Hurdadan Canlanan Bisiklet.

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
road bike dan inipte mtb ye binmek bir anlamda trenden otomobile inmek gibi bir şey ama her ikiside zevk veriyor

Scudo

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba.
Bu gün çok sevinçliyim. Çünkü artık maşası yenilenmiş , yarış bisikletini rahatlıkla kullanabileceğim. Nihayet Ankara'dan gelen maşayı tornacıda yaptırııp, yani uzun olan üst kısmını kestirip yeni diş açtırdım. bu diş açma işi çok zor oldu. Ama işi bilen bir tornacı arkadaş çok güzel yapıp verdi.

Yeni maşaya ilk başta alışamadım, çünkü uzun zamandır sağa çeken maşadan sonra bu bana acayip geldi, elim sağa çekmeye karşı koyduğundan olsa gerek , halen maşaya , çekecek diye tazyik uyguluyorum. Ama düz bir maşa ile kullanmak çok güzel oluyormuş.
Bisikletimin son haline bir bakın isterseniz.

(link)
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Yanlız. bu bisiklet işi hiç bitmiyor. Şimdide ilk fırsatta arka tellerimi yeniden ve daha iyi bir şekilde dizdirmek istiyorum. Antalya' da aradığım telleri bulamadığım için 2 ayrı tel numarasıyla diizilmişti. Şimdi ilk bu telleri daha iyi olarak dizeceğim.

Hepinize, neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Ender abi gözün aydın :D

Sonunda hallettin
Sağa çekmiyor değilmi artık ;)

Hayırlı uğurlu olsun çok hoş olmuş
Anlattığına göre düşündüğümden çok daha güzel bir maşa gelmiş

Kazasız Belasız Bol pedallarımız olur inşallah ;)

İLKER TAŞ

SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......
Tepki
794
İsim
İLKER
Bisiklet
Scott
abi telleri yeniden ör şöyle birde arka rupleleri arka attırıcıyı değiştir o zaman tam olur

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Bu gün ben, Ertan, Ceyhun ve Emre ile yaklaşık 50 Km yol yaptım. Yeni maşamı denedim , İlk defa bu yarış bisikletinde ellerimi bile bıraktım.Ne kadar güzel oluyormuş sağa sola çekmeyen bir bisiklete binmek.

Emre' de buı gün yeni bisikletine ilk defa bindi. Güle güle biner inşallah.

Hepinize , neşeli, mutlu, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
hayırlı olsun maşanız keyifli sürüşler dilerim

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
hayırlı uğurlu olsun. iyi günlerde kullanın. bol pedallar....

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ellerinize sağlık. Bisiklet işte böyle bir hastalıktır, evin içi, dışı, yatak odası, banyosu farketmez, sigara küllüğüne benzer :) Sanırım eşlerin de gereken ilgiyi ve sabrı gösterdiklerini hissediyorum, ne güzel!

Toplamda kaç kilo oldu acaba? Ayrıca damat da çok şanslı.

Ben de Ender Bey'in bisikleti uzun bir süre denemesi taraftarıyım :))

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@basri

Merhaba nasılsınız.

Dediğiniz gibi bisiklet hakikaten bir hastalık. Niye gençlikten sonra bırakmışım bisikletimi demeye başladım. Ama genede son anda, gene kavuştum bisiklete.

Yaptığım yarış bisikleti damadım Orkun' un. Ama kendisi , bir kere maşası eğriyken bindi hoşuna gitti , ama işleri yoğun olduğu için binemiyor. Ondan dolayı almıyor bende duruyor. Ben bizim gezilere gelmesini isterim ama , dediğim gibi yoğun olduğu için gelemiyor. İnşallah arada sırada gelir.

Bisikleti geçen gün, pek hassas olmayan bir tartıyla tarttığımda, 13 Kg dan biraz az çıktı. Ama benim için ağırlık çok önemli gelmiyor.

Bu gün Ziraat fakültesine bizim forumdan ve bisikletle gezmeyi seven arkadaşlarımızdan Ercan' ı derse bıraktım. Sizin binanın önünden geçerken uğrayalım mı dedik ama sizi rahatsız etmeyelim diye uğramadık. Ercan' da sizle tanışmak istemişti. Bir gün müsait olduğunuzda uğrarız.

Size iyi çalışmalar dilerim.
Hoşçakalın.

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
bu model bianchi bitanede ben toplamıştım, aynakol ultegra ikinciel bulup takmiş,frenlerini öyle ikili yapmıştım ama ilksert çukurda cantı yamultup sürekli zincir atmaları(engelemekiçin aktarıcılarıda değiştirmem gerektiği söylenmişti) yaşayınca bir arkadaşıma zararına verdim bi hibrit bisiklet aldım. hakkaten işi hiç bitmez ama çok zevkliydi traktörlere sol çekerdim onunla hala yol bisikleti içimde uktedir sizin zamanınız varsa bence ona kıymayın gezilere çıkın fotolarını bizde görelim

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Ender abi sendeki bisikletler bir harika yanında gökay gibi bir teknik adam olduğu sürece sırtın yere gelmez.hele kılasiğine bayılıyorum.