Mecidiyeköy

Salih Dinçer

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Sedona
Aramıza hoş geldin...

Tünel konusunda kendimden örnek vereyim ama vermeden önce şu kuralı dile getireyim: Şehir içindeki tüm yollara bisiklet girmelidir, girebilmelidir. Eğer alternatif bisiklet yolu yoksa girmemiz gerekmektedir. O yüzden gönlünü ferah tut.

Ben de Anadolu yakasında oturuyorum ve Üsküdar'a Şile tarafından gidiyorum. Eğer Altunizade'ye Çamlıca tarafından geçersem hem yokuş hem de araçlar ile daha çok muhatap olacağım için zamanı iyi kullanamam. Üstelik dur kalk yapan ve kenarlarda park eden araçlardaki tehlike daha fazla.

O yüzden iki tünel (biri Çamlıca altından geçen yaklaşık 1 km.'lik olan) kullanıyorum. Genelde tüneller ışıklandırmalı olduğu için sorun olmuyor. Ancak görülebilirliliği arttırmak için ek önlemler alınması iyi olabilir. Ayrıca tünel ne kadar kısa olursa o kadar iyi çünkü ses ve gaz rahatsız edici olabilir.

Tur konusunda da forumu takip etmek yeterli. Zaman zaman duyurular yapılacaktır. Ancak kış aylarına girdiğimiz için bu sayı çok fazla olmayabilir.

Kazasız pedallamalar...

• Beğen
Tepkiler: Fatma ER
Scudo

Fatma ER

Aktif Üye
Tepki
272
Bugün farklı bir yol denedim yine ama yarın deneyeceğim.
Tavsiyeleriniz ve bilgiler için çok teşekkürler..

Size de kazasız pedallamalar..

Tepki
0
İşe gidip gelirken kullanmak üzere ve haftalik izin gunlerimde kullanmak icin bisiklet bakmaktayim!!! Bisiklet konusunda bilgim cocukluktan kalma bisikletten ibarettir. Eee onunda artik miladi doldu yenisi gerekmekte bu konuda onerebileceginiz model ve markalar nelerdir?
Boy: 187 cm
Bacak boyu: 103-105 cm

Simdiden tesekkurler

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Eski açtığınız konu başlığına bakarsanız fazlasıyla mesaj var orada :)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
17 Yaşında bisiklet düşkünü birisiyim bisikletimi daha yeni aldım (salcano astro 212hd) ama ne yazıkki cevremde bisiklete binen arkadaşlarım yok mecidyeköy beşiktaş ve bu semtlere yakın oturuosanız benimle iletişime gecerseniz çok mutlu olurum. Mtb tarzını sevdiğim için orman koru vb... turlara katılmak isterim...:)

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Şişli de okuyorum ama beyoğlu tarafındayım. Bu taraflara yolun düşerse gezeriz.
Selamlar olsun aynı yaştayız.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Beyoğlu taraflarında pek bisiklete binilcek yer yok nerelere gidiosun ?

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Her yerine gidiyorum. Gayet gezilecek yeri mevcut. Hasköy - kasımpaşa - Şişhane tarzı yerleri gayet bisiklet sürmeye uygun. :)

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Sisli ferikoyde oturuyorum.ozelden telefonunu falan yazarsan konusabiliriz..

aytacepik

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar, bisikletimi az önce aldım. Mecidiyeköy ve civarından bisiklet sevdalıları varsa yol arkadaşlığı yapabiliriz. Yeni başladığımı da söyleyeyim. :)

aytacepik

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Specialized
Bu arada ilk mesajı yazar yazmaz dışarı atmıştım kendimi. Yaklaşık iki, iki buçuk saat İstanbul trafiğinde dolaştım. M.köy zaten başlı başına eziyet :) Kağıthaneye kadar indim hasbahçe falan. İstanbul'daki ilk deneyimim oldu, zevkliydi. Yokuşlar hariç :) Duyarlı sürücüler vardı ama genelde dikkatsizler fazla olduğu için biraz diken üstündeydim. Yarın beşiktaş sahile inmeyi düşünüyorum, bakalım nasıl olacak :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Yıllmaz

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
hayırlı uğurlu olsun bisikletiniz. istanbulda bisiklet sürmek ile ilgili daha yeni bir konu açılmıştı geçmiş mesajlarımı inceleyerek bulabilirsiniz. oradaki önerileri mutlaka inceleyin. tabi ki iyi bir kask, ışıklandırma ve zil ilk alınacaklar.

• Beğen
Tepkiler: aytacepik

aytacepik

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Specialized
Çok teşekkür ederim. Tabii ki incelerim, artık forumun müdavimiyim :) Kask eldiven ve arka farı aldım, ön far ve zil almam gerek. Bir de ayna lazım, bugün arkaya dönmek sıkıntı yarattı.

Tepki
5
Bisiklet
Kron
merhaba bende leventte oturuyorum ufak bir grubumuz vardı anlaşmazlık yüzünden dağıldı istersen beraber turlayabiliriz .

Cersahin

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar herkese selamlar,

Ben de yeni üye oldum umarım birlikte gezi tozu işlerine en kısa sürede bisiklet tercihimi yapıp gireceğim :)

mbarutcu

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Selamlar,
ben de mecidiyeköy'den aranıza katıldım. yol arkadaşlığına katılmak isterim.

aytacepik

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Specialized
Yaz için gemlikte olacağım ama eylülden itibaren mecidiyeköy civarı arkadaşlarla turlamak isterim. :) Bu civarda ufak bir grup olsa hiç de fena olmazdı aslında :)

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Mecidiyeköy çok kalabalık mekan. Şu güzergahlar sizin için daha iyi olabilir;

Karaköy - kabataş - beşiktaş - ortaköy - arnavutköy - sarıyere doğru dümdüz güzelce gidip gelebilirsiniz. :)

• Beğen
Tepkiler: aytacepik

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Ekim gibi geliyorum ben de:)Eğer olursa okula da bisikletle gitmeyi düşünüyorum(beşiktaş).Tur için Mecidiyeköy-Beşiktaş-Kabataş-Sirkeci uygun olur diye tahmin ediyorum.

veyselozcelikk

Aktif Üye
Tepki
391
İsim
Veysel
Bisiklet
Giant
Herkese merhabalar,ben de Kağıthanede oturuorum.Zaman bulduğum süece gezilere eşlik edebilirim.Bisikletiniz hayırlı olsun bu arada :)