Pedal önerisi

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@el Cezeri
PD-M16 ise plastik gövdeli bir pedal. Uzun ömürlü olmasını istiyorsan biraz fazladan para verip alüminyum platform pedal almanı öneririm.
Kusura bakmayın link koymadan mesaji yollamışım. Sanırım bu pedalı almaya karar verdim. Epic marka 490gram, alü gövdeli
(link)

Scudo

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.958
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@el Cezeri Dişleri vidalı olan, diş yüksekliği isteğe göre ayarlanabilen pedallar daha mantıklı bence ama sen bilirsin tabi. İleride kilitli pedal deneyimleyebilirim dersen direkt onunla başlamak en ekonomiği aslında. Bu devirde bişeyi ne kadar erken alırsan o kadar kardasın.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri

el Cezeri

Ride or Die
Tepki
609
İsim
Albeza
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@el Cezeri Dişleri vidalı olan, diş yüksekliği isteğe göre ayarlanabilen pedallar daha mantıklı bence ama sen bilirsin tabi. İleride kilitli pedal deneyimleyebilirim dersen direkt onunla başlamak en ekonomiği aslında. Bu devirde bişeyi ne kadar erken alırsan o kadar kardasın.
Ögrenciyim Hocam çok da durumum olmadığı için işimi iyi kötü görecek makul ürünleri tercih edebiliyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

__bisiklet__sever__

Tatlı Su Bisikletçisi :)
Tepki
363
İsim
.
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar Max 250 TL'ye platform pedal önerir misiniz? Bilyeli yada rulmanlı farketmez ama içinden dönen birşeyler olsun :) (Bisikletin üzerinde stok gelen pedalın içinde hiçbir şey yoktu 😁)

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar Max 250 TL'ye platform pedal önerir misiniz? Bilyeli yada rulmanlı farketmez ama içinden dönen birşeyler olsun :) (Bisikletin üzerinde stok gelen pedalın içinde hiçbir şey yoktu 😁)
XLC PD-M16

Tepki
1.372
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Katlanır bisiklet için uygun mu ?
Doğa bisiklet platform pedal (67₺)

(link)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.287
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Katlanır bisiklet için uygun mu ?
Doğa bisiklet platform pedal (67₺)

(link)
Katlanır bisikletin doğasına aykırı,takabilirsiniz ama olmaz bence. (link) geçen yıl almıştım bundan.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.435
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Rulmanlı, Alüminyum ve
platform kadar geniş
fiyatı çok çok uygun
Benim gibi 95 kg ve 46 numara ayağı olanlar için kaçırılmaz fırsat.
Çok hızlı kargoya veriyorlar. Saat 15. 00 de sipariş verdim. Ertesi gün 10.00 da elimdeydi

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Rulmanlı, Alüminyum ve
platform kadar geniş
fiyatı çok çok uygun
Benim gibi 95 kg ve 46 numara ayağı olanlar için kaçırılmaz fırsat.
Çok hızlı kargoya veriyorlar. Saat 15. 00 de sipariş verdim. Ertesi gün 10.00 da elimdeydi
İbrahim abi o dişler pabucun tabanını parçalamaz mı?

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kilitli pedala geçiş için tek tarafı kilitlenebilir olan bir geniş pedal tavsiyesi alabilirim?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kilitli pedala geçiş için tek tarafı kilitlenebilir olan bir geniş pedal tavsiyesi alabilirim?
Örnek olarak şu tarzda bütçene uygun bir pedal bakabilirsin

(link)

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

(link)

M324'ü Aralık ayında aldım, henüz kullanmadım ama fazla geniş olmadığını düşünüyorum. @Spartiat sağolsun bu konuyla ilgili bir başlıkta şöyle bir paylaşım yapmıştı, affına sığınarak kendisinden alıntı yapıyorum;

Ben Decathlon'un (link) 3 bisikletteki (yol, trekking, şehir) (link) ister kilitleyerek, ister düz tarafına ayakkabının doğru kısmıyla basarak hiç sorunsuz kullanıyorum. Sizin pedal da kullandığınız ayakkabıya bağlı olarak kullanılabilir belki ama metal kısımlar arası etkileşim yüzünden kullanılamayabilir de. Kal yeterince içeride kalıyorsa, pedalla tek temas yüzeyi o olmuyorsa kullanabilirsiniz bence.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
785
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
M324'ü Aralık ayında aldım, henüz kullanmadım ama fazla geniş olmadığını düşünüyorum. @Spartiat sağolsun bu konuyla ilgili bir başlıkta şöyle bir paylaşım yapmıştı, affına sığınarak kendisinden alıntı yapıyorum;
Modele baktım, bayağı ağır imiş. Almışken 300 gramı geçmeyen bir model olsun istiyorum. Alıntı için teşekkürler bu arada, tam olarak günlük ayakkabı ile de kullanım bilgisi gerekiyordu.

(link)
İç lastik alırken ağırlığına baktığım oluyor, yarım kiloluk bir pedal alırsam bisikletimle aram bozulabilir.
Şakası bir yana t8000 ya da m8100 pedallar çok hoşuma gitti, kilitli olarak kullanmak istemeyince 8100 pedallara plastik bir parça takılıp normal ayakkabı ile de kullanılabiliyormuş.

Son düzenleme:

Navigante

Üye
Tepki
118
İsim
Abdullah
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Modele baktım, bayağı ağır imiş. Almışken 300 gramı geçmeyen bir model olsun istiyorum. Alıntı için teşekkürler bu arada, tam olarak günlük ayakkabı ile de kullanım bilgisi gerekiyordu.

İç lastik alırken ağırlığına baktığım oluyor, yarım kiloluk bir pedal alırsam bisikletimle aram bozulabilir.
Şakası bir yana t8000 ya da m8100 pedallar çok hoşuma gitti, kilitli olarak kullanmak istemeyince 8100 pedallara plastik bir parça takılıp normal ayakkabı ile de kullanılabiliyormuş.
m8100 için hangi ayakkabıları seçmek gerekiyor ?

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehirde kullanmak üzere pedal tavsiyesi istiyorum. Sag ayagimdaki ortopedik problemden dolayi pedalların en az 11 cm uzunlugunda olmasi gerekli. 10 cm uzunluk olmuyor, sağ topugum aynakol korumasina surtuyor Yazın terlikle kullandigim icinde dişli pedallara sicak bakmiyorum. Gerci disli olsa bile taslayip disleri azaltabilirim.

City tarzı pedallar gittigim bisikletcilerde olcum yaptım 11 cm ve daha uzun olanları platform tarzinda. Platform tarzlari ilede genislikten dolayi rahat edemedim denedim, ayagimi pedaldan kaldirmam gerektiginde gec tepki veriyorum. 9 ve 8 cm genisligindeki pedallar ile rahat edemedim.

Uzunluk 11cm, genislik max 6-7 cm olacak ve fiyat/performans bir pedal tavsiyeniz varmı acaba?

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.184
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehirde kullanmak üzere pedal tavsiyesi istiyorum. Sag ayagimdaki ortopedik problemden dolayi pedalların en az 11 cm uzunlugunda olmasi gerekli. 10 cm uzunluk olmuyor, sağ topugum aynakol korumasina surtuyor Yazın terlikle kullandigim icinde dişli pedallara sicak bakmiyorum. Gerci disli olsa bile taslayip disleri azaltabilirim.

City tarzı pedallar gittigim bisikletcilerde olcum yaptım 11 cm ve daha uzun olanları platform tarzinda. Platform tarzlari ilede genislikten dolayi rahat edemedim denedim, ayagimi pedaldan kaldirmam gerektiginde gec tepki veriyorum. 9 ve 8 cm genisligindeki pedallar ile rahat edemedim.

Uzunluk 11cm, genislik max 6-7 cm olacak ve fiyat/performans bir pedal tavsiyeniz varmı acaba?
Ben bunu kullanıyorum. Small ve Large boyutları mevcut. Ayağım 44 numara olduğu için Large tam oluyor.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Mythshaman

Mythshaman

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Bora KARA
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bunu kullanıyorum. Small ve Large boyutları mevcut. Ayağım 44 numara olduğu için Large tam oluyor.
(link)
İlginiz için çok teşekkur ederim öncelikle. 🙏 Sağolun. 😊

Platform pedallarda ayagimi yere koymak istedigimde ani hamle yapamiyorum, ozellikle ortopedik problem olan sağ ayagimda. 2 farkli platform pedal denedim, uzunlukları tam istedigim gibi ancak genislik nedeni ile sikinti yasadim.

Surekli bisiklete biniyorum, iş, carsi alisveris, gezme, cocuklarla biniyoruz birlikte keyif icin. 3 tane normal pedal denedim ,sag ayak topugum aynakol korumasina surtuyor, sag ayagimdaki disa dogru donmeden dolayi. 10.3 cm pedal bile surttu. Min 11 cm ve uzeri uzunluk lazim.

2 farklı platform pedal denedim, uzunluklari oldu, surtme yasamadim, ancak ayagimi aniden yere koymak istedigimde kaldiramiyorum. Surekli tabiri caiz ise, dusmeye ramak kala yasamaya basladim, eninde sonunda dusecegim surekli tedirginlik ile suruyorum, surekli ramak kalanin sonucu muhakakk kazadir malesef.

Diger bir kisim ise, fiyat, tamamen kendi dusuncem dolayi bir bisiklet pedalina 1000 tl vermem. Veremeyecek olmamdan degil, mantikli gelmiyor bana hic. En ucuz ulasim aracinda pedalin bin tl olmasi.

200 max hadi diyelim 300 tl verebilirim, saglik problemim nedeni ile oda. Saglik problemim olmasa bir pedal benim gozumde şu zamanda ederi 100 tl yi gecmemeli. Bir pedala bin tl odeyeceksem bisiklete binmem zaten ucuz ulasim araci olmaz benim icin.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.206
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pedal hakkında bilgisi olan kullanan var mıdır? Fiyatını hakeder mi acep bu pedalımız? Yorumlara göre almayı düşünüyorum.