Kron Kullanıcıları Kulübü

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.
Scudo
Tepki
40
İsim
Serhat Küçüközler
Bisiklet
Peugeot
@Murat19 Ben 26 inç bisikletime Rubena Flash STU almıştım bir set. Hem 1.95'ten 1.75'e düşmek hem de desen /diş yapısının değişmesi yolda fark yaratıyor. Sizin 2.10'dan yapacağınız geçiş daha da belirgin olur diye düşünüyorum. Ama şunu da unutmamak gerekir ki "küheylanlar" asfalt sevmez ;)

• Beğen
Tepkiler: Murat19
Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim ilk şehir bisikletim tx300 kesinlikle mtb ile çok farklı asfaltta çok daha akici

Murat19

Üye
Tepki
154
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@Serhat Küçüközler haklısın ama yaş ilerledikçe küheylanın üstündeki artık fazla dağ, bayıra gelemiyor:) O yüzden biraz daha düz yollar arıyorum...

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat Küçüközler çok güzel fotoğraf olmuş hocam. Ne zamandır kullanıyorsunuz xc1000 memnun musunuz ? Tavsiye eder misiniz ?

Tepki
40
İsim
Serhat Küçüközler
Bisiklet
Peugeot
@Farukdere34 Teşekkür ederim. Bisikleti yaklaşık bir buçuk senedir kullanıyorum. Ben ağır arazi koşullarında kullanmadım diyebilirim. Oralarda ne sonuç verir bilemiyorum açıkçası. Orta halli arazilerde bir sıkıntı yaşamadım. Şehir içinde de kullanıyorum. Yolda da yoldan çıktığımda da gayet memnunum. Sevmediğim yönleri var tabiki ama o fiyat aralığında daha fazlasını beklemek hata olurdu. Önümüzdeki sezon için bisiklette bazı değişiklikler olabilir sanırım. Suntour XCM biraz ağır bir amortisör mesela. İlk hedefim onu değiştirmek. İyi bir seleye geçmek gerektiği de kesin. Vites ve frenlerden yana bir sıkıntım yok şimdilik. Lastikler montaj sırasında şişirildi bir daha şişirilmedi, beni en çok şaşırtan bu oldu.

Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Serhat Küçüközler Maşallah umarım hiç Üzmez sizi kron kullanıcıları olarak elimizden geldiğince burada sikayetlerimizi sorunlarimizi memnun olduklarimizi yazarsak bilgi arayan arkadaşlara yardımcı oluruz

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar. xc500 hd 29 inch kullanıcısıyım. Bakıyorumda ben baya geç kalmışım :)

• Beğen
Tepkiler: mhtozel
Tepki
17
İsim
Faruk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Decathlondan aldığım km sayacim geldi ve monte ettim 5 fonksiyonlu anlık hız , ortalama hız , tripmetre, toplam yapilan yol ve saat. Birazdan yola çıkıp sahil yolundan kadıköy yapıp geleceğim. Buda fotoğrafı ;
IMG_20170712_163010.jpg

Murat19

Üye
Tepki
154
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@isosel Ooo sen yine iyisin, biz 40 yaşından sonra başladık bu işlere :acpsnr:

Tepki
7
İsim
Onur
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kuzey Emre aynen ben de Rubena aldım
(700*35) Çok ince de durmadı ancak hem sürtünme azaldı hem de kafam daha rahat sürüyorum.

İsmail Selçuk

Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1 hafta önce yeni bir bisiklet aldım. Kron xc 500. Dün bisikletin kadrosunun altına bakayım dedim. Acaba model yılı nedir diye. Boya atığı olduğunu gördüm. Bir bölgede lokal olarak metal görünüyor. Sıfır alınan bir bisiklette bu normal mi? Garanti kapsamına girer mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

İsmail Selçuk

Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat19 bu saatten sonra keyfini çıkaralım bari :harika:

Tepki
12
İsim
Gökhan Demir
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese merhabalar.. Aranıza kron xc 450 hd 2017 alarak katılmış bulunuyorum.. Umarım yüzümüzü güldürür yeni arkadaşım.. :)

• Beğen
Tepkiler: roadrunner7k

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Merhabalar ben de kulübe XC 150 ile katıldım. Para sıkıntısı nedeniyle babamın bisikletini satınca bisikletsiz kalmamak için bunu aldık ve çok memnunum. Memnun olmadığım bir kaç şey var bisiklette bunlardan biri yol tutuşu diğeri de amortisörleri. Yol tutuşunu Maxxis lastik takarak düzelttim fakat amortisörleri hiç güzel değil. Çok sert. Acaba yumuşatmak için ne yapabilirim?

Ali Kağan

Üye
Tepki
6
İsim
Ali Kağan Bertizlioğlu
Bisiklet
Kron
(link) Bu ürünü yaklaşık 15 gün önce 850TL'ye aldım bu fiyata 28jant+24 vites+ kilitli maşa zor bulunan özelliklerdir diye tahmin ediyorum, üstünde birsürü aksesuar taktım ve memnunum. Tourney TX var üzerinde giriş seviyesi deniyor ama daha beni üzmedi. Hidrolik disk almama sebebim ise fazladan ağırlık ve V-fren'in bana yeteceğini düşünmem.
1-Bu ürün V-fren olduğu için Baradine pabuç takmak istiyorum neredeyse hidrolik disk'e yaklaşıyor deniyor.
2-Bakım olarak servise götürdüğümde ne yapılır ? Kendim yağ alıp rutin olarak ne kadar sıklıkla yağlamalıyım ?
3-Şu parçasını yükselt dediğiniz birşey var ise yapabilirim 300 TL'ye bile zorlayabilirim yükseltme bütçemi.

Aksesuar olarak ise:
-Ön 15TL'lik pilli ışık.
-Btwin gidon çantası
-Btwin suluk ve suluk kafesi
-Btwin pompa
-Arka'da 15TL'lik ışık vardı pilli kardeşime verdim kendim şarjlı 100lümen led aldım
-Asize AS100 ibre mevcut.

Ek olarak 2014 yılında üye olmuşum ve 13 yaşındayken birsürü spam konu açıp cevap vermemişim tüm forumdan özür diliyorum kendimde okuyup utandım açıkcası.

efeozata

Forum Demirbaşı
Tepki
764
İsim
Efe
1500 kilometreyi biraz geçmiş bulunmaktayım bu bisikletle. nasıl kullandığıma gelirsem 82 kiloyum her çıktığımda 3 kilo sırt çantası alırım yanıma. bisiklet de 15 kilo. merdiven indim birçok kez, kaldırım falan dinlemedim 40-50cm yerlerden atladım ve çok kez taşlı ve patika yollarda hızlı iniş yaptım. o yüzden çok da suçlamıyorum bu ucuz bisikleti.

probleme gelirsek iki göbek de yamulmuş. QR'dan bahsetmiyorum bildiğiniz göbek. sıkıntıyı birkaç gün önce farkettim. ön ve arka lastiği çıkartıp göbekleri elle 360 derece döndürünce bazı kısımlarda direnç/sürtünme hissettiriyordu ve iki göbeğin de döndürürken yalpaladığını görebiliyordum. arka göbekte sağa sola oynama da vardı. elle çekip itmeye uğraşırken aldım boncukları elime :) 4 tanesi çıktı ve geriye takamadım. ilginç olanı içerdekiler çıkıyor, ama dışarı çıkanları tekrar sokamadım. kısacası ya kendim bozdum, ya da yolda dağılacakken şans eseri evde problemi ortaya çıkarmış oldum.

elimde kaset sökme aparatı olmadığı için yatak ne durumda bakamadım. çıkan bilyelerde sorun yok ama göbeğin illaki değişmesi gerekir değil mi? sonuçta yamuk dönüyor. kendi işimi kendim görmeyi seviyorum buna kendim göbek takabilir miyim? iki göbeği de rulmanlı takmak istiyorum. nasıl bir yol çizeyim, önce ne yapayım?

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.