Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''kartepe-ekim ayı sondur ''

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu pazar tavşanlı boyalıca hattında çalışma olacak toplam 168 km fakat 200 km ye eşdeğer.....10-19 eğimler ve 2100 rakım toplamaca kartepe otel 1300 rakım çoktan kartepeyi alıyoruz böylelikle, yalnız güneyden etap tam 240 km dir güneyden gidiş ve dönüş suadiyeden çıkış güneyden iki kez yolu alarak suadiye rampalarına ulaştım her iki turda gruptan km lerce koptum bu da bana zevk vermedi.....evet bu forumdan kartepeye hazır olacakların var olduğunu zannetmiyorum eski kadro eridi gitti volkan akboga yok almanyada gelemiyor bu sene
    aytekin erzan kartepenin tapusunun sahibi o da yok irtibat yok onla...istanbuldan kim gelecek benle adam arıyorum ...hazır olan kim kim 6 ay çalıştı 100 artı etaplarda .......mevcutlara bakıyorum erkan bi tek o var ama son mollafenaride arkalarda kaldı isede genede yetişti ve sonda sahilde tempo yaptı erkan sonradan açılıyor,,,erkan tek gelecek kişi gibi gözükmekte,,,,,,ogün bu konuda hiç konuşmuyor 26 ile zati işi zor ogünün ama aytekin erzan evren tuğutlu ali emre akcan suha onur er harun ve volkan akboga bu turun daha zorunu yaptılar zirvede onlar ile beraber oldum 30 ağustos 2009 da 1640 da idik..1300 rakıma çıkacağız turun en zor olan kısmı 101 km sonra gelen suadiye rampaları tam 18 km rampa ve stabilize yoldur güneyden yol nispeten daha sakindir kuzey yolunda dil ovası 5 km rampadır güneyde ise kısa etkili rampaların sayısı fazla değildir...
    çalışmalar yaptığımız yeni dostlar için zati kartepe olmayacak onlar daha yeni başladılar bisiklete bu konuda en şanslı maratoncu murat dostumuz bu konuda tek söz söylemedi sessizliği seçti....
    bahtiyara gelince bahtiyar bu işi yapamayacağını söyledi ama mayıs ayında erkan ile güneyden döndüler kuzeye ve 233 km yaptılar 200 km in üstünü gördüler bu kartepe için yeterlidir ama altındaki bisikletin ağırlığı 15 kilo olup 18 km rampa boyunca bahtiyarın dönüşe enerjisi kalmayabilir...bahtiyara hafif bisiklet şart kartepe için antremanlıdır ama bisiklet performans bisikleti değildir....ya modifiye edecek ya da yeni bi adet 10 kiloluk makine alacak...
    iskendere gelince gölcükten arkadaş o her zaman hazır ama ekip istiyor ve ben tek gitsemde onla buluşsamda zevkli olmaz diyor iki kişi şimdi bir adam yetecek bana o da erkan gibi geliyor bana......bu işe baş koyuyorum erkanın beni bırakacağını zannetmiyorum 240 km ,,,,,en son alternatifimiz ise ki olabilir dönüşte 25 km karımız olabilir iskender bizi gölcüğe bırakır o vakit 215 km de kalınırki bu tur aynen yapılır..evet iskender ile irtibat bu linkten sağlanacak bakalım o ne diyecek iskender gene gider bizden önce suadiye köyüne araç ile parkta bekler ,,fazla bekleme yapmadan dalacağız 18 e ..............aynı yerden ineceğiz ,,,,,,,ekim ayında ucu açık tarihte olabilir ve 7 ekimde olabilir rüzgar artı sıcaklık önemli tabi..

bahtiyar közen ve bülent samsunlu bunu beğendi.
  2. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

evet suadiye parkı arkadan hemen başlıyor kartepe otelin 18 km stabilize yolu ..bir kartepe turunu unutmuşum 12 inci tur değil bu 13 üncü tur olacak 13 uğursuz rakam değildir bana göre benim uğur rakamımdır...;) bu arada iskender dost ile suadiye köyünün parkındayız..

10 mayıs 2009 kartepe otel 1300 rakım arka plan zirve antenler, ora 1640 ,ora 6 kez alındı...

topçulardan suadiye köyü rotası 56 km artı 44 toplam 100 km sonra 18 km rampa ......

http://goo.gl/maps/XDxGw

bahtiyar közen bunu beğendi.
  3. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tarih tarih kartepe turları......

1-10 mayıs 2009 1300 rakım otel alındı......
    2- 5 temmuz 2009 1640 alındı
    3- 2 ağustos 2009 1640 alındı
    4- 30 ağustos bostancıdan 1640 'a çıkıldı,,,
    5- 25 eylül 2009 1640 alındı
    6- 14 kasım 2009 1640 alındı gebzeden basıldı..
    7- ocak 2010 kuzu yaylasına çıkıldı 14 km rampa alındı..
    8- mayıs 2010 kuzu yaylasına kadar çıkıldı..
    9- eylül 2010 otele kadar çıkıldı gebzeden basıldı..
    10- haziran 2011 1640 alındı...
    11- güneyden kartepeyi zorlama turları,mayıs 2012 suadiye rampalarına tek başıma ulaştım ekip dağıldı..
    12- haziran 2012 güneyden iki kişi daldı arkadaş çok geri kaldı gene suadiye rampalarına tek vardım..

:in: evet 13 üncü tur gene güneyden ...............

4. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet bu gün tavşanlının ağır rampalarından sonra etap bittiğinde
    kartepe masaya yatırıldı güzergah istediğimiz gibi olmuyor tam ring olmuyor ve dönüşte trafiğe girmek istenmiyor ekip haklı tabi son karar hızlı tren devreye girerse kartepe olur.o da iki sene sonra şimdi bu günki tavşanlı rampalarından sonra bıçkıdere artık bize yaban gelmeye başlayacak bu topik boşa gitmesin ne demiştik ayda bi tane ağır tur onuda şile yapalım 145 e bağlanalım..tabi 180 eş değer ora ...tarih belirleriz acelemiz yok dört pazar var ...............

5. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Erkan Közen ve bahtiyar közen bunu beğendi.
  6. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    7-14-21-28 pazar günleri.............4 pazar birine teke köyü ,,,,,,mollafenariye kadar durmadan basmaca ilk 60 km oluyor (57.4 yazıyorda rampalar ile 60 yazar),ayda bi tane ağır tur yapacağız dostlar ,,,, kasım-aralık ocak şubat mart bu beş ayda beş tane ağır tur 160 km olacak hepsi ya da eşdeğer ,kış programı başlayacak ama yerlerin kuru olmasına bağlı bu sene şansımız pazar günleri olurda yağmur olmaz ise yola devam, rüzgar çok şiddetli olursa yatar,,,,her pazar temcit pilavı gibi aynı yere gitmektense ayda bir ağır tur bize ilaç gibi gelir anadolu yakada şimdilik şile -1 şile -2 var birincisi 180 e eşdeğer diğeri 160 a eşdeğer teke köyü,3 adet daha anadolu yakada turlarımız var idi ama bunlar kısa idi 100 artılar var idi polinez kısa ,polinez uzun ,bıçkıdere bunlarda devreye girer....avrupa yakada garipçe orada var olacağız ...

7. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://goo.gl/maps/xocTx

bi alternatif teke köyü yolu daha, ağva yolu- şile, dudullu çıkış

linge fare ile gelin sola tıklayarak link üzerini çerceveye alın sonra sağa tıklayın kopyala deyin sonra yapıştır deyin.

evet dudulludan ta ağva yolu çayırbaşı istikametine kadar 51.9 km dir rampalar ile 60 ı geçer evet benzinciye kadar basmaca 43 km idi 15 dakika mola olur sonra ordan teke köyüne kadar basmaca 24 km durmadan tekeden sonra güzergah darlık köyü ve göçbeyliye varış gene aynı dönüş şekli viaport aydos ve ordan bostancı,,geldiğimiz yerleri hesaba katınca 160 km ye eşit olacak gene

http://goo.gl/maps/RY8AI

bu linkte çayırbaşından teke köyüne olan mesafe..gerisi zati en yukardaki linte var rota aynı tekeden sonra..tekeden dönüş darlık köyü ve göçbeyli ballıcadan dönüşü alma olayı sarsıntı bize fazla olacağından o yol sakat çünki ,göçbeyli yoluna giriş istanbul bulvar yolu ve viaport ve aydos cafe...sonra bostancı..

bu 160 ları teke -1 teke-2 olarak yaparsak klasik şile 180 e eşdeğer ile birlikte 3 ağır tur çıkarki ,anadolu yakada bu da bize yeter arkadaşlar..

8. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    toplam kaç km olur kudret abi

9. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bahtiyar teke köyü 1 inci ve 2 inci güzergahları toplam 160 km, sana üstü yazar 180 e bağlanır sana ...
    birinci etap bostancıdan gitme kurtköy pendik bağlantısından ikincisi ise dudulludan başlayarak teke köyü ,üçüncü güzergahı yaptık zati biliyorsun ora sana 200 e gelir dudulludan şile benzinci ordan ahmetli , ulupelit eski şile yolu...şimdi bu ayın 7 sinde dinleniriz ayın 14 üne bakarız

10. bahtiyar közen

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    tamam oldu

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  11. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://goo.gl/maps/vvi2L

şile teke köyü,,,,,güzergah dudulludan 73 km yazıyor yalnız ilk 60 km ye eşdeğer etapta durmayacağız bura ilk 43 km dir yani şile benzinci.....ora 43 km ama tüm şile rampalarını alacağız 15 dakika mola sonra 30 km ilerde teke köyüne 30 dakika mola ...............dönüş göçbeyli 3 üncü mola ve son mola aydos cafe...

http://goo.gl/maps/kq7nx

teke köyü dönüşü ve göçbeyli göçbeyliden sonrasını biliyoruz zati.,,,

12. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    http://goo.gl/maps/qd3Xf

alternatif teke köyü dönüşü,hiç gitmediğimiz bi yol burası ...

mudarlı köyü ve ovacık köyü bu yolu kullanmadık,,

Erkan Közen bunu beğendi.
  13. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

şile -teke köyü

14 ekime ayar ya da 21-28 ,,,,,

davetli listemiz...............

anadolu performans .......................

1- bahtiyar................
    2- erkan
    3- murat
    4- ekrem
    5- ogün

evet dudullu çıkış ........................saat 08.00 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,43 km durma yok,,,,,,,,,,,,,,,şile benzinci,,,,,,,,,,,,,15 dakika mola,,,,,,,,,,,,,,,,,teke köyü,,,,,,,,,,,,,,,,,mola 2 inci yer,,,,,,,,,15 dakika ,,,,,,,,,,,,,
    istanbul bulvar yoluna çıkış mudarlı ve ovacık köyünden ..........son mola aydos cafe...............

gidiş...

http://goo.gl/maps/vvi2L

dönüş..

http://goo.gl/maps/qd3Xf

Erkan Közen bunu beğendi.
  14. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu pazar erkan sen sabihacılara takıl..sana toplam 80 km yazar gerçi dümdüz yol ora ben ne yapacağım bilmiyorum 2100 rakımın yorgunluğu çoktan geçti ve kasları dinlendirdim 4 gün boyunca, bu gün çıktım bisiklet ile,,,belki bi süpriz yaparım sana ama yüzde 20 ......

15. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    evet yarın bir program çektim kendime bir arkadaş ile çamlıca rampalarına doğru bi yollanacağız....

16. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    erkan sabihacılar yerinde yokmuş ....sen geliyorsun diye galba..;) neyse lay lom lom yaptık bağdat caddesi bomboş idi araç yoktu keyfini çıkardık bir iki resim çektik..koşu var idi......evet gnc mağazası orayı belledik ve 1300 kalorili protein iki adeti toplam 13 milyon,,,,ve power gel bar ise 6.25 toplam 20 kağıda geliyor .....ama yeterli bence...

17. bahtiyar közen

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    21 e bir ayar çekelim kudret abi

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  18. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bakarız bahtiyar 28 de olabilir nasılsa ayda bir ağır tur dedik......

19. Kudret Kurtcebe

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu pazar saat 10.00 da bostancı adalar iskeleye kimler gelir...

20. Erkan Közen

Erkan Közen Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    nereye gidiyosun