Maşa Kıyaslaması :) tecrübelerinizi esirgemeyin..

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@kivilcimb

İşte Onuda bilmiyordum Konu acmıstım Kıvılcım :) 27,5 Benim bakıyorum hep 29inc ne yapmalıyım diye..Gercekten biraz karısık isler :) ama hem yapıp hem ögrenicem elimde yatkındır biraz tamir vs..Kıvılcım Bu yüzden Bi maşa kararlastırıp özellıkle havalı Raidon (350TL bütcem ona el veriyor).. verip 27,5 olan ve Konik olan ordan Satın alayım..Yol gösterin..Sonra Servisine taktırırım bisikletin veya 10-20 servise veririm sıkıntı deil iyi birisi zaten
Erdoganlardakide 29incti Kıvılcım

Scudo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Türkiye'de var mı desek daha doğru olur. 27.5" Epicon TR veya Epicon XC olabilir, onlar da 2014 model ve fiyatları 250€ civarında...

• Beğen
Tepkiler: Enis Arslan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Bora Doruk

aha herşey değişti :)
verdiğim linkleri unut onların hepsi 26 inç içindir.

27.5 jant maşası ile 26 jant maşası arasında en az 1.5cm maşa bacak boyu farkı vardır.
29 jantın maşası ise 26dan nerdeyse 5 cm daha uzun bacak boyundan bakımından.

senin tam arayacağın sey " 27.5 jant için konik saft borulu radion "

onuda nasıl bulursun bilmem, sana kolay gelsin ;)

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Halil EROĞLU
Halil Abi ne yapmalıyım Sence bisiklet 27,5 eminim bu konuda...Diger markalarda yok mudur 27,5 Rock Shox felan..Bisikletcide sen biliyorsun anlatmıstım..Hani adama dedigimde bana hallederiz demisti ama muratoglu bısıklettekılerde hep 29 inc gördüm ben..27,5 bisiklete 29 mu takıcak veya bir bildigimi var anlamadım?...

@kivilcimb

:) Kıvılcım Tesekkurler tekrar " 27.5 jant için konik saft borulu radion " Bu özellikte sitelerden yol gösterebilir misin peki bana..Veya bu özellikte satılan var mı desem daha dogru olucak sanırım değil mi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Bora Doruk

sana ebay yolu göründü ;)
başka çaren yok sanıyorum.
ordada gümrük şu bu.
bu işin sana pahalıya patlıcak :)

edit : ebaydede yok :D

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
27.5 jantlar piyasada yeni sayılır. Maşası daha da yeni. Sen 29" maşa bakacaksın ki o dediğin fiyat aralığında değil hiçbiri. Ayrıca göbek bağlantıları da 9mm değil 15mm dingilden oluşuyor. Yani ya göbek değiştirmen lazım, ya da göbeği 15mm uyumlu hale getireceksin. Mevcut göbeğin ne bilmediğim için durum bu şekilde şimdilik. Bence Umut Tekin'deki 700c maşa senin isteklerini en iyi şekilde karşılayacak maşa; ama havalı olanı. Fiyatı konusunda bilgim yok. Biraz araştırabiliriz...

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@kivilcimb
Yandım :) 27,5 almak kötü bir secim miydi acaba :) Cok seviyorum aslında 27,5 tam bana gore ama Maşa işinde suan kafam karıstı ne yapıcam bilemedim..bisikletci(muratoglu) orda xcr-rl bakmıstık 29 inc yazıyor sitede o neden hallederız dedi veya nasıl yapıcaktı acaba onuda anlamadım..En iyisi alayım Yazıcıdan cıktıları gıdeyım oturup konusayım.." 27.5 jant için konik saft borulu radion " seklindeki özellikte olucak sekılde fıyat bakayım..sitede Raidon yoktu 1 tane vardı oda 510 TL imiş..

@Halil EROĞLU

Abi Benim Orta Göbek Suntour x172 krank takımı yazıyor istedigin sey bu ise..Suan bulabiliceksen 27,5 Rock Shox felan varsa az bekler 100tl daha ekler alırım öyle bı durum varsa ne yapayım..Veya havalı ne olursa uyarsa..cagresiz kaldım gibi

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Yok ön teker göbeğinden bahsettim. Ortayla işimiz yok :)...

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Halil EROĞLU
Anladım :) abi onu bılmıyorum :) Halil abi kafanızı agrıttım bılıyorum ama ne yapayım yarn gıdıp o sekılde konusayım mı bısıkletci ile..hallederız demıstı ama nasıl yapıcak ki sizce..29 inc hep veya 26 muratoglubisiklet sitesinde..oturup tek tek konusayım " 27.5 jant için konik saft borulu radion " ozellıklerde olucak sekılde..Hem ögreneyım acıkcası ben basit sanıyordum..Kurcaladıkca cok püf noklar cıkıyor

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Senin bisikletin konik mi değil mi daha onu anlamış değiliz ne yazık ki. Şu an önemli olan tek şey ya 650B yada 700C'ye uygun bir maşa alman gerekiyor. Önce bu ebatlarda bütçene göre bir maşa var mı onu araştır, sonra bakarız konik mi değil mi diye...

• Beğen
Tepkiler: Enis Arslan

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
@Halil EROĞLU
Tesekkur ler abi...Ben yarın ögreneyım sana onu olur mu..Bisikletci ilede konusayım hem..''Konık mi degıl mi'' Senınle paylasacagım..Birde Resim cekeyim abicim detaylı sekılde bakarsın..Cok tesekkur ederım halledeyım yarın yazacagım Halil abicim..iyi geceler