Salcano cyc02 apex

Tepki
7
Arkadaşlar forumda bir arkadaşın incelemesi var bir sürü sorun yaşamış geçmiş oldun o arkadaşa .Fakat herkes kotuluyor bu aleti ben begendim fp bir bisiklete benziyor ne diyorsunuz

Scudo

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
(link)

Milletin kulaktan dolma laflarına bakma. En güzeli kullananları bulup özel mesaj ile sormak? Önemli olan binenlerin görüşü.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Herkes kötülemiyor. Ben 1 yıldan fazladır kullanıyorum. Sınırlarını zorladığımı düşünüyorum. Kesinlikle çok memnunum.
Yine alacak olsam bunu alır yine boyardım. Renk ve desen seçimi bence çok kötü.

• Beğen
Tepkiler: Turan Babacan

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dün fuarda incelediğim bisikletlerden biriydi görünüşü tasarımı güzel tek eksiği jantları bence.

Tepki
7
Herkese çok teşekkür ederim beyler ankarada oturuyorum sizce safkan yolmu yoksa bu mu benim bir tarafım safkan yol bir tarafım bunda kaldı.Bunda kalmasının nedeni kaldırımdan iner çıkarım.Sram apex vs.Ama safkan yol değil sonuçta ince lastik takıp aynı performansa ulaşılırmı.Avid bb5 frenler mesela tiagra v fren kadar performans verirmi

@Berke Kazankaya

Yorum için teşekkürler.Hocam jant seti neden kötü x7 ler çok mu kötü öneriniz varmıdır ?

@Turan Babacan

Yorum için teşekkürler.Hocam o konuyu okumuştum zaten okuyan kötülemeye felan başlıyor.

@Tolga Günsezer

Yorum için teşekkürler .renk ve desen çokda mühim değil hocam.Sizce taksitle sıfırı kaça alınabilir.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Jantlar ayrı göbekler ayrı, X7 göbekler çok kötü değil jantlar kötü markası hiç duyulmadık bir firmanın jantları var üzerinde salcano amblemi ile yani biraz zorlayacak isen bisikleti bozuk yollarda, o jantlar pek iyi performans sunmayabilir veya dayanamayabilir.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
ben yol bisikleti almasaydım kesinlikle cyclocross alırdım :) bu fiyatada zaten pek şeçenek yok malesef cyclocrossta

Tepki
7
@Berke Kazankaya

Shimano r501 yada mavic aksium felan alabilirim ileriki zamanlarda ama çok ileriki zamanlarda :D peki buna 700*23 lastik olurmu en azından 700*28 felan yol bisikleti performansına erişebilirmiyim birde sorum şu saf yol olan apexli 2500 ken bu nasıl 2100 jantdan mı kırpmışlar bu kadar ?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer ince lastik takacaksan direk Xrs030 apex'i almanı öneririm.
Evet fiyatın ucuz olması tamamen janttan kaynaklı, eğer ilerde mavic aksium jant takmayı düşünürsen daha çok para harcarsın çünkü aksium jant seti 700-800 lira civarında.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
X7 göbekler Shimano XT ayarında MTB göbeği olup "çok kötü değil"demek en azından ben hiç bir şey bilmiyorum demektir.
Yani göbekleri neredeyse yarış performansına yakın bir model ve son derece sağlam.
Çemberler birçok markaya üretim yapan Weinmann marka x prod model 36 telli jantlar. 1 yıldır her türlü hoplama, zıplama, kaldırımdan inme, arkada yolcu taşıma dahil zorlamaya karşı sadece 1 kez akort yapıldı.

Bu bisikleti istediğiniz yerde zorlayın yabancı markalar da dahil giriş seviyesi tüm MTB'lerden daha dayanıklı olacağına bahse girerim.

Not: Mavic, Shimano vs markaların yol jantlarından daha dayanıklı bir jant seti var üzerinde. (akıcılık ve hafiflik türü nedeni ile ikinci plandadır. Bu nedenle daha dayanıklı olan bu jantları tercih ederim)

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Mert Dönmez

Frenler konusunda endişeniz olmasın; Avid BB5'lerin performansı Tiagra'dan çok çok daha iyidir; hatta Dura-Ace'ten, Super Record'dan da iyidir.

Bu arada, Tiagra frenler "v-fren" değiller. Yol bisikletlerinde kullanılan o sistemlere kaliper deniyor; v-frenler gibi fren pabucunun janta sürtmesi ile çalışsa da yapısı oldukça farklı.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Çelik kadrolu ve bagaj delikleri olan bi model almayacak olsam ilk tercihim olurdu CYC02 Apex.

• Beğen
Tepkiler: Mert Dönmez
Tepki
7
Saolun arkadaşlar iyi yorumlar aldım bisiklet hakkında.1800 e civarı 9 taksit yapan yer bulursam almayı düşünüyorum fakat düşündüklerinizi yazın yinede başka bişey de bakabiliriz :)

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Bende bu bisikleti almayı düşünüyorum ama olumsuz yorumlar beni tereddüte itiyor. Mesela kilolu(hatta obez) biri olarak bu bisikleti almak uygun mu?

Loading %61..

Tepki
7
Konuyu biraz üste taşıyayım başka yorumlarda alalım :) sizce salcano xrs030 mu yoksa bumu

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
farklı tarz bisikletleri karşılaştırmaktan önce hangi tarzda süreceğinizi belirlemeniz daha doğru olur

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN
Tepki
35
Bisiklet
Orbea
Salcano Cyc 02 almayı düşünüyorum.Fiyat / Performans nasıl acaba , bilgi verebilecek olan var mı ?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@Engin Kalkan

Fiyat performans olarak en uygun Cyclocross dur. Ondan sonrası 4000 TL den başlıyor olması lazım. Bu fiyata başka cyclocross yok diye biliyorum. Türkiye de Cyclocross seçenekleri pek yok.

Tepki
35
Bisiklet
Orbea
@Koray ERDOĞAN

Henüz almadim ama her an alacak gibiyim..

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi