZÜCÜ

Hocam bende dün 321 aldm ve biraz tadını cıkarayım dedim, ama aksam binip, sabah tekrar bindigimde o kaba yerlere oturamadım, doğal olarak pekde zevkli bir sürüş olmadı :) Bu işin bir tüyosu varmıdır, alışma dönemini hızlandırma yada hiç ağrısız bu devreyi gecme gibi :) Terry Fly RS Beyaz sele var 321 üzerinde...

(Günde 30-45 dakikalık antreman yapmayı düşünüyorum)

• Beğen
Tepki
0
@-Azazel-

merhaba ben de sedona 321 mi trek 7.1 mi bi türlü karar veremiyorum sedona alacaktım 750 liraya bulmuştum ama istediğim kadro daha gelmemiş siz nereden aldınız öğrenebilie miyim şimdiden teşekkürler

Ali Tekin

Üye
Tepki
2
arkadaşlar sedona 321'i kadro geometrisi ile ilgili bilgisi olan var mı? 17" ve 19" lik kadroları var fakat 18" diye ara bir ölçü var mı acaba ?

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
321 ı ınceledım.Arka catalın teker monte edılen kulagında delıkler mevcut ust kısma ıse sele kelepcesınden baglantı mevcut.Bence 321 harıka bır bısıklet.18 " 19 " kadro olculerı vardı aslıda 24 ve 27 vites secenegıde mevcut ...

Ali Tekin

Üye
Tepki
2
ek olarak sedona 321 alanlar hangi kadro boyunu aldıklarını yazabilirler mi? benim boyum 1.82cm 18" ve 19" arasında kaldım.

-Azazel-

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar benim boyum 1.80m. 19'' kadro aldım ve memnun kaldım. Eğer boyunuz 1.80 ve üzeri ise 19'' kadro alın. Ayrıca sedona 321 de sadece 17'' ve 19'' kadro boyu var. 18'' kadro yok malesef. Aldığım yer istanbul sahrayıcedid de kahkaha ltd. sti. isminde bir bisikletci. Burada telefonunu vermem yasak mı değil mi bilmiyorum. Ama google da aslı bisikleti aratın. Bayiler kısmında istanbul kadıköyde ismini verdiğim sirketin telefonu mevcut. Yalnız ben oldukça sıkı bir pazarlık sonucu nakit olarak aldım. Kredi kartına tek çekim bile yapmıyorlar sadece nakite bu fiyat :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Tekin
Tepki
1
merhaba arkadaşlar, ben tur bisikleti almayı düşünüyordum. geçende adana dağ bisiklette sedona 321 i gördüm, çok beğendim. eve geldiğim gibi araştırdım. bu forumda kadroda delik yerleri yok mesajlarına kafam takıldı ve bisikleti daha yakından görmek için bir daha bisikletçiye gittim. sonuç olarak arkada da önde de delikler var, bu alet canavar bir tur bisikleti. diğer arkadaşlar ''delik yok'' bilgisini nerden almışlar merak ettim??

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman