İnceleme Knog blinder road R ve Moon meteor 200

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@ilker Anlayışınız için teşekkür ederim.Fiyat performans olarak arka far arastırıyordum bende kac gündür,o iki farı aldım.Aksam karanlıkta resim ve video cekicem.Aslında ben de knog alacaktım ama sele borusuna bağlama yerinin nazik olmasından dolayı vazgectim.

Scudo

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Aslında hiç de nazik durmuyor.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@ilker. Ben kullanmadim lakin kullanici yorumlarinda oyle oldugu yaziyordu. Ama sizin 4v icin demiyorum. Knog4 kare olan ve 4x olanlar icin demistim. Ama sizin aldiginiz 4v nin yaydigi isik cok guzel.

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
iyi bir satıcı bulabilirseniz edindiğim bilgilere göre solarstorm x3 80 tl civarı sunduğunuz tüm farlardan daha iyi ışık verebilmektedir

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro

Sagdaki niterider solas 30. Soldaki moon comet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben Moon x-power 330s ve Knog blinder road r satın aldım. İkisi toplam 270 liraya geldi kargo dahil.

Şimdiye kadar tam 5 defa ebay den far aldım. Sözde x-ml t6 farlar, çok kaliteliler vs.. Ama ya pili aşırı derecede hızlı bitiriyorlar, ya gidon bağlantıları sorun çıkarıyor. Toplam 6 x 5 = 30 dolar para vermişim, bugünkü kurla 90 lira para, ama elde işe yarar birşey yok.

Mesela son aldığım far, süper aydınlatıyor. Uzun turda aldım yanıma, 12 tane de Duracell Ultra Power model pil aldım. Pilin 2 noktasına elinle bastırınca şarj oranını gösteriyor, kaliteli ve pahalı pil. Turda akşam mangal yaparken açtım farı, yaptık-yedik, taş çatlasa 1 saat zor geçti ve anında bütün aydınlatma kayboldu. Sanki ufak bir lamba yanıyormuş gibi fener kendini bile zor aydınlatmaya başladı.

Çinin diğer ürünleri de aynı, 2-3 defa gidon çantası aldım, bir tanesinin fermuarı bozuk çıktı. Birinin marka logosu ters basılmıştı. Bir diğerinin fermuarını ilk çektiğimde elimde kaldı-koptu.

Ayna aldım, sabitlemek için kullanılan plastik kayışlar koptu. 3 tane aldım, 3 ü de aynı. Onun yerine bir tane Zefal Spy alsam muhtemelen halen kullanıyor olurdum.

Benim düşüncem artık, markalı-kaliteli ürünler alıp, 1 defa almak. Bu farları tur bisikletinde de yol bisikletinde de uzun süre sorunsuz kullanabilirim diye düşünerek aldım mesela.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Knog geldi, moon yolda, yorum altta.

14418810106201169493295.jpg
14418811328111415663155.jpg

Arkadaşlar, kesinlikle normal birşey değil. Aklının ucundan ufak da olsa almayı geçiren varsa alsın mutlaka. Decathlon farını yıllardır kullanırım, hep çok iyi derim. Bunun yanında sıradan bir far gibi kalıyor. 145 lira pahalı evet ama gerçekten bu ürün değer. Benim çok hoşuma gitti.
Öyle 2-3 tane far takmaya, yada normal bir far ile zor görülür bir şekilde tehlikeye atılmaya gerek yok. Tabiri caizse arkadan kör bir şöför gelse, onun bile dikkatini çekecek bir ürün.
Üstelik şu an sadece gündüz denedim ve beni bu kadar etkiledi, gece nasıl olur kim bilir. Ön far da gelsin yarın gece bir tura çıkacağım hemen.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel Olmasına güzelde sürekli sök tak yada gözetim altındamı tutucam çalındımı verdiğim para içime oturur heralde

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@massaget
Merhaba, ben Knog için Performans'ta 145 ve Moon için Bike and outdoor 120 tL yazmıştım ve hala aynı fiyatlar. Siz mi yanlış ya da farklı bir yere bakıyorsunuz acaba?

Hocam video gizli modda kalmış, göremedik.

@devilmycarlos

@(link) Hayırlı olsun, çok iyi yaptın.

Bu arada 2 video daha ekleyeyim

Bir de bu var, arkadaşın 60 lümenlik Moon Shield arka lambasıyla beraber, uzaktaki trafik levhasına dikkat edin. Dehşet oluyor ama işin kötü tarafı birbirimizi arkadan takip edemez olduk çok güçlü oldu kullandığımız ışıklar.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@massaget
Oooo gerçekten yükseltmişler.. Dün birisi link atmıştı N11 90 TL, oraya bakın en iyisi.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@ilker. Videoyu telden aceleyle koydum sadece isik siddetini gostermek iciin daha ayrintili bir video koyarim musait olunca.suan oldumu acaba

• Beğen
Tepkiler: ilker

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öz hakiki gerçek f/p ürünü aydınlatma arıyorum. Ön far solarstorm x2 de karar kıldım. Hem yüksek lümen, hem uzun süre aydınlatma, hem şarj edilebilme. Her şey iyi güzelde aliexpresi açtığımda on bin milyon solarstorm çıkıyor. Çakma olmayan solarstorm sitesinin bir linkini verirseniz, birde bu solarstorm nerenin malı.

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@devilmycarlos
Solas kaç lümen acaba?

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
30 lumen. Ayni fiyata 35 lumen olani bar birde

• Beğen
Tepkiler: ilker

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Evet bugün Moon X-Power 330 ön far da geldi. Bu da gayet güzel bir ürün. Hafif ve çok iyi bir aydınlatmaya sahip.
Sanalpazar üzerinden Trakya Bisikletten aldım , kargo dahil 140 liraya geldi.
Kesinlikle çok büyük-kaba bir ürün değil, hatta beklediğimden de ufak. Almayı düşünen varsa, ürünü ve satın aldığım mağazayı öneririm.

(link)

ModeLumenRuntimeWeight(grams)Charge Time
Over drive330 3 hours --------
High230 3 hours 50 mins----4 hours
Standard150 8 hours 110 gby
Low80 17 hours ----wall charger*
Flashing-- 7 hours --------

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
@Özgür K.
Özgür, arkadaşın 330 ile benim 200'ü gidonda yan yana koydum. Bence seçimdeki en büyük belirleyici nokta 330'un pil ömrü ve boyutlar olacaktır. Yoksa bana göre meteor 200 de çok güzel ve yeterli bir aydınlatmaya sahip.
media-20150911.jpg