İnceleme Knog blinder road R ve Moon meteor 200

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Yol bisikletine geçtikten sonra bisiklet üzerinde şık, küçük ama etkili lamba arayışlarım sonunda Moon Meteor 200 ve Knog Road R modellerini aldım. Forumda bir çok konuya bakmıştım bu süreçte ve benzer modelleri düşünen olursa diye bol görselle bu konuyu açmak istedim.
Bu arada hemen söyleyeyim şu harici pilli lambaları önerecek arkadaşlar lütfen bu önerilerini kendilerine saklasınlar. Hayır o lambaların aydınlatma gücü ve fiyat performansına diyeceğim bir söz yok, gerçekten mükemmeller ama yol bisikletinin 40 cm'lik gidonları için bence fazla kabalar.
Yalnız şöyle de bir şey var ki ben satın aldığım bu her iki lambanın da kendi sınıflarında fiyatını hakettiğine inanıyorum. Örneğin Knog'un 200 lümenlik ön lambası bütçemi aştı, yanlış hatırlamıyorsam 190 civarı fiyatı vardı, 300 lümen olan biraz büyük gibiydi yine Moon için 330s modeli de önerildi forumda, gerçekten pil ve aydınlatma olarak çok muhteşem ama ben yine de biraz daha küçük bir şey olsun istedim.
Kutu üzerindeki bilgiler bu şekilde ve kutudan ayrıca kask aparatı çıkıyor. Bence en olumsuz tarafı şarjının eski tip mini USB olması yani yanınızda kablosunu bulundurmazsanız, güncel telefonların kabloları ile şarj edemezsiniz.
DSC_0087.JPG

İşte bu da hiç ışık bulunmayan bir yoldaki 200 lümen performansı

DSC_0202.JPG

Sokak lambalarıyla aydınlanan yoldaki görünümünü de aşağıdaki videoda seyredebilirsiniz.

Bence Moon Meteor 200, minik ama şaşırtan gücü ve tatminkar pil süresiyle gerçekten başarılı. Malzeme kalitesi, üzerindeki yanma modu ve pil durumunu gösteren ışıkları ise ayrı bir güzel.

Gelelim Knog'a itiraf etmek gerekir ki bu arka lambanın tasarımına hasta olmuştum, ne olursa olsun almaya çalışacaktım ama bunun yanı sıra yanma modları ve de gücü artıları oldu.

Teknik değerleri kutu üzerinden çektim, pil durumu gerçekten iyi. Özellikle en beğendiğim modlardan olan eco modunda 20 saat, zaten tüm ledlerin aynı anda yanıp söndüğü çakar modunda arkadaki arkadaşlarım rahatsız bile oluyorlar. Geçen gece yolda durdurup marka modelini soran bile oldu, uzaktan yolda çevirme var sanmışlar. :)
Arka aydınlatmanın benim gibi yolda süren arkadaşlar için çok önemli olduğunu düşünüyorum, özellikle de kışın çok erken saatlerde puslu ve karanlık havalar başlıyor...

DSC_0085.JPG

Dediğim gibi, tasarımı bence çok çok güzel...
DSC_0089.JPG

Aydınlatmalı bir yolu bile kırmızıya boyayabiliyor.
IMG-20150902-WA0007.jpg

Yoldaki videosu

Evdeki videosu :) Moon çakar modunda ve birlikte yarattıkları etki

Scudo

hamidgf

Üye
Tepki
41
İsim
Hamid Fidan
Bisiklet
Dahon
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Ne kadar tuttu bu ürünler ?

İnceleme için teşekkürler iyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: ilker

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisinide başarılı buldum. Ama knog blinder daha etkileyici. Markalı modellerde yan yattı çamura battı endişesi taşımıyorsun. Neyse o. gerçek lümen, gerçek pil ömrü, gerçek ekonomik ömür. O nedenle tercih edilebilir. Yalnız diyelim yolunuz şehirdışına çıktı ful karanlıkta sürüyorsunuz. Ne derece aydınlatıyor 300 lümen yeterli olurmu. Bu sorulara bir cevap verirseniz şüpheler dağılır.
Birde bu tip tanıtımlarda bu ürünü şu gün şu saatte şu dükkan/siteden, şu fiyata aldım adresi şu telefonu bu şeklinde bir künye eklerseniz son derece yardımcı olmuş olursunuz

• Beğen
Tepkiler: Helen

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.854
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
inceleme çok güzel olmuş aynı şekil de bende meteor 200 kullanıyorum o hızlı çakar modu bir çok tehlikeden insanı kurtarabilir.

Tek pişmanlığım knog u almamaktır geçen grup sürüşünde birinde vardı o nasıl bir şeydir :) seçimler çok güzel tebrikler :)

@mehmetsunu moon lar için yurtdışı sitelerinden sonra erdoğanlar bisiklete bakmakta fayda var fiyatları uygun seviye de

• Beğen
Tepkiler: Helen ve ilker

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@mehmetsunu Haklısınız, bu konuyu açmaya çalışırken araya o kadar çok şey girdi ki detayları unuttum. Moon'u Bike and outdoor sitesinden 120 TL, Knog'u Performans Bisikletten 145 TL 'ye aldım.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bende Knog Blinder Road 3 kullanıyorum. 300 lümen harika ışık veriyor çakar modda harika bir farkındalık oranı var.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
Bende netten moon comet ve Niterider solas 30 arka ışıklarını aldım.Yarın kargo gelirse bende bir kaç video çekmeyi düşünüyorum.

ilkin

Üye
Tepki
109
Bisiklet
Cannondale
@ilker bey bende Knog blinder arka isik kullaniyorum . Yazdiklariniz tamamen dogru yalniz 1 hususa dikkat etmek gerekir. Bazen bu modellerin kendiliyinden acilib duse biliyor ( ingilizce forumlarda baya bu durumdan bahs edilmis) bu yuzden ben kucuk siya iple her defa arka isigimi sigorta olsun diye sele borusuna bagliyorum.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@ilkin Merhaba, uyarınız için teşekkürler. Aslında güvenli görünüyor ama yanlışlıkla bir şey takılıp açılma ihtimali olabilir. Düşürmek istemem açıkçası, ben de sizin gibi bir ek önlem alayım en iyisi.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH ve ilkin
Tepki
54
Bisiklet
Lapierre
Günaydın,
Meteor 200 n11 de 90 TL ye var ve son 1 ürün.
Almayı düşünenlerin bilgisine

• Beğen
Tepkiler: ilker

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker
Konu için teşekkürler. Ben de bu aralar bir far almaya karar verdim. Hatta Solarstorm 3xcree u2 ledli fardan da aldım.
Ama satın aldığım gün, bisiklet dolabımı karıştırırken daha önce aliex-ebay den aldığım ve hep bir sorunları çıkan onlarca ürünü gördüm. Ve anında vazgeçtim, satıcı da kargolamadığı için iptal ettim hemen.

Çin den gelen ürünler hep kalitesiz, mesela ön far olarak toplamda 5 tane far aldım. Hep farklı bir sorunları oldu. Çoğunluğu 1 saat mükemmel aydınlatsa da, duracell in en pahalı pilini takmama rağmen 1 saat sonraya bitmiş oluyor.

Biraz önce Moon X-Power 330S modeling satın aldım, 150 civarına satılıyor, umarım memnun kalırım.

Arka far da çok hoşuma gitti. Şu an Decathlon da satılan 30 liralık şarjlı fardan kullanıyorum, o da çok güzel bir ürün. Ama bazen şarjı bitiyor ve ben arka farsız bir şekilde gece karanlığında kilometrelerce bisiklet sürdükten sonra fark ediyorum söndüğünü, çok büyük tehlike. Bu üründe herhangi bir uyarı var mı şarj azaldığında ?

edit: Yukarıda eklediğiniz fotoğraflarda battery indicator yazıyor, ne gibi bir işaret var ?

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@(link) Şu Decathlon lambası konusunda kesinlikle haklısın, ben de bozdum ondan bir tane ve garantiye başvurdum. Yalnız o ürün gerçekten fiyat performans açısından doruklarda.
Knog'da ikaz ışığına dikkat etmedim yalnız Moon'da var.
(link)

Bu arada arkadaşın Moon shield 60 lümen arka lambası da geldi bugün. İkisini üst üste bağladık, dehşet oldu sonuç :)
IMG-20150909-WA0011.jpg IMG-20150909-WA0009.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilker Knog'un ışık şiddeti Decathlon lambasından çok daha kuvvetli değil mi ?

Eğer çok fark yoksa, ve Knog da şarj azaldığına dair bir gösterge yoksa hiç o kadar para vermeden 1 tane daha Decathlon lambası alayım.

edit: Knog da yanlardaki kırmızı çizgi/ışıklar batarya göstergesi gibi görünüyor fotoğrafta. Yanlış mı yorumladım acaba ?

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Özgür K.
Özgür, çok çok fark var. (link)

O yan kırmızı ışık sadece tasarım.. Arkada mini bir ışık var sanırım gösterge dediği o.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Özgür K. hocam alacaksan su iki ürüne bak az önce geldi solas 30 cok kuvvetli ışıgı var

(link)

(link)

ben ikisinide aldım videolara bakabilirsin

knog 4 de var isterseniz uygun fiyatlı

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
şurda epey uygun.Arkadasın tanıttığı 4v yok ama

(link)

(link)

@ilker arkadasım konuna yazdığım için kızmazsın umarım.İstersen mesajları silebilirim.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@devilmycarlos
Aksine, fikirlerinizi almak isterim çünkü bu ekipmanlara olan ihtiyaç bitmiyor ve kullanıcı deneyimleri de çok önemli, selamlar.