Salcano cyc02 apex

Tesup Taru

Forum Demirbaşı
Tepki
425
Bisiklet
Salcano
forumda hakkında çok yorum var. ben de forumdaki kullanıcıların da fikirlerini alarak yaklaşık 10 ay önce aldım. fiyatına göre çok iyi bir bisiklet, hiç bir şeyi pişman etmedi. bütün komponentleri orta ve üst düzey. yazın 25 mm lastik takıyorum, kışın 35 mm cyclocross lastiği. her zemin ve koşulda kullanıyorum gayet sağlam ve bu sağlamlığına oranla oldukça hafif bi bisiklet. Tek kusuru tasarımı, o da salcano nun bir türlü çözemediği problemlerinden bir başkası. Türkiye Turunun ana sponsorlarından olan bir markanın, ar-ge işini değilse (uzun vadeli teknoloji yatırımı ve insan kaynağı gerektiriyor) bile tasarım işini halledememesi çok ilginç...Netice olarak maliyetini fazlasıyla hak eden bi model.

• Beğen
Tepkiler: craysiswanted
Scudo
Tepki
99
Bisiklet
Cesur
Bu bisikletin en büyük sorunu 53-39 aynakolu. Bu aynakolla cyclocross olmaz. Sırf bu bile baştan savma bir model olduğunun göstergesi. Alacak olanlar iyi düşünsünler.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

alpdilgen

Forum Demirbaşı
Tepki
93
Bisiklet
Specialized
Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum bu modeli
Son derecede memnunum
Memnun olmadığım tek konu görselliği idi onu da biraz özel boya işi ile çözdüm
Jant seti 700/28 lastiği kullandırtıyor 23 kullanmak mümkün değil ancak 25 zorlamak mümkün olsa da önerilmiyor
Temel sorunlara gelince;

Bisikleti alırsanız ilk iş çok iyi bir teknik serviste baştan aşağı söktürüp yeniden toplatın fabrika çıkış halinde herşey çok gelişigüzel
ben sele borusu gidon boğazı ve gidonu değiştirdim, elimde specializeddan kalma ürünler vardı onlarla daha rahat ettim ritchie olanlara göre ve daha hafifler elbette

700/28 yol lastiği kullanıyorum son derece memnunum yol sürüşü çok tatminkar ama arazide de balçık çamur olmadığı sürece her yere girebiliyorum

BB5 frenlere gelince onlardan da çok memnunum daha önceden kullandığım SRAM Force fren kaliperlerinden daha güvende hissediyorum kendimi özellikle de uzun ve dik inişlerde disk fren çok keyifli

Kısacası CYC02 verdiğinizin karşılığını alabildiğiniz bir bisiklet bence

Boya değişikliği sonrasındaki halini aşağıdaki konuda görebilirsiniz

(link)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
@Semih Aydınlıoğlu Bu bisikletin aynakolu 50/34 kompact aynakoldur.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.357
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu bisikleti almak istiyorum.Bazısı 11-28 kaset takılmadan yokuş zor çıkılır diyor başka biri ya kadrosunda vuruk kırık yada aktarıcılarında problem var diyor.Bazı arkadaşlarda fiyat performans açısından çok iyi ama görselliği işe yaramaz diyor.Kafam çorba oldu :(

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1050 kodlu 11-32 ile değiştirin :)

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

aprodigy

Üye
Tepki
0
İsim
abdullah
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
merhaba. bende 192cm 178kg ağırlığındayım. tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet modeli varmı acaba?