''kartepe-ekim ayı sondur ''

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan Közen

erkan senle kendimize o gün bir süpriz yapalım orada karar veririz bostancıda, aklımıza neresi eserse...kısa mesafe olur....rampalarada dalabiliriz tuzlaya düz basarız ve döneriz...

Scudo

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
bakalım kudret abi bahtiyar abiyle polenezköy düşünüyoruz istersen sende gel

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Erkan Közen

polinezoya ayar bakayım bilmiyorum ama ben bu pazar sahilden vınlamaca dönüşte dragosa dalmaca şeklinde olur..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
anadolu performans bir kan kaybetti,,,,,murat kanki dost sarıyere gitti artık sabah bizle olması imkansız,,,,,ekip bu sezon 4 kişi,,,,, ekremde avrupa yakada ve ona dahil oldu kanki murat,,,,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu topik kartepe ekim ayına odaklı idi...ekim ayı kartepe için ideal.idi....artık bu forumda kartepe için adam yok.....erkan sen ile iki kişi gitsekte anlamı yok en az 5 adam lazım idi bizeki zevkli olsun..burada kartepe ekibinden kimse kalmadı sadece ben kaldım burada en son kartepeci yani türünün son kel aynağı benim..
şimdi avrupa yakadan iki adet kartepeci ki en sağlam kartepeci onlar idi onur berberci, ve aytekin erzan,,onlar ile zirvelerde çok olduk..almanyadan sıkı kartepeci volkan akboga...bu forumda çok yeni yüzler var ve daha yeni başladı bu arkadaşlar bisiklete onların kartepe olayı zati mümkün değil.erkan içinde kafamda şüpheler yok değil hani...başarması biraz zor olur....bahtiyar ise hiç hazır değil...15 kilo bisiklet ile kartepeyi unutsun..
evet iskender arkadaşın gölçükten çok rahat araç ile giderek suadiyeden tırmanması, ama bizim işimiz zor..
güney yolu genede trafik açısından sakat değil ama bu feribot hikayesi para azda olsa cebi biraz yaktı genede kötünün iyisi olarak 3 lira bisiklet parası eskihisar -topçular arası makul,,,12 lira yol parası tutmakta ..iskenderden gelen son mesajda, kartepe turlarım artık olmayacak demesi karşısında durum tamamiyle bitmiş gözükmekte ,,,,buna rağmen taleplere bakarım 21-28 tarihleri arasında belki buraya bi arkadaş mesaj atar ve hazır olduğunu 100 artı etaplarda 1 sene çalışmış olduğunu ifade eden mesaj gönderebilir ,bu durum karşısında iki kişi gidebiliriz................buda benim haneme 13 tur olarak geçer,,,uğursuz rakam derler 13 e ama ben pek inanmam böyle şeylere...ekim ayı bittikten sonra kartepe biter artık bu sezon,,,ümitten ümit kesilmez ...en makul kısa etap gene güney yolu olarak gözükmekte güneyden gidiş ve suadiyeden çıkış ve iniş...topçulardan geçiş gebze...240 km toplam................

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muradcaglidil

kanki murat....

bu ayın 21-28 e ayar çekmece o da şile teke 160 km ye eşdeğer olacak....saat 07.00 i diyoruz ama senin için 07.30 a da çekeriz ve hatta 08.00 olabilir senin yetişmen için yeni köyden üsküdara gelmeden kestirme yollara bakmak lazım ama hepsi uzun dudulluya geliş ümraniye üzerinden erkan ve bahtiyar anadoluhisardan geliyorlar ve ümraniye istikametten geliyorlar,onların kullandığı yolu kullanarak gelebilirsin ..

şile teke köyü..(yalıköy)

gidiş...

(link)

dönüş..

(link)

uydu fotoğrafa tıklayınca dönüş yollarının çok farklı olduğu ortaya çıkıyor toprak yol gözüküyor darlık köyü etrafında..

Tepki
80
kudret abi henüz buradayım, 21 inde çıkarsanız katılabilirim, 28 inde belki küçük oğlumla bir tatil yapıyor olacağım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@muradcaglidil

ayın 21 ine bakacağız murat yalnız hava durumu ne olur onada bakacağız yağmur olursa zor etabı uydu resimlerden izledim ağva şile yolu asfalt olarak devam ediyor ama teke köye yalıköy yani oraya doğru yol toprak oluyor ve ta ovacık köyüne kadar toprak yol gözükmekte bu yolun düz olup olmadığı anlaşılıyor tepeden, düz bir yol ve toprak zemin..erkanın tekeri 1.23 o teker ile dikkat edecek inişler olabilir,sert dönüşler var ,teke köyünden çıkarken birlikte olmalıyız aksi takdirde kafalar karışır kroki çizemedim çünki uydu resimlerde yollar farklı haritada farklı bu yolu ilk kez gideceğiz,teke köyüne kadar basacağız şile benzinciden ,şimdi dudullu çıkış saat 07.00 orayı biliyorsun ve şile benzinci opec oluyor ora solda kalıyor şile merkez ile işimiz yok dudulludan şile benzinci opec 43 km tabi rampalar ile daha fazla benzincide 15 dakika mola olur,ondan sonra teke köyü,özellikle teke köyü çıkışı çok karışık o yollarda birlikte olmakta fayda var , notlar aldım,darlık köyü mudarlı köyü ve ovacık köyü ovacık köyünden çıkışta önemli olup orda ekip birlikte olmalı,ovacık köyü çıkışında geniş asfalt yol var ama o asfalt yolun sağından devam edeceğiz bir sürü seralar var o yol bizi daha önce yaptığımız mollafenari dönüşündeki yere yani göçbeyli yoluna çıkaracak yalnız bu sefer yalnış yapmayacağız sağa döneceğiz göçbeyli köyüne girilmeyecek sağdaki yol bizi formulaya direk çıkartmakta..evet teke köyü darlık ve mudarlı yolları son derece sakin sesiz yerler belli oluyor uydu resimlerden yerleşim alanı az etraf orman ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu pazar değişik takılmaca olup ayın 21 ve 28 inde durumlara bakarız....ekime sıkışacak bi ağır tur o da şile teke olacak ,,,,,ayın 21 ine havaya bakarız yağmur olursa yatacağız 28 ine odaklanırız...her iki tarihte hava uygun olmaz ise bu topiği kapatır diğer topiğe bakarız, o topik biliyorsunuz tam beş aylık olacak bu beş ay işimiz var sahalarda , biliyorsunuz biz mevsimlik bisikletçi asla olmadık 12 ay havanın iyi olduğu zamanlarda sahada var olduk..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yarın saat 10.00 da bostancıdan tuzlaya doğru bi arkadaş ile pedallayacağız....lay lom lom yapacağız...;)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
lay lom lom bitti ....21 ekim ve 28 ekime odaklanacağız evet ferdi çalışıyoruz sonra ekip ile beraber olmaktayız...21-28 tarihlerinde durum belli değildir, çarşamba veya perşembe günü 21 in de ki rota belli olacak

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün üsküdar üvezli, kömürlük ,bıçkıdere göçbeyli, tuzla. kadıköy ve üsküdar turunda acı bir gerçeği farkettim. Üvezli ve göçbeyli arasında çok sessiz ve sakin biryol, tabiat ve huzur var. İstanbullular buraları bilmiyorlar sanırım. Hep aynı yollarda geziyorlar. Tabi zor tarafıda var, özellikle göçbeyliye giderken bir yokuş varki, istanbulda ikincisi yoktur herhalde. Güzel köyler ve sessizlik. Özlemişim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@zekeriya usta

evet oralarda at koştura koştura bi hal olduk 2008 den beri, millet bi tutturmuş yok tuzla yok efendim belgrad yok efendim sabiha yok efendim aydos ,,buralar bitti artık,,,,,dudulludan çıkışlar olacak tam 3 güzergaha birincisi şile ulupelit,,,oldukça ağır etapdır bıçkıdereden daha ağır..ve ikinci etap şile teke köy bu turda son derece ağırdır ve üçüncüsü en berbatı, bu forumdan anadolu yakadan bu etaba gidecek babayiğit bence yok şile ağva 200 km ye eşdeğer ekip çok pedalladı bıçkıderede ve göçbeyli taraflarında ama daha zorlarını yaptık nerde tavşanlı -boyalıca hattı 10-19 eğimler ve 23 eğimler 65 km boyunca ve en berbat stabilize yollara daldık 1.32 teker ile eller uyuştu gene gidermisin dersen aynen giderim derim....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazar
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/chancetstorms.gif
Fırtına Olasılığı. Yüksek: 24C. Rüzgar Hızı: 10-20 KM/S. Rüzgar Yönü: KD. Chance of Precip. 40%.

Pazar Gecesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/nt_mostlycloudy.gif
Fırtına Olasılığı. Düşük: 18C. Rüzgar Hızı: 25-35 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

pazar güme gidiyor gibi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/261755_200782249967329_6470360_n.jpg

hey gidi günler olduk nostalji....... kartepe 1640 zirve ..........................

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazar
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/chancetstorms.gifFırtına Olasılığı. Yüksek: 24C. Rüzgar Hızı: 25-35 KM/S. Rüzgar Yönü: KD. Chance of Precip. 50%.

Pazar Gecesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/nt_partlycloudy.gifFırtına Olasılığı. Düşük: 17C. Rüzgar Hızı: 25-35 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

değişen bi şey yok ...fırtına ve şimşek yağmur ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Cumartesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/mostlycloudy.gif
Çok Bulutlu. Yüksek: 21C. Rüzgar Hızı: 20-25 KM/S. Rüzgar Yönü: KKD.
Cumartesi Gecesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/nt_chancetstorms.gif
Çok Bulutlu. Düşük: 17C. Rüzgar Hızı: 15-25 KM/S. Rüzgar Yönü: KKD. Chance of Precip.

ct akşamından yağmur......teke yolları oldu çamur...

Pazar
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/partlycloudy.gifParçalı Bulutlu. Yüksek: 22C. Rüzgar Hızı: 20-35 KM/S. Rüzgar Yönü: DKD.
Pazar Gecesi
http://icons-ak.wxug.com/i/c/k/nt_partlycloudy.gifParçalı Bulutlu. Düşük: 18C. Rüzgar Hızı: 30-40 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

Erkan Közen

Forum Bağımlısı
Tepki
593
Bisiklet
Cube
olmazsa bıçkıdere yada şile yapalım