Salcano NG350 (MTB) Kullanıcıları Kulübü

Tepki
29
Bisiklet
Salcano

Stok lastiklerle maksimum 59 km/s hıza çıkabildim.
Kamera gidona takılı ve koruma kabı içerisinde olduğundan yeraltı metrosu gibi bir ses gelebilir

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul
Scudo

kuralsiz

Üye
Tepki
0
İsim
eren
Bisiklet
Salcano
26 jant ng 350 için hangi ince lastiği önerirsiniz

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@kuralsiz Ben Rubena'nın zırhlı lastiklerini kullanıyorum, 26x1.75 tercih ettim siz 26x1.5 tercih de edebilirsiniz. Zırhlı lastiği taktığımdan beri 1 kere dahi patlamadı :D Bilseydim çok önceden takardım bu lastikleri. Ben bunlardan kullanıyorum, bir tanesi yarıldı arkaya 5mm taktım. Ön lastiğim 1mm.

(link)
(link)

Bütçeniz yetiyorsa 5mm olan epey iş görür. Bunun yanı sıra (link) Buda çok iyidir fakat ben kullanmadım.

• Beğen
Tepkiler: kuralsiz
Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
forumda yeniyim şuan bu mesajı doğru yere mi yazıyorum onuda bilmiyorum ama ng350 için 1.350 tl idealmi
Ahanda buda benim CANAVAR (küçük boy canavar) :D

Dosyalar

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@kuralsiz Site güvenliği ne kadar iyi bilemiyorum. İnternetten alışveriş yaparken epey dikkatli olmak gerek.

kuralsiz

Üye
Tepki
0
İsim
eren
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul Ben ng 350 hd ordan aldım Gayete memnunum almanızı tavsiye ederim ng 350 de bi sorun çıkmadı

Tepki
0
İsim
Halil Berkay
Arkadaşlar benim 1 yıldır kullandığım salcanı ng 350 hd 27,5 var gayet memnunum fakat sürekli bisikletin jant ayarı bozuluyor sizde de bu sıkıntı var mı?

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@halilberkay Sürekliden kasıt nedir? Hangi zaman dilimi.

Mtb'nin jant akordu kolay kolay bozulmaz, hele bizim ki katır gibi mübarek ben 2 senedir biniyorum daha 1 kere yaptırdım. Akortum şuan bozuk mu evet ama çok değil ve buda çok sorun teşkil etmiyor. İlerlemesi durumunda akort yaptırırım şuan sabit.

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
@kuralsiz
Ikinci el bakmıyorum ama sıfır bulursam neden olmasın

Aliya

Üye
Tepki
74
İsim
Alihan
Bisiklet
Salcano
@Osman Tuğrul Kilolu değilsiniz heralde :)
Ben 125 kiloyum, şehirde kullanıyorum ve tel bile kırmışlığım çok.
Arkamda araba varken önümdeki çukura hızlı girdiğim oluyor, ondan oluyor muhtemelen.
Sık sık bisikletçiye gidiyorum, akordlarına da az da olsa bakması gerekiyor.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Aliya Ağırlık tabi etken fakat engel değil. Çukur vs. önceden görmeniz ve ona göre davranmanız önemli. Şahsen hemen ayağa kalkarım çünkü eğer oturarak bir çukurdan geçersem; lastiğim patlayabilir, akort kaçabilir, tel kopabilir ve de bana zarar gelebilir. O yüzden şehir içinde bisiklet sürmek bana işkencedir. Çünkü bilinmez çok ve hem mental olarak düşünmek hem de duruma göre bisikleti kontrol etmek zordur. Bisikletimiz dağ bisikleti, dağ da kullansanız bu kadar sıkıntı hiç olmaz. Ben de şehir içinde kullanıyorum bir süre o yüzden zırhlı ince lastik taktım hem hızlı hareket etmek için hem de az önce bahsettiğim sebeplerden dolayı genelde ayakta sürerim.

Tepki
3
İsim
Onur Semi Tosun
Bisiklet
Salcano
Beyler n11 üzerinden 920 tl ng350 26 v almayı planlıyorum ürün seçeneklerinde renkde sadece (18" gri sarı beyaz ) (18"kırmızı siyah gri) (16"siyah yeşil gri ) var bende @Osman Tuğrul daki gibi renkte olandan istiyorum siyah kırmızı gri yi seçsem öyle gelirmi ? Googlede gördüğüm fotolarda bunun simsiyah olup sadece salcano yazısı kırmızı olanının gelme ihtimali varmı seçesim var ama o siyah kırmızı gelir diye korkuyorum haa birde o baştaki sayılar kadro boyu mu eğer kadro boyuysa 14 yaş 1.54 boy 55 kg için hangisi ideal . Biraz uzun bi yazı oldu

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Onursemi Tosun Benim kadrodan almak istiyorsan Kırmızı Siyah Gri seçeneğini seçmen gerek ama senin boyundan dolayı 16" yeşil siyah gri alman lazım. 16" bile sana büyük gelir çünkü ben 168 boyundayım. 1-2 seneye boyunun kaç cm uzayacağını kimse bilemez, 1-2 seneye çok küçük de gelir ya da tam gelir bilinmez.

İllaha alacağım dersen, 16" kadro almalısın ya da başka bir marka modelin 15" almalısın. Fakat f/p ürünü bu bisiklet. Boyun 154 cm' imiş 18" olanlardan alırsan kullanmakta aşırı zorlanırsın. İleriye çok eğilirsin, bel ağrısı yaşar durursun. Sana en ideal 15" maximum 16" onu da pek önermiyorum ama dediğim gibi mecbursan 16" yeşil kadro alman gerek.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Onursemi Tosun Salcano'nun 15" 'i yok diye biliyorum. Bu arada sizin internette kırmızı Salcano yazılı gördükleriniz ng 650, 550, 450 serileri olabilir.

Seleyi indirmek çare değil aslında, uygun boyda olmadığınız için öne daha fazla eğileceksiniz buda sırt, bel ağrısına yol açabilir. Fakat sizin yaşınızda ki gençler hızlı büyür ve uzar, tahminim öbür yaza kadar boyun 160 olur buda 16" için alt limit boyudur.