Köpek korkusu

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

rapu

Üye
Tepki
3
Durunca ve kaski cikartinca sakinlesiyorlar. Sonra onlarla biraz konusuyorum tatli tatli. Ise yariyor.

• Beğen
Tepkiler: ozelemre1963
Scudo

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
Eskişehir'de 3-5 yıl önce bir bayana saldıran sokak köpekleri ölümüne yol açtılar. Üstelik bayan hayvanları beslemeye çalışmaktaymış.

Ben şuan gidonda köpek kaçıran kullanıyorum. Öncesinde bir abide atlattım ve tekme sallamak zorunda kaldım. Böyle durumda genelde tek lider köpek oluyor ve o durdurulursa diğerleri de duruyorlar. Ben öfkeli hayvanları beslemenin riskli olabileceğini düşünüyorum. Özellikle gece geç saatlerde veya sabah eeken saatlerde hava karanlıkken sürenler için. Aşağıdaki fotoda çok tenha ve araç bile olmayan bölgede böyle öfkeli hayvanlarla karşılaşınca , şu görüntüdeki hisleri tekrar yaşamak istemiyorum. Sanırım geri dönüp hayatımın en hızlı ivmelenmesine imza atmışımdır.

HayatatribündenbakanlaR

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Ilter Elmas

Shut Up, Legs!
Tepki
1.951
İsim
Ilter Elmas
Bisiklet
Carraro
@Holiganguc ''köpek kaçıran'' derken Dazer II gibi cihazları mı kastediyorsun? Bende de aşırı derecede köpek fobisi var. İşe yerıyorsa o cihazlardan almayı düşünüyorum.

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.132
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ilter Elmas Bende var ama yanımda taşımıyorum, 2003 ya da 2004'de almıştım. Kimi köpek olduğu yerde duruyo, kimisi anında koşarak kaçıyo. Hatta geçenlerde pilini değiştirip denemek için pencereyi açıp bastım, 7 kat yukarıdan apartmanın 20 metre ilerisindeki köpek kaçarak gitti.

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.450
Bisiklet
b'Twin
@Serkan Mıstınoğlu
Lisedeyken okulun orada bir köpek vardı. Haskiye benzer, cins bir köpekti. Sürekli bağlı olduğu kulübesinden bize havlar saldırmaya çalışırdı. Bir gece bir arkadaş üzüm suyunu fazla kaçırmış. Okulun oradan geçerken de bu köpek yine bize havladı. Köpeğin kulübesine kadar gidip "ne var lan ne var" diyerek suluğuna falan tekme attı. Hayvan garip sesler çıkartarak kulübesinin içine kaçtı :) Ertesi gün arkadaşa anlattık hatırlayamadı. Ama o köpek de bir daha bize havlamadı.

Holiganguc

Daimi Üye
Tepki
204
İsim
İlker Ü.
Bisiklet
Carraro
@Ilter Elmas
Evet. Bana bu cihaz olmadan saldıran 3'lü öfkeli köpeği tekmeyle şans yardımıyla defetmiştim. Bu cihaz, tedirgin ve tetikte olan saldırmayan tüm sokak köpeklerinde işe yarıyor ve kaçırıyor. Tasması sahibinde olan ve tedirgin olmayan saldırmayan köpekler hiç umursamıyorlar. Henüz öfkeli ve saldıran köpeklerde denemedim.

HayatatribündenbakanlaR

• Beğen
Tepkiler: Ilter Elmas

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
indir.jpg
Acayip hırslandım, bundan sonra köpeklere bunla girişecem.

• Beğen
Tepkiler: Holiganguc

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
@sdtbsr

Cihaz videoda çok etkili görünüyor ama ne kadar gerçek? Kendiniz deneyimleyebildiniz mi?

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Geçen sabah otobüs durağında bekliyordum. Sonra karşı şeritte 2–3 köpek belirdi. Arabaların bitmesini bekliyorlardı, kafayı kaldırmış tip tip bana bakıyorlar. Düşündüm, taş atarım genelde üstüme gelen köpeklere ama orda taş bulamadım. Bizim buralarda da yaya bulamazsınız, terkedilmiş kasaba gibi Allah'ın köyü. Neyse, tek başıma duraktayım ve üstüme üç köpek koşuyor. Benim telefonum da biraz eski, takozdur. Çıkardım ve havaya kaldırdım atar gibi, bi de bağırdım o sırada "Laaağğğnnn si*tir git!". Kaçmasalar fırlatırdım da haa. İyi acıtıyor, morartıyor. Sonra kaçtılar ama, telefonu atmaya gerek kalmadı.

sdtbsr

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Sedona
@Veysel A. Hayır bu konuya girdikten sonra internette bir araştırma yaptım onca seçenek arasında bu daha işe yarar gibi geldi gözüme. Edinmek lazım bir tane muhakkak.

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
@sdtbsr

Cihaz küçük ve hafif, hayvana da zara vermiyor. Teoride tam istediğim gibi. Ben şimdilik bisiklet paramı toparlamaya çalışıyorum ama siz edinirseniz burada beni etiketlenip sonuçları yazmayı lütfen unutmayın. ))

• Beğen
Tepkiler: sdtbsr

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Elektroşok cihazından da çok korkuyorlar. Çıkardığı ses ve ışık onları çok korkutuyor.

• Beğen
Tepkiler: Veysel A.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Bu konuda şunu belirtmek istiyorum. Ses çıkaran cihazdan var bende de ancak her köpek de istenilen etkiyi yapmayabiliyor. Ben çözümü elektroşok da buldum. Sesinden koktuğu için hayvanlar zarar vermek zorunda kalmıyorsunuz. Hem iki ayaklı vahşilerden de korunmaya yardımcı oluyor ;)

ventiol

Aktif Üye
Tepki
335
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de konu ne zaman elektroşoka bağlanacak diye merakla bekliyordum. Elektroşoku da yeterli bulmayan arkadaşlar forumdaki kampta vahşi hayvanlardan korunma konusundan devam etsinler. Ayılara bile etkili biber spreyi, elektrikli tel, silah taşıma gibi daha birçok alternatif çözüm var o konuda. :eek::)

AFY

Üye
Tepki
1
İsim
Ahmet Fatih
@sdtbsr

Cihazı deneme fırsatınız oldu mu?

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Forumdaki bazi insanlarda insanlari kopek belleyip sonra korkmak da vardir. Anlayana..

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.