Nihayet Salcano XRS 030 Apex aldım :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
Zamanında alacağım bisikletin maşasını üst model taksınlar diye yalvarmıştım telefonda, parası neyse de verecektim onu bile kabul ettirememiştim. İleride güzel bir karbon kadroyla f/p olarak efsane bir bisikletiniz olabilir :) Güle güle kullanın.

• Beğen
Tepkiler: erphan
Scudo

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@erphan

50 ile 100 gram civarında bir fark olabilirdi tahminim. Bacak boyunuzu da yazarsanız kadronun size uygunluğunu daha iyi tespit edebiliriz.

Ahmet AKÇA

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Sedona
@tuna k

evet,kesinlikle bir yerde yanlışlık olmalı.Zaten jantların fiyatı bisiklete yakın,hadi montaj yapılırken anlaşılmadı, peki bayinin de mi dikkatini çekmedi acaba...Arkadaş gerçekten çok şanslıymış... :D Resmen bedavaya gelmiş bisiklet :D

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@F.Yıldırım

önümüzdeki aylarda satacak olsam en az 3000 tl ye satardım. fakat satmayı kesinlikle düşünmüyorum. zira, ben bu ekipmanla, bu ağırlıkta bir bisikleti böyle bir fiyata alamam. ilerde karbon kadro almak gibi bir planım var zaten :) teşekkür ederim..

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
@Ahmet AKÇA

salcano bu gidişle batacak, assos50 slx modelinde ritchey comp yazıyor ama ritchey wcs setle satmışlar forumdan arkadaşın birine. anlaşılan elde ne varsa onu takıp yolluyorlar. tabi tüketicinin aleyhine bir durum olmadığı sürece bizim için sorun yok:)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Ahmet AKÇA
arkadaşlar, tekrar yazıyorum, ben yanlışlık olduğunu pek düşünmüyorum. zira bu bisikleti gördüğüm gün satışı yapan personel: '' abi bak böyle bir model geldi bugün deyip tavanı gösterdi, bir baktım ki tavana paralel gelecek şekilde misina ile bağlamışlar. ve ekledi: hatta salcano... müdürü de burdaydı bugün dedi( ne müdürü dediğini hatırlamıyorum, bölge müdürü olabilir). kaç para bu yaw çok güzelmiş dedim. liste fiyatı dedi. ama sana 2250 tl 9 taksit yaparız son dedi. bu modelden çok az sayıda bayiiye göndermişler dedi.'' ben de içimden ulan bu paraya bisiklet alınır mı yaw, du bakiim şu bianchi slr 500 nde rengi güzelmiş hem de 1400 tl falan diye geçiriyorum :)
kısmet işte ne diyeyim. daha da iyisi sizlerin olsun arkadaşlar...

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
@tuna k

Salcano için olağan bir durum, ama her zaman insanlar bu kadar şanslı olamıyor. Bazen çünkü daha düşük donanımda takabiliyorlar.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Hamza Hakkı
bacak boyum 78 cm. yalnız dediğim gibi vücuduma oranla belden yukarısı daha uzun benim.

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@erphan

Yine bi bisikletiniz üzerinde bike-fit yapmak lazım fakat benim düşüncem verdiğiniz değerlere göre 54 cm lik kadronun size uygun olduğudur. Bu kadroyu kullanmaya mecbursanız 110mm lik gidon boğazınızı 90mm lik model ile değiştirmeniz biraz daha rahatlamanızı sağlayacaktır.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
birkaç foto daha :

(link)

(link)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
fren teli çok uzun kalmış, kısaltırsanız daha iyi olur.

maşaya sürtüyor gibi :) tekrar hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. bu arada üst seviye karbon kadroya geçmeyecekseniz, kadronuzu değiştirmeyin. rijitlik olarak iyi bir kadrodur 030.

• Beğen

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Hamza Hakkı

teşekkürler :) olmadı öyle yapacağım. hatta daha kısa ve yukarıya eğimli olan şöyle bir model daha iyi olur diye düşünüyorum:
(link)

@Ali Demir
bisiklette hiçbir ayar yapılmadı henüz. önümüzdeki hafta cumartesi yapılacak. kadro olarak, aynı modelin sıfır durumda 54 boyunu bulabilirsem değiştireceğim yoksa da ilerde zaten karbon kadro alacağım. sağ olunuz.

Tepki
2
Yurt dışından uygun fiyata güzel bir karbon kadro alıp harika bir bisiklet oluşturulur bu komponentlerle.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@erphan

Gösterdiğiniz gidon boğazı hem görsel hem de rahatlık açısından "bence" pek uygun değil. Aşağıdaki ürünlere göz atın derim.

(link)

(link)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Erdal YILMAZ
görsel olarak nasıl olur bilemem ama rahatlık olarak benim için iyi olur diye düşünüyorum. zira ben de bel fıtığı rahatsızlığı var. ne kadar az eğik pozisyonda durusam benim için o kadar iyi olur, kaldıki, rihtcey seti de bozmak istemem. teşekkürler :)

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olcak.Bu bisikletten ben de aldım 54 kadrosunu ve boyum 1.77 yani kadro - boy ilişkisinde sorun yok ama ben şöyle bir sorun yaşıyorum;spd pedal ve ayakkabı kullanıyorum ve ayakkabımın ucu ön lastiğe değiyor tabi bu sağa yada sola çok çevirirsem oluyor...mesela sol ayağım öndeyken gidonu sağa çevirince sol ayakucum lastiğe sürtüyor.Bu neden olur;bu soruna kadron küçük diyen olucaktır ama ben de kısa birisi de sürse yine değer tabi ayak numarası 36 olmadıkça :))

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Umut Y.

siz kaça aldınız? benim bisikletimin aynısı mı? şimdi bu yazdıklarınızdan sonra acaba doğru kadro mu aldım diye düşünmedim değil :) gerçi ben spd pedal kullanmayacağım.

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
2300 kredi kartına 10 taksit dedi ama ben 4 taksit yaptırdım.Benimkisi mavi siyah kadro sram apex

Tepki
10
Sizinle aynı boydayım. Yaklaşık 1 aydır 57 kadrolu bisiklete binmekteyim ve oldukça memnunum.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.