Kadro çatlağı

Scudo

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.339
İsim
Mugen
@Zekeriya Çab

ekleye ekleye form oluşturmak basit, ama içi boş yapmak büyük sıkıntı, yoksa bende yay (cf) yapmayı öğrendim belki işime yarar diye, ama kadro yapmak başka bişey, onarmak! bambaşka bişey, sonuçta dış formu tutturmak yetmiyor, katman katman, içiçe olması gerekir diye düşünüyorum. ki üreten yapmıyor tamirini değiştiriyor. tamir yapan marka var mı acaba ? ben bilmiyorum çünkü.

kendi üretimleri sanırım o turuncu kadro, tasarım araktır tabi de, sadece ona bakarak bile fikir sahibi olunabilir

@celikeren
şimdi doğrusunu anladım, peki boya için bişey yaptınız mı, olduğu gibi mi bıraktınız ?

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
@Tasogare Yoo ekleye ekleye yapmıyorsun içi boş yapmakta sıkıntı değil. Zaten bir çok çatlak ve kırık boruları enine keser ve belirli büyüklükleri olur iyi bir zımpara ile inceltilip izlerine yüksek örüm sayılı 1 kat uygulayıp kuruduğunda tekrar zımparalaralayıp hafif bir macun ve boya ile eskisi gibi yapar çok büyük olay değil. Boya renk ve seviye tuturmak daha zor.
İçi boş olarak tam bir bisiklet yapılabilir. İlk önce bisikleti köpükten yapıyorsun mmrik olarak doğru yaptığın köpük parçalara reçineli karbonu sarıp elektrik süpürgesi ile havasını çekebildiğin plastik hurçların içine koyup parça parca üretip en son birleştiriyorsun. İçinde kalan köpüğüde asetonla eritip çıkarıyorsun içi boş oluyor. Dert değil yani ama dert olan güvenirliği testi.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.430
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Asusmune

Yav Halit abi, bir insan tanimadigi kisiye nasil kil olur bende onu anlamiyorum. Yardimlasmak kötü birseymi hele hele su mubarek ramazan ayinda? Benimde kil olabilecegim insanlar var ama ben nedense kendilerini tanimadan ne kil oluyorum nede onlar gibi düsman.
Benim yanima forumdan gelen kisiler var ve ben türkiyeye geldikce bulustugum kisilerde var, ha bunlarin icinde beni tanimadan bana kil ve düsman olan kisilerde vardi ama hepsi nedense tahminlerinde yanildilar.
Sen insanlara kil olmayi birakta kendi keyfine bak eniyisi, ön yargi hic bir zaman iyi degildir. Kiskanclik dümanlik gibi seyler bizlere yakismaz.

Ben burada tercübelerimi elimden geldigince aktarmaya calisiyorum ve yardimlasmayida cok seviyorum, benim varsa olmayaninda olsun istiyorum ve olmasi icinde calisiyorum, bu bence yanlis bir sey degil.
Benim sorunum sadece türkceyi sizlere sizin anladiginiz dilde aktaramam ve yazdiklarimin yanlis anlasilmasi oluyor. Belki yüz yüze birdefa konussak hic de sandiginiz gibi bir kisilige sahip birisi degilimdir.

Sen bana kil oluyorsun ben bunu cok iyi biliyorum ama senin bir isin olsada elimden gelen bir sey olsa bana kil oldugunu bildigim halde yinede yardim elimi uzatirim.

Görüsüne ve düsüncene saygi duyuyorum.

Herkese hayirli ramazanlar.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.339
İsim
Mugen
@Zekeriya Çab

evet bu söylediğiniz yöntemi biliyorum, karbon kadronun 2. seri üretim süreci, artık kamış kalınlığında şişme polymer üzerine monokok ya da tupler birleştirelerek yapılıyor, hassas olan kısmı ise orijinallerin bu kadar çok kozmetik deformasyona maruz kalmaması, yaprak yaprak sarılıyor ya, şimdi ben o en üstteki yaprağı zımparalarken direncini düşürücem. ama ciddi firmalar ürün direncini azaltmamak adına tüm parçaları ufak ufak keserek kartondan maket yapar gibi işleyerek bi nevi heykeltraşlık yapıyorlar. ve en önemli kısmı; dış kalıp !, reçinenin homojen ve hava kabarcıkları olmadan işlenmesi.

çok istiyorum bende kadro işçiliği öğrenmek ama eğitimini veren bi yer bulamadım dünya çapında :( cf frame

tekniği mükemmel öğrenip, bi usta ya da mühendis tarafından onaylanmadıkça böyle bi işe kalkışamam.

ama siz beraber yapabiliriz derseniz bi tane denemek ve kırmak için yapabiliriz :)

FReeDoMSpY

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Adar Çetin
@OguzKurumlu Çok geçmiş olsun umarım garantiye girer :( . Bizde karbonların ne kadar narin olduklarını anlamış olduk.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

mustafa ç

Forum Demirbaşı
Tepki
508
Bisiklet
Trek
@OguzKurumlu geçmiş olsun. Canyon un gereğini yapacağını düşünüyorum. İnşallah lehinize bir şekilde çözülür.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
Yırtılma V şekilinin altından başlamış gibi. Çünkü oradan iki yöne simetrik yürümüş. Sele borusundan olsa şekil yukarıdan aşağı çizilirdi diye fikir yürütüyorum. Çünkü üst taraf seleborusu ile destekli olduğundan daha sağlam olacaktır. Alt kısım ise boş olduğundan çatlağın bu tarafa ilerlemesi daha kolay olur. Üretim hatası diyorum.

Ayrıca internette benzeri var mı diye küçük bir araştırma yaptım, bulamadım.

Canyon, siparişlere yetişemeyecek kadar büyüyen bir firma. Bir kadro kar edeyim diye sizi üzemez.

Geçmiş olsun..

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Simdi canyonun siteye girip baktim da ultimate serisinin karbon kadro seti ile aluminyum kadro seri arasinda 380 gr fark var. Ultimate serisinde karbon kategorisinde en hafif bisiklet 6.3 kg aluminyum tarafta ise 7 kg. Alunun ustune karbondaki malzemeleri takinca 6700 gr olacak demekki. Hal boyleyken hicbir zaman pro olmayacaklar icin canyonum alu kadrolari daha mantikli gelmeye basladi bana.

Ha bide carbon kadro set 790 gr di . dusunsene aluminyum bir matara taksan 750 mllik ve icine su doldursan en az 800-900 gr gelir. Hadi bunu gectim bir bardak az su iç yine aradaki fark kapanıyor resmen

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Umarım güzel cevabı en yakın zamanda alırsınız.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
@Asusmune

@Asusmune Murat abi hakikaten yakından tanışilıp muhabbet edilecek bir abi.ve bazi kisiler murat abi hakkinda murat abiyi yakindan gorup muhabbet edemedigi icin kafalarinda egolarini tatmin etmek isteyen biri olarak gorunuyor..fakat murat abi hakikaten yakindan tanisilip oturulup muhabbet edildiginde murat abi sen hakikaten cok farkliymissin dedirtecek iyi bi adam :) @Murat Cömez abimiz almanyada yaşagi icin bizim anladigimiz turkceden pek fazla yazamiyo.kısaca size demem o ki.murat abi ile bir bardak çayı icin muhabbetinizi edin.hakliymissin kardesim deyin.saygılar..

• Beğen
Tepkiler: hlksnrr

Celeste

Aktif Üye
Tepki
158
İsim
Saruhan Er.
Bisiklet
Bianchi
Büyük geçmiş olsun. Umarım Canyon karşılar hasarınızı.

Ben de yakın zamanda Alüminyum vs. Karbon karşılaştırması yapıp Almanya ile uzunca bir sohbet etmiştim. Oradaki arkadaş karbon kadroyu tercih etmemem konusunda beni uyarmıştı. Ağırlık farkı da pek olmadığından ben dayanıklı olana gitmiştim.

• Beğen
Tepkiler: Groims

OguzK

Üye
Tepki
43
Merhaba arkadaşlar, bugün tekrar mail ile yeni fotoğraflar gönderdim ve aşağıdaki şekilde bir cevap aldım.

Dear Oğuz,

thanks for your mail regarding the technical issue.

We apologize for the inconvenience about the crack in the seat tube. We take a closer look about the case under warranty in Koblenz. We create a report and ups will contact you for a pick up .

Should you have any further questions or need additional assistance, please don't hesitate to contact us.

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
@OguzKurumlu Sen kargoyu hazırla bekle demek ıstemısler heralde aldırtıcaklar rapor hazırlayıp sana su yada bu dıyecekler hayırlısı olsun.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.111
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OguzKurumlu

@OguzKurumlu Daha yakından bakmak için aldırakcaklarmış. Ups sizinle irtibata geçecekmiş. Başka sorularınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz.