Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maşa Kıyaslaması :) tecrübelerinizi esirgemeyin..

Konu, 'Süspansiyon' kısmında Enis Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Yine Ben :) Cok Soru sorar oldum farkındayım ama bisiklete merak saldım..ögrenmek istiyorum hep arastırıyorum..Tecrübemin olmadıgı konularda sizden yardım istiyorum..
    Arkadaslar iki Maşa arasında kaldım..XCR-RL sectim..Ama 3-5 fazla versem biraz iyi bişey bulabilir miyim derken Suntour Radıon(HAVALI) buldum indirimdeymiş..Fiyat farkı az oldugundan aklıma yattı limitleri zorlarım dedim iyiyse..
    Buyrun Bu XCR-RL Beyler: (260TL)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...ntour-29-xcr-rl-on-amortisor-konik-sf293.html
    Buda Hvalı olan Suntour Radıon-RL: (372TL)
    http://www.erdoganlarbisiklet.com/y...ur-radion-sf12-rl-air-on-amortisor-100mm.html (havalı mı ondanda emin değilim ama hadi hayırlısı :) )
    Burda anlamak istedigim XCR yaylı klasmanda iyi bir maşaymış..Havalı masaşalar ise Rock Shox tutuluyor ve Epıcon..Bu Radıon dan onlar gıbı performan alır mıyım?Veyahut en azından! Xcr-rl den daha iyi olacagı BELLİ midir?..
    Tesekkur Ederim ilgilenen Beylere Bayanlara..

2. Umut Tekin

Umut Tekin Forum Demirbaşı

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende suntour'un kilitli havalı maşası var. Gerçekten çok memnunum. Kapatınca çok kötü titriyorum ama açınca ön taraf mis. Kaldırımdan atla çukura diklemesine gir banamısın demiyor :) Modeli: NCX-D RL-A
    Tabi çok yeniyim bu konuda. Havalı olduğunu arkadaştan öğrendim o derece. İlk kez o zaman havalı maşayı duymuştum :)
    Bence havalı maşa daha havalı.

Enis Arslan bunu beğendi.
  3. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Umut Yorum icin Tesekkur ederim :) Dostum NCX Suntour Havalı modeli miymiş peki ? Yani Suntour Radıon mu hani benim sordugumla aynımı :) Evet herkes havalı öneriyor bende onun icin cabalıyorum 3-5 fazla olsun hani havalı olsun dıye bakalım arastırma pesındeyım yorum beklıyorum :)

Umut Tekin bunu beğendi.
  4. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ya arkadaş bana havalı deyince bende 2-3 saat önce cidden bir araştırma yapıyordum üstüne konu açtın yani. Sanırsam modelin sonunda ki A yazısı air demek.
    İşte şu olmalı. http://www.srsuntour-cycling.com/tr/bike/forks/NCX-700C-NCX-D-RL-700C-AIR-3937.html

Ya uzaktan çok kaliteli gözükmüyor sanki ama içi bir başka. Arkadaş neden havalı olduğunu falan anlatmıştı herhalde ya unuttum ama) Şuralardan yağ falan koyuyorsun içine falan diyordu. Üst taraflarda elciklerin oralarda bir yerleri gösteriyordu.
    Not: Telefonda resmi varsa yükleyim buraya 1 dakika.
    Valla bisikletin tam resmi varmış hep. Maşa olan tarafı kestim. Buradan artık ne anlarsın bilmemde herhalde havalı bir şey ya. Olmasa da fark etmez çok memnunum yani. Suntour kaliteliymiş gerçekten.
    Not: Havalı falan ama ağır ya 1800 gram mı ne :)

5. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    parça bakarken erdoğanları çok baz almayın :)
    evet kargoları sorunsuz iletişimi güzel vs şudur budur fakat nette bulacağınız rakamların biraz üstünde satış yaparlar.

maşa bir mtb için en önemli şeylerin başıdır bence.
    kesinlikle upgrade yapıyorsunuz havalı bir maşa alın.
    ama radion biraz ağırdır.
    bulabilir ve bütceyi arttırabilirseniz kesinlikle epicon alın.
    aralarında yarım kilo fark var.

ki 2.el çok temizler görüyorum nette 300 450 tl arasında.

6. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tesekkurler :) Bu maşa pahalıdır diye dusunuyorum oldukca hafif cünkü :) Suntour Radıon RL-air yazıyor benım dedıgımdede ama emın degılım suan havalı mı...

7. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kıvılcım Cok Tesekkurler bilgiler icin :) Kardesım arastıyorum Erdoganlar-performansbisiklet-bicikletcim-muratoglubisiklet- bi siteri fiyat kıyaslması yapıyorum iste :) bidiginiz varsa yazın ordanda bakarım..'' Raidon'' muş yazılısı yanlıs yazmısız neyse artık :) XCR nin bir üst modeliymis arastıyordum bende suan..2. el sevmıyorum Kıvılcım Kardesim temiz olsun istiyorum..Sence bu Raidon Maşa XCR-RL den daha iyi midir?..alayım mı...Hani havalı tabıkı iyidir diyorum icimden ama havalı maşa fiyatları 450 TL den baslıyor bu İNDİRİMLİ(imiş)sitede öyle görünüyor..bide Havalı diger maşalar gibi olur mu sorun cıkarmasın istegim o

Umut Maşan gercekten güzel bisikletinde cok hoş bende begendim sahsen :) iyi günlerde kullan biraz agırlık bilgim oldu bence maşa agırlıgın iyi :) Bu arada kastedtigimiz maşa farklı seninle ama yorumun icin cok saol bende Suntour secimi yaptım herkes rahat diyor RST den uzak durmam gerektigini söylüyor :)

Umut Tekin bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    xcm xcr xcr gibi maşaların tamamı yaylı maşa.
    Aralarında ufak farklıklar var ve fiyat aralığı 100 - 200 tl arasında.

epicon ve raidon havalı.
    raidon bildim kadarıyla havalıların alt modeli daha sonra epicon geliyor.
    bide axon vardı o en üstüydü sanırsam.

ama radion ile epicon arasıdan ne fark var diyorsan bilmiyorum,araştırman lazım.
    eski modellerinde baya bir ağırlık farkı vardı fakat sitelerine göre şuan aralarında 50-100gr oynuyor.

al sana epicon :
    http://www.kadansbisiklet.com/tr/sr-suntour-x2-masa.html

2 defa kullanmışlar sıfır gibi.
    ama saft borusu kesilmiş.

9. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Havalı olsun, gidondan kilitleme olsun ağırlık benim için çokta önemli değil. Genellikle yakın ağırlıkta oluyırlar zaten.

10. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kıvılcım Öncelikle Tesekkurler ilginden dolayı :) ... O masa Beyaz bisikletim Siyah Kardesım.. Birde anlatımın cok iyi gercekten..Benimde demek istedigim buydu Yaylıda XCR en iyisini almak var..Diger yanda havalının En alt modelini almak..XCR raidon dan iyi mi olur sence yoksa raidon mu almalıyım...2. elde pek tercih etmiyorum..Sen olsan ikisi arasında ne yapardın

Evet Gürkan Abi bende agırlıgı pek dert etmiyorum zaten 62 kikoyum badi yapıyorum..agırlıgım yok kondisyonum var bisiklette agırlıga takmıyorum..Tek derdim sorun cıkarmasın..Birisi XCR yaylıda en iyi biri havalının alt modeli..ama sizin gibi düsünüyorum raidon alayım diyorum

Gürkan Ç. bunu beğendi.
  11. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam bisikletine şöyle baktımda genel anlamda yolda sürüyorsun galiba ? Kullanım amacın nedir ? Neden maşa almak istiyorsun. Eğer şehir bisikletin var düz yolda sürerim falan diyorsan yaylıyı boşver havalı maşa al. Kötünün iyisini almaktansa iyinin kötüsü her daim daha iyidir. Benim fikrim bu. Eski konuları da az gezersen fikir sahibi olabilirsin. Şimdi bende merak saldım dolaşıyorum mesela )
    Markadan çok önce yaylı mı havalı mı alacaksın ona karar vermelisin.
    Not: Ha bu arada ben havalı maşa da ki rahatlığı gördükten sonra kolay kolay yaylı maşalarda şansımı denemem.
    Not2: Havalı maşa daha hafiftir performansa önem veriyorsan havalı al.

12. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Umut Tekin bunu beğendi.
  13. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Umut Tesekkurler yorumun icin :) ...Ben Sehirde kullanıyorum ama MTB hastasıyım..Bisikletim siyah mekanık dısk fren onu hidrolik alıyorum M445 onda karar kıldım..Bir amortisör kaldı..Suntour alma istegimdeki nedende benim Bisiklet üstündeki Maşa ''zoom'' umutcum...yani iyi degil fabrika cıkıslı bir maşa..Suan senin gibi düşünüyorum bütcemi az daha zorlayıp 372Tl ye raidon alayım diyorum

Kıvılcım :) Bu 300TL gayet iyi bir fiyat ben erdoganlardan 372TL ye gördüm arasında yıl farkımı var model farkı felan mı acaba? fiyat cok iyi geldide...Evet Konik olayını daha oncede duydum dıkkat edecegım Tesekkur ederım

14. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende m445 hidrolik fren kullanıyorum :) İlk kez hidroliğe geçtim. Fiyatı 150 Tl falan herhalde. Benim ki bir de 2012 model. Ya gerçekten süper bir frenleme sistemi :) 40 ile bir kamyonun arkasından gidiyordum bu kırmızıda geçti ben geçemedim ciddiyim durmam 2-3 saniye mi almadı ) Çok rahat ve çok kaliteli alırsan kalitesini hissedeceksin zaten )

Bak artık kesinlikle yaylıdan vazgeç inanın bir ton konu okudum sizin sayenizde :) Yaylı maşa tavsiye eden hiç bulamadım. Şehirde kullandığınız için zaten hafif olması önemli. Bu arada bu maşa 1.8 kg yani hafifmiş ben ağır sanıyordum. Hem kitlersin asfaltta keyfine keyif katarsın. Bak ben kaldırıma çıkarken açıyorum inince kapatıyorum falan. Gerçekten çok güzel bir maşa umuyorum çok memnun kalacaksın. Bence havalı maşanın tadına bakman gerek ) Ama epicon'u çok övüyorlar ona da bakabilirsin. Konuları dolaşırken en çok epicon markasına rast geldiğimi belirtmem gerek. Ama f/p açısından suntour çok iyi diyenlere de rast geldim.
    Ayrıca dolaşırken rast geldiğim bir yorum okumanı tavsiye ederim. Arkadaş çok bilgili gerçekten çok denk geldim farklı konularda ki yorumlarına :) Aklında ki çoğu ?'ni kaldıracaktır bu yorum.

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=84885&p=1140920&viewfull=1#post1140920

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

bu maşa sanıyorum 2011 ve elde kalmış.
    ama genede sor buda konik olabilir.

freni sakın TR'den alma.
    ebayda deore 2014 m615 frenler 248 tl (al-tak-kullan)
    http://www.ebay.com/itm/231107891436?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

birde sanki bir konunu okudum senin bisiklet jantı 27,5 mu ?

16. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Önerdiğin 2. el epicon da konikti...

Bora yaylı maşaların en iyisi XCR değildir. Sadece Sr Suntour markasının en iyisi diye düşünebilirsin. Yoksa piyasada Fox, Rock Shox, DT Swiss, Manitou, Marzocchi gibi sürüyle marka var XCR'nin yanlarına bile yaklaşamayacağı. Senin bütçen doğrultusunda bu aralıkta düşünebilirsin. Epicon en mantıklı seçim fiyat ve ağırlık orantına göre. Ağırlık önemli değil sağlam olsun diyorsan Rock Shox Tora SL Air alır geçersin...

75€'yu geçtiği için +%18 vergi masrafı çıkabilir. Onu da hatırlatalım, sonra sürpriz olmasın. Yani 292TL civarı olarak düşünülmesi gerekiyor...

17. Umut Tekin

Adı:
    Umut Tekin.
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  18. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    yaklaşık 1 ay önce aldım.
    satıcıya rica ettim meblağı 90 dolar civarında göstermesini için.
    konuşarak herşey hallolur ;)
    sıkıntı olmadı.

topkapıdan gidip gümrükten mal alırken 4000bin dolarlık araba parçasına 50 tl vergi ödedim zamanları bilirim ;)

Umut Tekin bunu beğendi.
  19. Enis Arslan

Enis Arslan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Cok Tesekkür ederim Halil abi Kıvılcım ve Umut...Kıvılcım Bisikletim 27,5 Kardesim Dogru görmüssün...Ayrıca fren isini hallettim guzel bir miktara Kıvılcım Halil abide biliyor..Max 350TL Maşa icin para kaldı..Havalı istiyorum Yorumlarınız dogrultusunda Erdoganlarda 372TL ye gördüm azıcık daha ekler Havalı olsun iyi olur dedim(yorumlarınızdan yola cıkarak hep).350 Tl ye sizce hangisi benim icin iyi olursa onu alayım Kıvılcım ve Halil abi

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    27,5 jant için epicon erdoğanlarda varmıkı ????