Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Gzyrdu

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese iyi pedallamalar arkadaslar dahon ve tern arasinda iki marka arasinda gidip geliyorum dun dahon biraz inceleme sansim oldu ama bugun fiyat arttirimina gitmis resmi sitede neyse konumuza donecek olursa fiyat onemli degil arkadaslar katlama yerlerinde sorun yasamayacagim ayrica gobekten vites olsa daha mi iyi olur onun hakkindada ilgi veririseniz sevinirim kisacasi dahon hit 7 -vybe d7- vitesse d8 . tern de pek model yok satisda sadece b7 var sizce hangisi?
Ayrica hit 7 alirsam vybe 7 den ne eksigim olur malzeme kalitesi ayni sanirim sadece özellik olarak eklenti olarak biseyler var sanirim katlanir bisiklette yeniyim normalde mosso legarde kullaniyorum o yuzden sorular sacma gelebilir kusura bakmayin

Scudo
Tepki
0
İsim
Buğrahan
Bisiklet
Kron
Herkese merhabalar, iyi forumlar diliyorum. Katlanır bisikletler ile ilgili hiç bilgim yok maalesef. Kron XC100 bisikletimi satıp 2 adet katlanır bisiklet almak istiyorum. Yakında evleneceğimden eşime de almak istiyorum. Aynı marka almayı planlıyorum. Daha çok fiyat performans odaklı olması sevindirir. Benim boy 183 kilo 90-95. Eşimin 165, 60kg.
Yardımlarınızı rica ederim.

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese iyi pedallamalar arkadaslar dahon ve tern arasinda iki marka arasinda gidip geliyorum dun dahon biraz inceleme sansim oldu ama bugun fiyat arttirimina gitmis resmi sitede neyse konumuza donecek olursa fiyat onemli degil arkadaslar katlama yerlerinde sorun yasamayacagim ayrica gobekten vites olsa daha mi iyi olur onun hakkindada ilgi veririseniz sevinirim kisacasi dahon hit 7 -vybe d7- vitesse d8 . tern de pek model yok satisda sadece b7 var sizce hangisi?
Ayrica hit 7 alirsam vybe 7 den ne eksigim olur malzeme kalitesi ayni sanirim sadece özellik olarak eklenti olarak biseyler var sanirim katlanir bisiklette yeniyim normalde mosso legarde kullaniyorum o yuzden sorular sacma gelebilir kusura bakmayin
Bu yazdıklarınız içinde tarışmasız vitesse d8 hocam. Ha bütçe sorunu olur, o zaman carraro peugeot bianchi değerlendirilebilir ama sorun yoksa dahon vitesse d8, altına girmeyin.
Herkese merhabalar, iyi forumlar diliyorum. Katlanır bisikletler ile ilgili hiç bilgim yok maalesef. Kron XC100 bisikletimi satıp 2 adet katlanır bisiklet almak istiyorum. Yakında evleneceğimden eşime de almak istiyorum. Aynı marka almayı planlıyorum. Daha çok fiyat performans odaklı olması sevindirir. Benim boy 183 kilo 90-95. Eşimin 165, 60kg.
Yardımlarınızı rica ederim.

İkinci el bir xc100e 2 katlanır biraz zor olur hocam. Yani belki ümit vs gelir ama, ben şahsem tavsiye etmem. Çünkü normale göre mekanizma daha çok, o nedenle kaliteli bir şey tercih edin.

Marka sıralaması dahon tern carraro peugeot bianchi şeklinde yapabilirsiniz
Özellik olarak 8 vitesliler idealdir, vites kolu çevirmeli olmaması idealdir. Ben genel bu şekilde tavsiyede bulunabilirim.

Gzyrdu

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar bisan fx 3600Nx bisiklet nasil sizce kullanan yada bilgisi olan varmi gobekten vitesmis bu ozellik avantajmi dezavantajmi

Deniz Duman

Daimi Üye
Tepki
156
12 kg civari bütçeniz dahilinde katlanır bakın genel olarak. Param var derseniz brompton alın. Yokuşta yol bisikleti ile kapışması var youtubeda. Fiyat/performans bence bu katlanır modellerde yok. Performans beklemeyin brompton harici. 14 kg ağır bir bisiklet gençler hariç hantal olacaktır. Uzayan yolda, yokuşta ulen gitmiyor bu dedirtecektir. Pişman edebilir. Ben alırım güncelleme yaparım gibi söylemler yapmadan üstündeki donanımla kullanmaya çalışın. Astarı yüzünden pahalı olur sonra. Dahon ( kullanıcısıyım) tern gibi markalar kendini ispatlamış. Oradan buradan ses gelmez. Biner gidersin. Her güzel şey gibi bedeli vardır yeğenim. Fiyat senden performans senden. Öyle düşün. Paran varsa 8 vitesli dahon yokuş harici birçok kişiyi memnun eder. Ben dahon hit aldım 6 vites. Gayette memnunum. Vites yetmezse megarance rubleye geçerim diyorum ama yokuş çıkmak zaten sıkıntı. Yokuşa gitmiyorum. Yol bisikletim triban 520. 3lu aynakol var. Yokuş onunlada çıkamıyorum. Yani rubleler yeterli olsada asıl olan senin bacak kuvvetin ve kondisyonun. Disk fren olsun cart curt olsun dersen kiloyu yüklersin. Sonra uğraş dur bir arızada. Uyduruk olmamalı disk fren. Uyduruk olmasa bile sıkıntı çıkarırsa tamiri yolda zor. V fren almalısın Fiyat/yol dersen. Performans yine yok yeğenim. Performans elinde. Gidon titrerse elin ağrır performans ve sağlığın için eldiven kullan. Fiyatı verirken elin titrerse o bisikleti geç onu alma sakın. Sonra bir bisiklete çok verdim deyip uykun kaçar sağlığın bozulur. En iyi fiyat/performans bütçen. Bu böyle biline. Ya şu marka nasıl şu model nasıl dersen bütçenin el vermediğini anlıyorum. Mesajımda adı geçmeyen markalar diğer sınıfında. Ya şu marka var çok iyi dersen al onu yeğenim. Burada anlat ki faydan olsun.

Gzyrdu

Üye
Tepki
0
İsim
Can
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Carrora flexi nero hakkinda ne dusunuyorsunuz arkadaslar gobekten vites kullanan varmi yada bilgisi olan.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Carrora flexi nero hakkinda ne dusunuyorsunuz arkadaslar gobekten vites kullanan varmi yada bilgisi olan.
Göbekten vites daha az bakım gerektirmesi ve daha az sorun çıkarması nedeniyle avantajlı ama Türkiye'deki bisikletçilerin çoğunun bakımını-tamirini becerememesi nedeniyle dezavantajlı da olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ugurus

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Bisiklet
b'Twin
[/QUOTE

Btwin NEXUS 7 göbekten vitesli katlanır bisikletim var. lastik değiştirmek için vites telini , arka dişliye bağlandığı yerden çıkartmam gerekiyor . kapalı bir sistem olduğu için bakım istemiyor. Özellikle tercih edeceğim bir sistem değil ama yokuşlarda vites değiştirmek çok rahat tabii.

Tepki
0
İsim
Buğrahan
Bisiklet
Kron
İkinci el bir xc100e 2 katlanır biraz zor olur hocam. Yani belki ümit vs gelir ama, ben şahsem tavsiye etmem. Çünkü normale göre mekanizma daha çok, o nedenle kaliteli bir şey tercih edin.

Marka sıralaması dahon tern carraro peugeot bianchi şeklinde yapabilirsiniz
Özellik olarak 8 vitesliler idealdir, vites kolu çevirmeli olmaması idealdir. Ben genel bu şekilde tavsiyede bulunabilirim.
Kron bisikletime karşılık 2 bisiklet almayacağım hocam yani kronun parası bağımsız. Elbette ekleme yapmam gerekecek fakat katlanır bisikletler hakkında hiç bilgi sahibi değilim.
Decathlonda satılan marka sizce nasıldır

celilyafes

Aktif Üye
Tepki
228
İsim
CELİL ALPEREN
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Buğrahan BASÜT dahon, tern, carraro hem kaliteli hem piyasası olan bisikletler. Bu markalardan birini bütçenize ve ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz

Mazm

Daimi Üye
Tepki
392
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron bisikletime karşılık 2 bisiklet almayacağım hocam yani kronun parası bağımsız. Elbette ekleme yapmam gerekecek fakat katlanır bisikletler hakkında hiç bilgi sahibi değilim.
Decathlonda satılan marka sizce nasıldır
dahon, tern, carraro, peugeot, bianchi gibi modellere yönelmeniz daha iyi olur hocam. Bütçenize ve ihtiyacınıza göre yelpaze geniş. Ama dahon vitesse d8 dört başı mamur bi bisiklet bence. Bütçeye ve ihtiyaca göre kaylanırda hidrolik disklisi de var, 105 setlisi de, 16 jantlısı da, v frenlisi de. Canınız nasıl bir şey isterse bulabilirsiniz

Tepki
0
İsim
Muhammet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Hayırlı ramazanlar arkadaşlar ,bende bir katlanabilir bisiklet arayışındayım ilk defa alacağım malum dahon fiyatlar bütçemizi aşıyor araştırırken gözüme carraro 121 model hoşuma gitti ama diskli istemiyorum sadece şehir içinde kullanacağım için v fren işimi görür eğer v modelini alırsam tekerlerin rengi hoşuma gitmediği için teker ve vites değiştiricilerini değiştirrim .
sizlere de danışmak istiyorum
carraro 121d almak yoksa 121 v frenli alıp teker ve vites değiştiricilerini değiştirip kullanmak mı aralarında başka fark var mı onu da bilmiyorum ne öneririsiniz veya o aralarda başka bir bisiklet mi önerirsiniz önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

LordHan

Üye
Tepki
0
İsim
İbrahim
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, anneler günü için katlanır bisiklet arayışındayım ve pek bilgim yok malesef. Boy 160 cm ve ilk bisikleti olacak. Düz yolda kullanılacak. Dahon ve tern bütçemi çok aşıyor, 15 bin civarı bütçem var (zorlasam 20 bine belki çıkabilirim). Bisiklet olarak ne önerirsiniz, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

ses93

Üye
Tepki
0
İsim
Serdar
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Klasik
Herkese Merhabalar ,

Forumda yeniyim. Soracağım daha önce sorulmuş olabilir bu yüzden zamanınızı harcadıysam kusura bakmayın.

Son yazılanları okuduğumda genelde tavsiye edilenler; dahon d8, tern, carraro flexi 108, 108dh, 121, 121h , Bianchi, Peugeot diye gidiyor.

uzak durulması gerekenler ise; kron, btwin, mosso vs diye gidiyor.

fakat benim kullanımım şu şekilde olacak, 1-2 haftada bir gün göl çevresinde (11km) kullanacağım. Onun haricinde çok nadir arabamda götürüp kullanacağım. Aslında arabaya kolay sığabileceği için eşimle beraber almayı düşünüyoruz. Burada bahsedilen gibi her gün şehir içi gibi bir kullanımım olmayacak.

sorum şu: yine de bu uzak durulmasi gereken markalardan uzak durmalı miyim ?
Kron fd2100 , fd750, mosso marine 21v , Bianchi 6 vites gibi markalar hüsranla sonuçlanır mi ?

Degerli yorumlariniz için çok teşekkürler şimdiden.
Ikinci el alacağım, yorum yaparken bunuda göz onunde bulundurarak yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:

m.cakici

Üye
Tepki
236
İsim
Çakıcı
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, anneler günü için katlanır bisiklet arayışındayım ve pek bilgim yok malesef. Boy 160 cm ve ilk bisikleti olacak. Düz yolda kullanılacak. Dahon ve tern bütçemi çok aşıyor, 15 bin civarı bütçem var (zorlasam 20 bine belki çıkabilirim). Bisiklet olarak ne önerirsiniz, yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.
Dahon Vitesse D8 modelini 18 Bin Tl civarında bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: LordHan

MutluGezgin

Daimi Üye
Tepki
421
İsim
Ali
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selam, ben de vites oranları hakkında soru sormak istiyorum.

Eşim için flexi 108 modelini gözüme kestirdim ama yokuşlarda zorlanır mı diye aklıma takıldı. Önde 52T var, arkada da 12-32 kaset. Bizim bir yokuşumuz var, çıkamaz diye düşünüyorum. gear to inch ratio tablolarından yola çıkarak benim 28" bisikletim ile karşılaştırma yapınca zorlanır gibime geliyor.

var mı yorum yada tavsiye

mcadirci

Aktif Üye
Tepki
288
İsim
Mehmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Selam, ben de vites oranları hakkında soru sormak istiyorum.

Eşim için flexi 108 modelini gözüme kestirdim ama yokuşlarda zorlanır mı diye aklıma takıldı. Önde 52T var, arkada da 12-32 kaset. Bizim bir yokuşumuz var, çıkamaz diye düşünüyorum. gear to inch ratio tablolarından yola çıkarak benim 28" bisikletim ile karşılaştırma yapınca zorlanır gibime geliyor.

var mı yorum yada tavsiye
Şimdi şaka ya da alay gibi gelebilir ama ciddi söylüyorum. Zorlandığınız yerde inip yürürsünüz. Bu oran 52/32 normal bisiklete göre 1,2 gibi olur. Çok da fena bir oran değil)

• Beğen
Tepkiler: MutluGezgin

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.146
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@MutluGezgin Aliexpress'de güzel aynakollar var, 46t veya 44t ile yokuşlar için daha uygun oranlar elde edersiniz. Zincirden de ona göre bikaç bakla çıkartıp keyifle binin derim.

• Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun
Tepki
2
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Herkese selamlar. Bu başlık altında son 5 sayfada yazılanları okudum ama karar veremedim. Şimdi ben de siz tecrübeli arkadaşlardan katlanır bisiklet konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Öncelikle hem kendimden hem de kafamdaki katlanır bisiklet modelinden bahsedeyim ve bunları madde madde yazayım.

1) 38 yaşındayım. 1,76 boyundayım ve 82 kiloyum. Fethiye'de yaşıyorum. Otomobilim ise 2014 model Renault Clio IV HB.
2) Katlanır bisikleti Fethiye sahil bandındaki bisiklet yolunda spor yapmak ve birkaç fazla kilomdan kurtulmak için almayı düşünüyorum. Fakat nadiren de olsa yeri geldiğinde rampa yukarı çıkma durumlarım olabilir. Ancak genelde düz yolda / bisiklet yolunda kullanacağım.
3) Alacak olduğum bisiklet, arabama rahatça sığsın istiyorum.
4) Alacak olduğum bisiklet, kurması ve katlaması kolay olsun istiyorum.
5) Bütçem maksimum 18000 TL. (Daha düşük fiyata olursa harika olur :D)
6) Şimdilik kafama yatan ürünler şunlar:

- Salcano Slcn F400 Hd 24 Jant, 8 Vites, Hidrolik Fren Katlanır Bisiklet
- Carraro Flexi 121 HD 21 V

Siz yukarıdaki ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Elbette sizden de yukarıda yazdıklarım doğrultusunda başka tavsiyeler bekliyorum :) Teşekkürler.

Son düzenleme:

mostrider

Üye
Tepki
92
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese Merhabalar ,

Forumda yeniyim. Soracağım daha önce sorulmuş olabilir bu yüzden zamanınızı harcadıysam kusura bakmayın.

Son yazılanları okuduğumda genelde tavsiye edilenler; dahon d8, tern, carraro flexi 108, 108dh, 121, 121h , Bianchi, Peugeot diye gidiyor.

uzak durulması gerekenler ise; kron, btwin, mosso vs diye gidiyor.

fakat benim kullanımım şu şekilde olacak, 1-2 haftada bir gün göl çevresinde (11km) kullanacağım. Onun haricinde çok nadir arabamda götürüp kullanacağım. Aslında arabaya kolay sığabileceği için eşimle beraber almayı düşünüyoruz. Burada bahsedilen gibi her gün şehir içi gibi bir kullanımım olmayacak.

sorum şu: yine de bu uzak durulmasi gereken markalardan uzak durmalı miyim ?
Kron fd2100 , fd750, mosso marine 21v , Bianchi 6 vites gibi markalar hüsranla sonuçlanır mi ?

Degerli yorumlariniz için çok teşekkürler şimdiden.
Ikinci el alacağım, yorum yaparken bunuda göz onunde bulundurarak yorumlarınızı bekliyorum
Hocam ben sadece şu yorumda bulunmak isterim. Katlanır bile olsa bisiklet inanılmaz yer kaplıyor. Giuletta aracimin arka koltuğuna koyduğumda ancak bir çocuk daha oturabilir. Bagaja koyarsam tamamen kapatıyor. Göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz