Sanırım ben de kaza yaptım

Scudo

Vural UZUN

Forum Demirbaşı
Tepki
886
çok geçmiş olsun. sanırım kazasız olmuyor bu iş:) offfffffff offfffff ne olurdu avrupadaki gibi bisiklet yolları olsa, insanların bisikletliye saygısı olsa..

Tepki
23
arkadaşlar dün de bana eskişehir yolunda özel halk otobüsü çarptı. otobüs kapıları açık olarak gittiği için aynalarından beni göremiyordu, ve sağa doğru aniden manevra yaparak bana çarptı. kaskım ve lambalarım kırıldı, kıyafetlerim yırtıldı, ve üstüne üstlük adam hiç durmadan kaçtı. plakasını aldığım için polise suç duyurusunda bulundum, doktor kontrolünde ise iki omur kemiğimde ağır şekilde zedelenme ve çeşitli yerlerimde yaralar oluştu. kask kullandığım için hayatım kurtuldu, lütfen kısa mesafeye çıksanız bile kask kullanınız

• Beğen
Tepkiler: eda öz

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
benimde dün başıma geldi böyle bir şey
arka frenimde sorun vardı ön fren kullanıyordum sadece oda bisikletçiye gidiyordum adaptörün içine balataları koyamadım.rotor tam oturmuyordu balataları attım cebime iniyorum ama uzun ve dik bir yokuş baya bi hız aldım
tam o anda karşı taraftan glen bir araba önüme kırdı sokağa dirmek için.frene bastım o sırada ada işaret ediyim diye tek elimi kaldırdım ama ön freni sıktığm için dengem bozuldu bi an sonra toparladım adamın umrunda değil benim geldiğim.
baktım olmycak pedala iyice abandım dedim hızlanıyımda geçiyim çünkü duramazdım geçtiğim gibi durdum geçerkende aklıma gelen her küfrü ettim.
durduktan sonra hemen gittim arabayya dedim napıyorsun sen dedi "görmedim hadi devam et yoluna" bide böyle pişkin pişkin cevap veriyorlar.
bende dedim "dedim sende devam et ama senin yolunda dikkat et cehennemin dibine çıkmasın aman ha" dedim.
şimdi motorcuları anlıyorum hep şikayet ederlerdi tanıdıklarım şimdi anladım.

sizede geçmiş olsun umarım büyük birşey yoktur..

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Aynı tip bir şeyi ben de yaşadım ama ben arabaya yandan girdim resmen. Arabanın kapı çöktü. Benim çene kapıya vurduğu için ağzımın içi dağıldı çenemde şişmişti. Parmağımda frende sıkıştığı için ezildi biraz. Çenemin şişliği iki haftada anca geçmişti. Her an dikkatli olmak lazım

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
@batuhan özşen

geçmiş olsun, gerçekten oldukça büyük bir kaza olmuş. ama o şaşkınlıkla iyi akıl etmişsiniz plakayı almayı. Umarım sorumlular yakalanır. Türk insanının bisiklete karşı bakışının artık bi an önce değişmesi gerekli.

Bu arada kask için yazdıklarınız konusunda da sonuna kadar katılıyorum. Çoğu arkadaş sıcağı vs. bahane ederek kask takmıyorlar. Ben en ufak mesafede bile takmaya çalışıyorum, herkes garip garip bakıyor. Bugün ilk kez kendim dışında bir bisikletlide kask gördüm ve ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Belki eskişehirde kask taka taka insanlara bunun gereğini bi nebze hatırlatırız. Ne mutlu kask takanlara;)

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Asıl kısa mesafede kask takmak gerekiyor. Kazaların çoğu şehir içinde oluyor çünkü.

semeket

Aktif Üye
Tepki
106
arkadaşlar hepinize ve bana geçmiş olsun bende dün nükleer kedi arkadaşımızla geziyorduk oda şahit trafikte hiç saygı duyulmuyoruz. nükleer kedi arkadaşımzla ayrıldık ben eve gitmek için bisiklet yoluna girdim baktım karşıdan yayalar geliyor koca bir aile çoluğuyla çocuğuyla birde gözümün içine baka baka geliyorlar hiç kaldıramada geçmiyorlar bende yufka yürekliyim ya dedim ''aman yürüsünler küçük çocuklarda var en iyisi ben kaldırıma çıkayım'' tam çıkayım derken lastik kaydı bende reflex olarak ayağımı yere bastım ayağım burkuldu bisikletim büyük bir gürültü ile yerlerde süründü birde hiç sormuyorda neyin var iyi misin diye hiç bakmadan çekip gittiler baktım ayağıma 20 sn içinde kütük gibi şişti neyseki çok önemli bir şey yokmuş sinir sıkışmasıymış sadece bir kaç gün yürümekte zorlanacakmışım o kadar. artık ben arabaları geçtim yayalar bile saygı göstermiyorlar homurdanıyorlar. ama artık çok kızdım araba duruyorsa arabayı adam yürüyorsa yaşı kaç olursa olsun cazalandırmak gerek madem devlet işini yapmıyor ben yapacam.

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
@gvenc_mtb

bu da ilginç, frenleri cebime koyup yokuş aşşa hızlanırken :eek:

şoför de çok pişkinmiş hakkaten :rolleyes:

Mert Altıkardeş

Daimi Üye
Tepki
130
Otobus Söförleri gerçekten cok edebsiz ve eğtimsizler insan bi özür diler onuda yapmaz üstelik içinden suç sendedir diyordur
Geçmiş Olsun En Kısa Zamanda İyleşmeni İsterim