Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
bende aylardır mosso marine 26 bakıyorum ancak bulamadım, hem katlanır hem dağ olması kullanıcı yorumları alınası bır bısıklet oldugunu gosterıyor.

Scudo

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Jackhammer İlk aldığım katlanır bisikletti benim. Sonrasında büyük geldiği için sattım. Şimdi kıymetli bulunmaz olmuş. Fiyatına göre gerçekten kalitesi iyiydi. O fiyata alınıp bir kaç restorasyon ile çok pahalı rakipleri kadar iyi olabilir...

Mucul

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Dahon
@massaget Teşekkürler, evet bu süreçler gerçekten can sıkıcı. Sonuçta güvenilir marka diye bu kadar paralara kıyarak alıyoruz bisikletleri ve kusur çıkınca da canı sıkılıyor insanın. Şans işte, yoksa markayla ilgili bir şüphem yok ta, seri üretim ürün ne de olsa.

Soruna gelince; düşme durumu falan olmadı. Sanırım üretim kusuru. Bisikleti aldığımda açıktaydı ama tertemizdi. Adam montajı yapmış asmış, dedim yok mu kutulusu. Var dedi, baktık beyaz üründü. Beyazı pek istemedim ben de açık olanı aldım. Sonra tekrar gittiğimde adam sergilemek için beyazı çıkarmış kutusundan asmış aynı şekilde. Yani ürünün kusuru fabrika çıkışından muhtemelen. Bu arada sorunun ne olduğunu henüz bilmiyorum belki basit bir oynamadır, belki de kadro komple değişecektir. Tam bilemiyorum.

Ama bu tecrübelerimden, yeni alacaklara tavsiyem; 100-200 lira için eski esnafa gidip pazarlık yapmayın, Bike&Outdoor gibi güvenilir markalaşmış yerlerden alın.
Aldığım yer yok ya bir şey değildir o diyor, Bike&Outdoor sallanmayı görür görmez, hmm sorun olabilir bi gösterelim diyor. Ordan almamama rağmen çok ilgilendiler sağolsunlar.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Mucul Aslı bisiklet bununla ilgilenecek olan. Bayii karışamaz sadece gönderir. İstanbul'da olduğu için sizin için avantaj. Neler olduğunu paylaşırsanız buradan iyi olur. Bakalım sonuç ne olacak bu konuda...

ibrahim_D

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Dahon
@Cenko Visc D18 modeli sanırım avrupada da stok sıkıntısı çekiyor, bir parti gelmiş bitmiş ve devamı gelmemiş gibi google'dan bakınca... Yinede tanıdığınıza marka modeli verip şehirdeki bulabildiği bisikletçilere bakmasını rica edebilirsiniz, hepsinin internet ayağı olmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: Cenko

Mucul

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Dahon
@massaget Evet aynen öyle, zaten Aslı Bisiklet e gönderilecek. Süreci, sonuçları yazacağım. Umarım sorunsuz bir süreç olur. Sonuçta Aslı Bisiklet Dahon'dan ödül almış falan diye okudum, konuyla iyi bir şekilde ilgileneceklerini düşünüyorum.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Mucul Benim gördüğüm kadarı ile çok ilgili bir firma değil. Bizde bekliyoruz durumunuzu buradan gelişmeleri okuruz artık...

Cenko

Üye
Tepki
17
İsim
Cenk Çakmak
@Ömer D. Öyle yapıcam bakalım . umarım vardır. :(

Dahon dan gelen son mail. VİSC D18 hakkındaScreenshot_2015-09-07-16-40-43.png

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@massaget hocam bısıklet hıcbıryerde yok, Ankara bayısını aradım 150 adet satmıslar ve daha da gelmeyecegını soyledi, fabrika uretım yapmıyormus, tam aradıgım bısıklettı dıyebılırım

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Jackhammer Bir kaç ay önce beni bulsaydınız tam anlamıyla sıfır hali ile sattım İstanbul'a gitti..

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@massaget hocam ne kadara sattınız acaba sormak ayıp olmaz ise eger? birde satmayı dusunen arkadasınız var ıse haber verırımısınız?

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
Be
@Jackhammer Ben bir kez bile kullanamadan sattım. Daha bir iki haftalıktı. Ben 550'ye sattım daha fazla da veren oldu ama önce birine söz vermiştim o aldı...

Forumdan bir arkadaş da daha var Ankara'da onun ki biraz daha üst seviye donanım haline getirilmişi ama satar mı bilmiyorum...

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@massaget hocam naptınız siz :) neyse hayırlısı olsun dıyorum, pekı sızın ızenimleriniz nedır acaba mosso marine hakkında.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Jackhammer Kadrosu kaliteli, katlama mekanizması kaliteli, sadece lastikleri çok iyi değil o da bu fiyata iyi, yani az biraz para harcayarak Tern 26 kadar olur. Hem de çok daha ucuza, Bence tam bir fiyat performans ürünü, alınabilecek en iyi 26 katlanır.

Forumdan bir arkadaş bir ara satıyordu. İstanbul'daydı. Ne zamandır forumda görmedim onu. Yine soralım hala satar mı acaba diye...@mekmaster

Jackhammer

Üye
Tepki
23
İsim
Burak
@massaget tesekkur ederım yorumlarınız ıcın, F/P acısından bence alınabılecek en ıyısı bu segmentte bakalım satan olursa bende beklıyorum :)

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Jackhammer İsmini yazdığım üyeye bir sorun bir ara satayım diyordu şimdi ne yapmış...

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.930
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba, eşim için vitesse d8 almayı düşünüyorum. En uygun satan yer neresi?

ramadzo

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Brompton
@Mucul
Hocam, benim Mu D8 de aynı şey oldu. Ben Pedalla dan almıştım. Aradım, sağolsun sorunumu çözdü. Şöyle ki, orta katlama yerinin vidasını komple söküp uçtaki vidayla oynayın tekrar takın. Eskisinden sağlam oldu. Boşuna göndermeyin derim.

Mucul

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Dahon
@ramadzo Şuan bisiklet BikeandOutdoor'da. Katlama yerindeki meaknizma komple değişecekmiş. Göndermeden senin cevabını yakalasaydım denerdim söylediğini. Şuan da zaten sökülüp takılacağı için muhtemelen düzelecektir. Çok sağol bilgi için. Sonucu yazacağım.