İzmit'ten Roma'ya (9 Temmuz - 1 Ağustos 2015)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Şahane tur olmuş, ayaklarınıza sağlık, teşekkürler paylaşım için :harika:

suat66

Üye
Tepki
38
İsim
suat66
Bisiklet
Trek
Güzel bir tur olmuş!...... Fakat anlatımla taçlandırırsan çok daha güzel olacağına inanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: muratkidiri

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
Vidyoyu keyfle izledim, emeklerinize sağlık.. Detayları ve diğer fotoğraflar için takipteyim..

• Beğen

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
805
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
@suat66 Teşekkür ederim Suat abi.. :) Anlatımım pek iyi değildir ama elimden geldiğince bişeyler yapmaya çalışıcam artık :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
805
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
@Nomad Teşekkürler :) Fotoğrafları da en kısa zamanda yüklemeye çalışıcam :)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
805
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
Turun anlatımına başlamadan önce, biraz öncesi hakkında birşeyler yazmak istiyorum... Öncelikle bisikletle maceram -çocukluk yıllarım hariç- 2014 yazında, arkadaşımdan ödünç aldığım Trek 3700 ile başladı.. Yıllardır bisiklete binmemiştim ve yaptığım plana göre, Derince - Bağırganlı arasını (70 km) bisikletle gitmeye karar vermiştim.. Sabah 6 civarıydı sanırım çıktım yola, akşam üzeri Bağırganlıya vardım :D Dönüşü otobüsle yapmak zorunda kaldım tabi :D Eve döndükten sonra 2-3 gün boyunca kıçımın üzerine oturamamıştım :D Ama uzun zamandır böyle keyifli bigün geçirmemiştim.. Ve bunu spor haline getirip, hayatımın bir parçası yapmaya karar vermiştim. Bir bisiklet alıp (Salcano Astro), KOBİDOS'a (Kocaeli Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği) katılarak aslında farkında olmadan İtalya turumun ilk adımlarını atmış oluyordum.
Yine birgün turlarken yol arkadaşlarımdan biri olan Murat Çağlayan'ın "Bu sene İspanya'ya gidicem bisikletle, gelecek olan var mı ?" lafına kulak misafiri oldum.. Anca kulak misafiri oldum, çünkü daha önce ne yurtdışına çıkmıştım, ne de bisikletle uzun tur yapmıştım.. Bi de işyerinden o kadar izin alabilecek miyim endişesi vardı tabi...
Bu turu yapabileceğime kendimi ikna ettikten sonra işyerinden izin alındı, vize başvurusuydu, gerekli ekipmanlardı falan derken planlar yapılmaya başlandı... Tabi bu aşamada hedef olan İspanya turu, Serdar Onat'ın da katılımıyla zaman içerisinde Yunanistan-Arnavutluk-İtalya turuna dönüştü ve bunda karar kıldık...
3 kişiydik.. Murat Çağlayan ( Resim öğretmeni), Serdar Onat (TSK'da Yarbay) ve Murat Kidiri (bir garip işçi, amele :D ) :)

Ben ve Merida'm herşeyimizle hazırdık artık :D
IMG_0173.JPG
IMG_0176.JPG
*** 9 Temmuz 2015 günü maceramız başladı...

1.Gün.. (Derince - Büyükçekmece)
* Gerçekten çok heyecanlıydım, böyle bi turu hayatımda belki de bir kere daha yapamayacağımın farkındaydım... Son kontrollerimi de yapıp evdekilerle de vedalaştıktan sonra Murat hocayla buluşmak için ana yola çıktım.

Murat hocayı beklerken..
IMG_0188.JPG

Artık yola koyulmuştuk, bildiğin gidiyoduk yani, bi yandan bisiklet sürüyorum, bi yandan suratımda şaşkın salak bi gülümseme.. :) Yola çıktıktan sonra heyecan falan kalmamıştı artık, böyle birşeyin yapılabilir olduğunu görmek, kendimi daha tur yeni başlamasına rağmen başarmış saymama sebep oldu :) bundan sonrası artık işin eğlence kısmıydı.. Her anından zevk almam gereken günler başlamıştı.
Hava çok sıcaktı, ilk molamızı Hereke'de petrol istasyonunda verdik, ufak bi çay molasından sonra yolumuza devam ettik.
IMG_0190.JPG
Murat hocanın da bisikleti Merida.. :) Bu arada tura çıkmadan önce rubleyi Yakup Kadıoğlu ile beraber büyüğü ile değiştirmiştik. Dilovası ve Gebze rampalarında bunun ne kadar iyi bi fikir olduğunu anlamış oldum :D
Resim 001.jpg Resim 002.jpg Resim 005.jpg Resim 007.jpg

Öğle yemeğini Tuzla Balıkçısı'nda yemeye karar verdik.. Sonrasında sahil yolundan Bostancı'ya devam edip feribotla Bakırköy'e geçtik..
Resim 008.jpg Resim 010.jpg Resim 013.jpg Resim 014.jpg

İstanbul'un malum trafiğinden kaçmak için elimizden geleni yaptık ama yine de yordu İstanbul bizi.. Bir daha böyle bir tur yaparsam direk sınırdan başlarım orası kesin :D Günün sonuna doğru yaklaşırken Büyükçekmece rampası mahvetti beni, o yoğun trafiğin yanından rampa çıkması hiç keyifli değildi :) Bi yandan arabalardan "helal olsun, adamsınız" diye gaz verenler, bi yandan polisin "çıkın la yoldan" anonsuyla yolumuza devam ediyoduk :)
Resim 016.jpg Resim 020.jpg Resim 019.jpg Resim 023.jpg Resim 024.jpg Resim 025.jpg Resim 027.jpg

Büyükçekmece'yi geçtikten sonra kendimize kalacak yer bakınmaya başladık ve bir petrol istasyonunun arka tarafında yeşillik bi alana çadırlarımızı kurduk. Ee haliyle terlemiştik, duş almamız gerekiyodu, petrol istasyonunun tuvalet tarafında bi çeşme ve uzunca bi hortum bulduk :) açık havada duşumuzu alıp, çamaşırlarımızı yıkadık... Yanımızda konserve barbunya, patlıcan vs. vardı, petrolün yanındaki restorandan ekmek alacaktık, Ramazan ayında olduğumuz için millet iftarını yaptıktan sonra restorana girip ekmek almak istediğimizi söyledik.. Arkadaşlar ekmek yapmadıklarını fakat pide verebileceklerini söylediler, parasını vermek istedik ama sağolsunlar kabul etmediler.. Allah razı olsun.
Karnımızı doyurduktan sonra çayımızı da demledik, güzel bi çay keyfi günün bütün yorgunluğunu aldı gitti resmen.. Tur boyunca en mutlu olduğum anlar çay keyfi yaptıklarımdı sanırım :D
Ve ilk günü böylece sonlandırmış olduk, yarın yeni bir güne enerjik başlamak için dinlenme zamanı...
IMG_0191.JPG

vatan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Vatan
Bisiklet
Mosso
pasaport falan sıkıntı değil mi direk geçebiliryor muyuz ?

• Beğen

gremlis

Üye
Tepki
75
İsim
Hasan S.
Bisiklet
Orbea
uluslararasi bir tur yapma hayali olan biri olarak hikayenin devamini merakla bekliyorum. :)

• Beğen

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
Konuyu erken okumaya başladım galiba, anlatım 1.günde bitti :D yazının devamını bekliyoruz umarım güzel bir seri çıkar gün gün :).

Kendim yapamadığımdan dolayı , uzun turcuları hep kıskanmışımdır :(

• Beğen

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Tebrikler ederim. Asla cesaret edemeyeceğimi bilsem de çok özendim.

• Beğen

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
Sıcak ve samimi anlatım, sabah kahvesinin yanında o kadar iyi geldi ki.. Takipteyiz.. :)

• Beğen

muratkidiri

Aktif Üye
Tepki
805
İsim
Murat
Bisiklet
Orbea
2.Gün ( Büyükçekmece - Tekirdağ )

Vallahi tam hatırlayamadım şimdi, o zaman rahat mı uyudum yoksa uyuyamadım mı ama tur boyunca olduğu gibi yine sabahın köründe uyandım :D Çadırımı ilk defa toplayacağım için Murat hoca uyanmadan hazır olayım dedim ve işe koyuldum, başladım toparlanmaya.. :)
Resim 030.jpg IMG_2290.JPG IMG_2291.JPG
IMG_2292.JPG

Bu arada Serdar Onat nerde, hani 3 kişiydiniz diye sorabilirsiniz.. :) Serdar abi bu akşam katılacak bize. :)
Toparlandıktan sonra yola çıkıp kahvaltı edeceğimiz Kumburgaz İlkokulu'na doğru sürdük, ( Murat hoca yine uzak kalamadı okuldan :D ) bakkaldan menemen için gerekli olan malzemeleri alıp, geçtik okulun bahçesine..

IMG_2295.JPG IMG_2297.JPG IMG_2300.JPG IMG_2302.JPG IMG_2303.JPG IMG_2305.JPG

Bi güzel kahvaltımızı ettikten sonra attık kendimizi yollara, Silivri Migros'a geldiğimizde güneş artık fena yakmaya başlamıştı, Migros'un bahçesinde ağaçların gölgesinde öğlen molası verdik... Biraz dinlendikten sonra Tekirdağ'a kadar devam ettik..

Resim 037.jpg Resim 038.jpg Resim 042.jpg IMG_2310.JPG Resim 045.jpg Resim 050.jpg Resim 053.jpg Resim 054.jpg Resim 062.jpg Resim 064.jpg Resim 068.jpg Resim 075.jpg

Tekirdağ'da bizi Murat hoca'nın arkadaşı, yine bi bisikletçi olan Faruk İlker Uzun karşılayacaktı, onunla irtibata geçtik şehrin girişinde karşıladı bizi, ismini şimdi hatırlayamadğım bi restorantta köfte ısmarladı bize sağolsun.. Bisikletçinin halinden yine bisikletçi anlıyo :D Doyurduk karnımızı, kalacak yer olarak Atatürk Ormanı Tabiat Parkı'nı tavsiye etti bize Faruk.. Gittik kurduk çadırlarımızı, bi güzel yerleştik...
Bugünkü banyo maceramız biraz ilginçti, etrafta duş alacak yer yok, girdim ormanın tuvaletine, aldım su mataramı. (zaten bizden başka kimse yoktu :) ) Matarayla aldım duşumu, duşunu nasıl alırsan al gün sonunda acayip rahatlıyo insanı.. :D
Çamaşırlarımızı yıkadık, bu arada Faruk eve iftar yapmaya gitti, iftardan sonra bağlamasını ve gitarını alıp geldi yanımıza.. Çayımızı da demledik, Faruk söyledi biz dinledik, yeri geldi eşlik ettik.. Sohbet muhabbet derken turun en keyifli akşamlarından birini yaşattı bize Faruk sağolsun. :)
Vakit ilerleyince Faruk evine geçti, biz de çadırlarımıza dinlenmeye çekildik.. Derken 01:00 civarı Serdar abi de bize katıldı ve kadro tamamlandı :)

Resim 079.jpg IMG_2313.JPG IMG_2314.JPG

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
Fevkaladenin fevkinde takipteyim.

• Beğen