Nasıl bir KM saati almalı?

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@mustafa genç

Sigma'nın tek kötü tarafı Türkiye de teknik servisinin olmaması. Bozluduğu taktirde öylece kalakalıyorsun.

Scudo

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@Turan Babacan
Bunu bilmiyordum. Yinede Sigma

8.12 var bende tek korkum pili biterse bütün bilgiler kaybolacak bu model böyle imiş bilmiyordum.

Oğuzhan Kabaçalı

Aktif Üye
Tepki
41
Bisiklet
Scott
Türkiye' den almalıyım illa demiyorsanız ebay da benim kullandığım saatin linkini atayım. Anlık hız, ortalama hız, en yüksek hız, toplam gidilen yol gösteriyor. Derece filanda gösteriyordu galiba daha çok özelliği vardı ancak ben uğraşmadım bana bu göstergeler yetti. Gayet iyi ölçümlüyor.

Tepki
0
@suat akman

içinde kullanma kılavuzu var ingilizce ve hiç anlaşılır deil. Sensör jant teli üzerinde herhangi bir noktaya takıldığında aynı verileri veriyormu..ayrıca kullanılmadığı zamanda kendiliğinden kapanmıyor sayaç.

bcn17

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Sigma BC 14.12 veya BC 16.12 kullanan varmı aranizda??

14.12 de rakım ölçer var ama sıcaklık yok.
Bu iki özellikten hangisi daha kulkanışlı ve doğru ölçülür.?

16.12 de ayrıca TÜMLEŞİK DEPOLAMA ÇİP ÖZELLİĞİ var? Bu özellik ne işe yarar??

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
@bcn17
İkisi arasında kıyaslama yapmayacağım ancak sigma bc 16.12 45 dolar, erdoğanlar bisiklette neden 82 euro anlamış değilim. O kadar fazla kar payı mı bırakılır ??
(link)
(link) // (link)

yusuf dağ

Üye
Tepki
26
Ben sigma 1609 kullanıyorum (kablolu) gayet memnunum sıcaklık ölçme özelligi var bakmıyorum bile. Egim olsaydı belki uzun bi tırmanısa filan geldigimde bakardım ama çok detay aramıyorsanız aman amanda gerekli seyler değiller. Her ikiside(sıcaklık ve eğim) kast ediyorum
not:kablolu kullanıyorum üşenme unutma durumunda sensörün pili biterde fark etmem diye :))
umarım bi fikir verebilmişimdir....

yurt dışı içi o kadar fark olması birazda vergiler kaynaklı diye düşünüyorum...

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Yusuf hocam 45 dolar ile 82 euro arasında sadece vergi farkı mı var ? O kadar yüksek olması imkansız. Eğer ürünler aynı ise neden erdoganlarbisikletten alalım ?

yusuf dağ

Üye
Tepki
26
@Mert Evbaşı

size kesinlikle hak vererek yaptıgım hareket, bildigim bi arkadaşım sağ olsun ara verince bisiklete hemen saatini almak oldu benim oldugum şehir biraz ufak malum :) ama sanırım o zaman kullandıgım ayarda bi saat 38 eur fiyat etiketliydi. Bayi karı,vergi derken çok şişiyor malesef yurdumda bu konuda bi özendirme ve teşvik yok bildigim kadarıyla ama sanırım forumdan daha uyguna aynı saatlerden alan ve bunu daha uygun satan bi yerler mutlaka vardır...
yurt dısında ciddi teşvikler oldugu içinde fiyatlar nispeten daha uygun diye biliyorum...

erkan40

Üye
Tepki
1
Cömert bey peki count 4 ile 8 cihazlarin boyu aynimi ayrica kac cm uzunlugu bende almayi dusunuyorumda gidon bogazina uyup uymayacagi konusunda kararsizim... ayrica gidon bogazi secenegi oldugu icinde sectiklerimin arasinda

Count 4 ve 8 km sayaci kullanan arkadaslar cihazin uzunlugu kaç cm 4 ve 8 olarakta belirtilirse cok sevinirim

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Mert Evbaşı

Erdoğanlar'da satılan kadans sensörü dahil ve kablosuz, Amazon'daki kablolu, Decatlon'dakinde kadans sensörü yok.

• Beğen
Tepkiler: mert.e

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Arkadaşlar ben bisiklete yeni başlayacağım.Aradığım km saatinden fazla bi özellik beklemiyorum.Sizce şu ürün nasıl, fiyatı uygun gibi geldi, kablolu olmasının büyük dezavantajları olur mu?

(link)

bcn17

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@Murat B.

16.12 de olan 14.12 de olmayan TÜMLEŞiK DEPOLAMA ÇİP ÖZELLİĞİ tam olarak ne îşe yarar???

Cömert

Forum Bağımlısı
Tepki
2.617
Erkan bey , Bendeli count 4 modeli, conut 4 ile 8 modelinin arasında sadece ölçümü yapılan nitelik farkı var diye biliyorum.Aralarınd bildiğim kadarıyla herhangi bir boy farkı yok. Yani aynı kasayı kullanıyorlar.

Dijital kumpala ölçünce count 4'ün ölçüleri 8 Cm boy , 3.3 cm en ve altına oturduğu kızak dahil 2,5 cm yükseklik.

Siz sorunca bu başlığa yazdıklarımı yeniden okudum ve daha önce belirttiğim üç hususu yeniden ama daha detaylı yazmaya karar verdim.

İlki count serisi gösterlegelerin ayrıca renkli kapaklarıda var , Göstergenizin bisikletinizin rengi ile birebir aynı olmasını istiyorsnız bu hoş bir ayrıntı. ( ama çok çok da önemli değil aslında) ama bisiklette herşeyin aynı renkte olmasına özen gösterenler için ilginç bir özellik.

Asıl önemli olan 2. ve 3. ayrıntılar.

2 olarak janta takılan mıknatıs kaybolursa bu parça ayrı olarak satılıyor. VDQ nun orjinal mıknatısı kaybolunca bir başka modelin mıknatısını uydurdum ama gösterge her ölçümde saçmalamaya başladı , Buradadan da her ölçüm cihazının kendi mıktanısının gauss birimi ile kalibre edildiği , farklı gauss gücündeki mıknatıstan farklı farklı sonuçlar göstermesininde bu sebepten olduğu sonucunu çıkartıyorum. Vdq nun mıknatısı ayrıca satılmadığı için bu parçayı kaybederseniz alet hiç bir işinize yaramıyor. Modelinizle uyumlu bu mıknatısı ayrıca alabilmek avantajdır.

3 ve son olarakta verici pili 6 , 9 veya 12 voltluk özel mikro pil ise , bu pil bittiğinde kolayca bulabilmek veya ucuza mal edebilmek zor. Count 4 alıcıdada vericidede aynı pili kullanıyor. 3 voltluk yassı heryerde bulunabilecek saat pili . yani her yerden 1 , 1.5 TL'ye alınabilecek bir pil. Bence bu da büyük bir avantaj..

Göstergeden çok fazla veriye ihtiyacınız yoksa count 4 modeli ( veya 8 ) rahatlıkla işinizi görecektir.

erkan40

Üye
Tepki
1
Tesekkurler comert bey bu aciklayici yorumlariniz icin usenmeden yazdiginiz icin elinize saglik

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Dx.com ve banggood.com dan güvenle alabilirsiniz. Ben aldım 15 gün kadar sonra elinizde oluyor.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
@bcn17, Sigma 14.12'de rakım ile beraber sıcaklık göstergesi var . Ha sen eski kabloluyu diyorsan onu bilemem ama kablosuzda sıcaklık da var.
(link)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

gkon

Üye
Tepki
21
İsim
Gökberk
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)

Bugün bunu aldım. Bakalım nasıl bir şey çıkacak. Fonksiyonları, arka ışığı ve çok ucuz ürünler gibi çakma durmayışı ile oldukça iyi geldi fiyatı. Muhtemelen bir ayı bulacak ama cihaz gelince incelemesini yapıp konu açacağım.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Aşağıdaki ürün hakkında bir bilgisi tecrübesi olan var mı? Fiyat haddinden fazla uygun, tutarlı ölçüm yapıp yapmadığından emin değilim..
(link)

İhtiyacım sadece hız ve kadans olduğu için ona yönelik bir tercih yapmayı düşünüyorum.