ON * ONE Titanium Handcrafted by Van Nicholas

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.278
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Merhaba sayin Forum Üyeleri ve yetkilileri,

bugün sizlere On One Markasinin Titaniyum özel Van nicholas Tarafindan el yapimi olan Enduro All Mountain arasi kullanisa müsait olan ve 120mm ile 160mm arasi masa destekleyen hardtail MTB yi sunacagim.

Bu kadroyu bulunca dayanamadim ve aldim, koleksiyonumda birde MTB Titaniyum bisikleti olsun istedim. Bundan yaklasik iki sene önce topladigim Rocky Mountain Carve kadrosunu satmaya kara verdim, satma sebebim ise üzerindeki komponentleri bu kadroya gecirmek icin. Ve sonucta dedigim gibi de oldu ve yeni kadroyu topladim, RM Carcve kadrosunuda sattim.

Aslinda fotograflar sizlere herseyi anlatacagi icin benim fazla yazmama gerek yok.

Sizler biraz donanin hakkinda bilgi vereyim ve sonrasinda hemen fotograflara gecelim.

Kadro: On One Van Nicholas el yapimi 2016
Model: 456
Borular: Titanium TI 3AL - 2.5 V

Aynakol: Shimano XTR 970 Serisi
Arka aktarici: Shimano XTR 970 Serisi
Ön Aktarici: Shimano XTR 970 Serisi
Viteskollari: Shimano XTR 970 Serisi
Orta göbek: Shimano XTR 970 Serisi

Masa: Rock Shox Reba RLT Ti Titanium versiyonu

Frenler: Shimano XTR 970 Serisi
Frenve kollari: Shimano XTR 970 Serisi

Furjtakimi: On One Smoothie Mixer Konik 1 1/8" - 1,5"

Jant Seti: Shimano XTR 985 Serisi

Lastikler: Panaracer Dart / Smoke Classic

Gidon: Syntace Vector
Gidon Bogazi: One Racer
Sele: Procraft Carbon
Seleborusu: Syntace P6
Selekelepcesi: Extralite

Agirlik: 9.1kg
Bu kadroyu New and Retro Style toplamak istedigim icin agirliga pek önem vermedim. Ama sadece lastikleri ve bir iki parca degistirmeyle rahat 1kg daha iner.

Konu tüm yorumlara ackitir, sorularizi elimden geldigince cevaplamaya calisirim. Umarim begenirsiniz.

Sahneyi birazda Fotograflara birakalim.

1 (0).jpg
1 (1).jpg1 (2).jpg1 (3).jpg1 (4).jpg2.jpg3 (1).jpg3 (2).jpg3 (3).jpg
3 (4).jpg3 (5).jpg3 (6).jpg3 (7).jpg4 (1).jpg4 (2).jpg4 (3).jpg4.jpg5.jpg

6.jpg7.jpg8.jpg
9.jpg
10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpg
16.jpg
17.1.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20 (1).jpg
20 (2).jpg
20 (3).jpg

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Abi eline sağlık, güzel makine olmuş ama ne yalan söyleyeyim beni şimdiye kadar paylaştığın yol bisikletleri kadar heyecanlandırmadı. ✋🙂

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harika görünüyor abi. Ellerine sağlık. Arka çatal ile alt borunun birleşim yeri biraz tuhaf geldi bana. Kaynakları değişik duruyor. Elcikler, sele ve sele borusu da kadro rengine uygun renkte olsa çok daha güzel görünür. Şahsi fikrim tabi.

Şimdi bu güzelliği gören @mariokaldato abimiz benden güzel bisiklet mi olur lan diye kendini kesmez inşallah :D

Murat Cömez

Tepki
19.278
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Abi eline sağlık, güzel makine olmuş ama ne yalan söyleyeyim beni şimdiye kadar paylaştığın yol bisikletleri kadar heyecanlandırmadı. ✋🙂
Tesekkürler Muhammet, hepsinin heycani ayri ama dedigin gibi klasik yollar daha bi baska oluyor. :harika:

Harika görünüyor abi. Ellerine sağlık. Arka çatal ile alt borunun birleşim yeri biraz tuhaf geldi bana. Kaynakları değişik duruyor. Elcikler, sele ve sele borusu da kadro rengine uygun renkte olsa çok daha güzel görünür. Şahsi fikrim tabi.

Şimdi bu güzelliği gören @mariokaldato abimiz benden güzel bisiklet mi olur lan diye kendini kesmez inşallah :D
Tesekkürler, insallah orjinal seleborusunu buldum bakalim cevap gelirse saticidan alacagim. Tabiki ilerleyen zamanlarda daha cok degsiklikler olacak ama tahminim forumda göremeyecegiz. Foruma artik troll konusu ivir zivir konusu acilinca rabet görüyor bisiklet konulari degil. Görüldügü gibi 2 günde 2 yorum yapildi konuya. Ama sorsan burasi Bisiklet forum.:koptum::koptum::koptum::koptum:

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.363
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Murat Cömez
Ellerinize sağlık sayın Çömez,şimdiye kadar emek harcayıp meydana getirdiğiniz bisikletler gibi buda pek güzel olmuş,itiraf ediyorum kıskanıyorum yaptıklarınızı,bir gün ülke olarak refaha,vatandaş olarakta gerekli maddi seviyeye yükselirsek hobinizi uygulamak isterim,başarılarınızın devamını dilerim.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez Elinize emeğinize sağlık. Temennim hayatınız boyunca sağlıklı sıhhatli nice güzel projelere imza atmanız. Çok güzel bir çalışma olmuş.

Murat Cömez

Tepki
19.278
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Sayın @Murat Cömez ben Facebook takip etmiyorum. Nasıl göreceğim ya?
Bana özelden yazarsin sorun degil. :koptum: :koptum: :koptum:

Murat Cömez
Ellerinize sağlık sayın Çömez,şimdiye kadar emek harcayıp meydana getirdiğiniz bisikletler gibi buda pek güzel olmuş,itiraf ediyorum kıskanıyorum yaptıklarınızı,bir gün ülke olarak refaha,vatandaş olarakta gerekli maddi seviyeye yükselirsek hobinizi uygulamak isterim,başarılarınızın devamını dilerim.
Tesekkürler, insallah.

@Murat Cömez Elinize emeğinize sağlık. Temennim hayatınız boyunca sağlıklı sıhhatli nice güzel projelere imza atmanız. Çok güzel bir çalışma olmuş.
Güzel yorumun icin tesekkürler Halil, bende sana senin actigin bir konuda biraz sert yazdigim icin özürdilerim.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.207
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat Cömez Güle güle kullanman dileğiyle hayırlı olsun abi. Gerçekten güzel işçiliği olan bir bisiklet. Bisikletin ağırlığı ben yol bisikleti ile aynı. Tam da sana bir şey soracaktım konuyu görünce bir bakayım dedim.

@makaram siz facebooktaki grupta yoksunuz galiba, yoksa @mariokaldato forumdan olmasa bile facebooktan milleti yine trolledi. "400 lira diyor alayım mı?" yazmış :D hatta Raşit abiye "az daha ekle sana daha iyisini satayım" diye Salcano satmaya çalışan vardı.

Dosyalar

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.433
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel yorumun icin tesekkürler Halil, bende sana senin actigin bir konuda biraz sert yazdigim icin özürdilerim
@Murat Cömez Abi Önemli değil teşekkür ederim. O anki ruh halimle bende biraz çocukça şeyler yazmış olabilirim. Ama bazen insanı zora sokuyor çevresindekiler velhasıl problemi çözdüm. 👍

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez Güle güle kullanman dileğiyle hayırlı olsun abi. Gerçekten güzel işçiliği olan bir bisiklet. Bisikletin ağırlığı ben yol bisikleti ile aynı. Tam da sana bir şey soracaktım konuyu görünce bir bakayım dedim.

@makaram siz facebooktaki grupta yoksunuz galiba, yoksa @mariokaldato forumdan olmasa bile facebooktan milleti yine trolledi. "400 lira diyor alayım mı?" yazmış :D hatta Raşit abiye "az daha ekle sana daha iyisini satayım" diye Salcano satmaya çalışan vardı.
Dur yaaa ortalığı velveleye verme vshxhshs esas benim Murat Çomeze o konu içinde yaptigim yorumlar bence bir başyapitti troll meselesinde hshshshs
@MakRo Yalniz o degilde bu makinadan fena giravel olur ha; Yapistircan her tarafına bayk pekink cantalari , ufff arka sele alti çantaya da Bim 3ü bir arada fincani koyacan , kareli gomlekle sakallar dize kadar bir otlak yerde resim cekip paylascan instagramda efsane olur . Hshshsh

Son düzenleme:

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.422
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzelim bisikleti kötüleme çabasından başka birşey değil. Facebook kullanmıyorum. İyi ki de kullanmıyorum. Şu rezaleti görmeyi yüreğim kaldırmazdı.

Ben dedim size bu adam kendinden güzel bisiklet görmeye tahammül edemiyor diye. Kendini kesmeye kıyamadı güzelim bisikleti kesmeye çalışıyor.

Murat Cömez

Tepki
19.278
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Güzelim bisikleti kötüleme çabasından başka birşey değil. Facebook kullanmıyorum. İyi ki de kullanmıyorum. Şu rezaleti görmeyi yüreğim kaldırmazdı.

Ben dedim size bu adam kendinden güzel bisiklet görmeye tahammül edemiyor diye. Kendini kesmeye kıyamadı güzelim bisikleti kesmeye çalışıyor.
Sen bosver onu, koskoca adam olmus ama yaptigi isler yasina hic yakismiyor.. :koptum:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumda boş boş muhabetler yapilinca bazilari " of yaa bu forum iyice civitti, adam gibi bisiklet konulari yok artik " falan diyorlar. Ama ne ilginc ki boyle bir ozel mtb toplaniyor 2-3 kisi merak edip , zahmet edip konuya yaziyor. Inanin anlamiyorum insanlari ben.
@Murat Cömez Abi bu arada bir çok insan titanyum kadrolarin kullanimini ve sürüş hissiyatini merak eder. Bununla en azindan bir 100 km gibi orman ve offroad turu atip , kadronun genel sürüş karakteristigini paylasirsan cok iyi olur :)

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Forumda boş boş muhabetler yapilinca bazilari " of yaa bu forum iyice civitti, adam gibi bisiklet konulari yok artik " falan diyorlar. Ama ne ilginc ki boyle bir ozel mtb toplaniyor 2-3 kisi merak edip , zahmet edip konuya yaziyor. Inanin anlamiyorum insanlari ben.
@Murat Cömez Abi bu arada bir çok insan titanyum kadrolarin kullanimini ve sürüş hissiyatini merak eder. Bununla en azindan bir 100 km gibi orman ve offroad turu atip , kadronun genel sürüş karakteristigini paylasirsan cok iyi olur :)
Aynı soru bizde de mevcut. Biraz daha farklı haliyle. Titanyum mu çelik mi şeklinde???

Murat Cömez

Tepki
19.278
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Kim için ve ne için??

B

BF Okuru

Misafir
On numara beş yıldız, tekerinize taş değmesin, keyifle kazasız belasız binesiniz...