Nihayet Salcano XRS 030 Apex aldım :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@celalettin aktas
sağ olun. cümlemize... bebiş e de 3 tekerlikli bir bisiklet almışsınızdır umarım şimdiden. hoşça kalınız...

Scudo

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
2 tane var hemde 3. Istiyor

GT-I9500 cihazımdan tapatalk ile gönderildi. Bu nedenle Türkçe imla hataları içerebilir. Kusura bakmayın.

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Hamza Hakkı
tek bisiklet vardı onu da ben aldım , üzgünüm :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga_Cr32

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Hayırlı olsun, Aldıgınız yeri aradım bugun bende konsutum Carraro için, sanırım aynı yerden aldınız sizin 030 aldıgınızı söyledi :) İyi günlerde kazasız belasız kullanın

• Beğen
Tepkiler: erphan

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Janbey Furkan

ben bisikleti aldığımda zaten kurulmuştu. kapalı kutudan çıkarmadılar yani. 4-5 gün önce gittiğimde yoktu bisiklet. ertesi gün eşime carraro modellerini göstermek için tekrar gittik. baktım bisiklet tavana misina ile asılmış. satıcı personel '' abi bu yeni geldi, hatta Salcano bilmemne müdürü de burdaydı'' falan gibi bişi dedi, ama ben tabi jantların farkında değilim. ama bi yandan da bisiklette beni çeken bişi var ( meğerse jantlarmış ) zaten baktığında direkt jantlar dikkat çekiyor. yakından görmelisiniz. ee dedim bu ne kadar olur 9 taksit? abi sana 2250 tl dedi. ben de hala 1400 tl verip bianchi slr 500 alsam mı diye düşünüyorum o an :)neyse birkaç gün düşündükten sonra almışken iyisini aliim bari diyerek gittim aldım. pedal olarak plastik, ağır, kalipiye bi pedal verdiler önce. ben; sizlere biraz tuhaf gelebilir tabi ama, carraro sportive 225 imdeki pedalları buna takarım diyerek, 225 e takabileceğim alüminyum bir pedal istedim. onlarda sağ olsunlar xlc marka kedigözlü,50 tl fiyat etiketli bir pedal verdiler.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
İyi günler de bolca pedal dilerim, bedava o jantlar için :)

• Beğen

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Harun Sayı

sağ olun, eksik olmayın diyecektim ama, profil fotonuzu görünce aslında bizlerin ne kadar eksik olduğumuzu düşünmemiz gerektiğini düşündüm birden. eywallah...

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Ünlü paralimlik bisikletçilerden birinin fotografı tam bir ilham kaynağı. :)
Bisikletin kadro boyu takıldı kafama, benim de boy aynı 178 cm, fakat 54 kadrodan fazlasını düşünmem sanırım :D, fakat kollar uzunsa diyeceğim bir şey yok, benim kollar uzun sayılmaz. :)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Abey jantları hiç kullanma bence, yazık olur kirlenir felan Allah muhafaza :D

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
Hayırlı olsun öncelikle. Şu jant işine kafam akıl sır ermiyor 2-3 oldu okuyorum yazdıklarınızı inanmıyorum. Salcano bu kadar mallık yapmaz zamanında (2 sene önce) ben 030apex alırken alt tarafı bir tane fazla gidon sargısı istedim fabrikadan onu bile gönderemeyiz demişlerdi. Ya sizin satın aldığınız yerdeki kişiler bisiklet konusundan hiç anlamıyor yada salcano kafayı yedi. Çünkü 2-3 kuruşun hesabını yapan bir firma. Sonra ki konu bisikletin ağırlığı konusu bisiklet 8100 kg olamaz bence. Pedal takılmış hali 9 kg yi buluyor ayrıca ksyrium jantların ağırlı 2088 kg (mavic sitesinden) aksium setin ağırlığı 1800-1900 kg geliyor. Buna dayanarak bisiklet 8100 kg olamaz tartı bozuk bence ;) Doğru ölçüm için evinizin yakınında veya ulaşabileceğiniz bir yerde meyve sebze hali gibi bi yer varsa oralardan net ve doğru bir şekilde tartabilirsiniz. Arkadaşlarda yanlış bilgilenmesin.

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Ben de 20 gün önce aldığım aynı model bisikletimin jantlarına bakıp geldim;malesef ben de hata yapmamışlar,aksıum jantlar var benimkinde :))
Kadro konusuna gelince ben 1.77 boyundayım ve kadrom 54 ama grupta 1-2 kişi kadromun küçük olduğunu söylüyorlar.Bence hiç bir sıkıntı yok

Tepki
33
Bisiklet
Carraro
Erphan Bey hayirli olsun kazasiz belasiz surersiniz inşaallah. Çok güzel görünüyorlar...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Ergun

Mavic ksyrıum SL set ağırlığı 1485 gram, Sram apex set 2419 gram, kadro sete en kötü ihtimal 2000 gram desek, gidon, boğaz, sele, sele borusu, lastik de 2.000 gram desek Bisiklet 8100 gram hatta daha düşük olma ihtimali var.

• Beğen
Tepkiler: Berke ve erphan

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
@Umut Y.

teşekkürler yüreğime su serptiniz resmen :) kadro boyu meselesi beni çok düşündürmeye başladı dünden beri. bisiklet evde gidon bandı sargısız, pedallar takılmamış halde öylece duruyor. bu akşam bisikletçi üstadı Taner Kunt abi ye uğrayıp danışacağım meseleyi. kafam çok karıştı walla. ne yapsam bilemedim. bisiklette tek ti zaten, bu fiyata da kaçırmak istemedim ve risk aldım. eminim sizlerde öyle yapardınız.

@Hamza Hakkı
ben kimseyi yanlış bilgilendirmek istemem asla. bisikleti evde tartıldığımız dijital tartının üzerine çıkıp öyle tarttım. bu şekilde yazdım . zaten bu jant seti aksiyumun birkaç model üstü imiş. ağırlık farkı ondan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. peki ben birşey soriim: kadro 54 olsa idi kaç gram fark ederdi? yanıtlarsanız sevinirim :)

arkadaşlar ben hata yaptıklarını pek sanmıyorum. aldığım bayii de mi sormadı kurarken sanki Salcano yetkilisine. bu konuyu okuyupta araştıranlardan alan çıkar diye düşünüyorum aynı bisikletten. bugün yarın anlaşılmış olur mesele.

Tolga_Cr32

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Carraro
Hocam,

Ben aldığınız yerle görüştüm hatta Carraro CR 032 'yi ayırttım kısmetse gidip alıcam ( Başka şehirdeyim) Satıcı tabii ki neyi sattığının farkında çünkü ben sizi sorduğumda " O arkadas 032 'yi almadı ama ona çok daha üst bir bisiklet verdik" dedi,

Ergun Yavuz

Daimi Üye
Tepki
73
Bisiklet
Salcano
@Hamza Hakkı

haklısınız ben yeni modelin ağırlığına bakmışım şu an bende buldum net ağırlığı :)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben sanmıyorumki bisikletçi jantların ederini bilsin yoksa o paraya satmazdı :)

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eğer ileride bisikleti satma niyetiniz olursa (bundan sonraki 5 aylık zaman diliminde) aldığınız fiyat üzerinden ikinci el olarak satın alabilirim. Aklınızda bulunsuz ben de şu sıralar yol bisikleti arıyorumda. :)

Bu arada hayırlı olsun.

• Beğen
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.