Hurdadan Canlanan Bisiklet.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Aynen başlıktaki gibi senelerdir bir bodrumun içinde ön çatalı kaza sonu eğilmiş bir vaziyette duran Yarış bisikletinin canlanış öyküsü.:eek:

Bu bisiklet, seneler önce bir kaza sonunda evin alt katına atılıp unutulmuş. Ne parça bulunuyor ne aradığın. :mad:

Bu bisiklet İtalyan Bianchi, caurus modeli. 1990 lı senelere ait

Daha önce ağır olan, demir göbek ve cantları , olduğu gibi atmakla başladık . Çift kat aleminyum cant ve aleminyum , mandallı göbek aldık. Çatalı bulamayınca tornacıda düzeltirdim. Yenisini ve kalitelisini İnşallah ilerde İstanbul da bulabilirim..Fren elcik üstüne takılan plastik parçalarda lazım. Birde arka küçük dişli 13 lü bunun 11 li ile değişmesi gerekiyor. Gidona sarabilmem için kauçuk bant lazım. Bunlar gibi ufak tefek eksikleri var.
İşte size aşağıda yapılış fotoları ve bitmiş halini atıyorum. ;)

Bakın bakalım becerebilmişmiyiz.??:D
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
(link)

Sabah gün doğduğunda da güzel gözüküyormuş.
(link)
(link)

(link)

(link)

İşte böyle. Çok uğraştık ama ortaya güzel bir eser çıktı. Bu bisikletin ellemediğim hiçbir civatası kalmadı . Tel dizmeyi bile öğrendim. Ama işin ince ve ustalık kısmı sevgili arkadaşım Gökay' a ait . Buradan ona çok teşekkür ediyorum. Kaç gün, gece yarılarına kadar bu bisiklet ile uğraştı. Çok çok teşekür ederim Gökay' cığım.
Zaten bisiklet bir iki gün daha bitmese , eşim beni ve bisikleti evden atacaktı. Çünkü bisiklet balkon ve salonda toplandı. Zor kurtulduk atılmaktan

Scudo

skull_mrt

Daimi Üye
Tepki
92
bisiklet güzel görünüyor

bir sorum olucak

yavaş yavaş (link) yazısını taşıyan bisiklet sayısı atrıyo.şimdiye kadar 3-4 tane gördüm bunları aynı yerdenmi aldınız.:D biraz açıklama yaparsanız sevinirim boyamı,yapıştırmamı,ne kadar,nerden alınır bende almak istiyorumda

• Beğen
Tepkiler: Ender Alıcıoğlu

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
bisiklet süper olmuş ama ince orjinal bianchi atılsa üstüne asfalt ağlardı o zaman .ama sizin seçiminiz darbeye duyarlı olsun demişsiniz haklısınz.malum antalya yolları mtb parkkuru gibi.bu iyi ama mız için ince lastikler ideal.pazar günü görüşürüz.

• Beğen

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@skull_mrt

bunlar deneme çalışmaları, şimdilik yönetim kadromuzda ve çeşitli illerdeki gönüllülerimizde mevcut..

yakında tüm üyelerimize ulaşmayı amaçlayan bir çalışma ortaya çıkabilir.ancak süre konusunda öngörüde bulunmak zor, tatiller, izinler :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@skull_mrt

Mert' ciğim
Bisiklet için düşündüklerine çok teşekkür ederim.
Bu bisiklet forum çıkartmalarına gelincede , çok yakında sanıyorum. her forum üyesininde bunlardan bisikletlerinde göreceksin. Acele etme , yakında büyük bir ihtimalle her üyemizin bisikletinde olacak.

Sana ,neşeli, mutlu ve de bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakal.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@scream7007

Ertan' cığım merhaba

Teker ebadı için düşüncen doğru , ama biz, biliyorsun Tandemden geliyoruz. Tandemde traktör lastiği gibi lastik var.:D
Bisikletçide ince parmağım gibi lastiği görünce şok oldum . :eek: :eek:
Onun şokuyla bu bisiklete olabilecek en geniş lastiği aldım. Ve bu bile bana ince gözüküyor. Ama bir numara büyüğü zaten arkaya girmiyor. Arka tekeri bile çıkartırken, lastiğin havası sönmeden çıkmıyor. :eek:

İncesinden korktum. Yolda gidemem diye ama , çok pahalı değil 2 tanede ince alır, atarız yedeğe nolcak.:rolleyes:
Sana , mutlu, neşeli,bol pedallı ,ekşınlı günler dilerim.:D :D

berkeozkan

Üye
Tepki
19
elinize sağlık bisiklet çok hoş görünüyor. kadronun geometrisi çok hoş... yakın zamanda bi de maşa ayarlarsınız çok keyifli bir bisiklet olur gerçekten. kazasız, bol pedallı günler.

• Beğen

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
gözlerim yaşardı görünce

sonunda bitmiş....
ne mutlu sana Ender abi :)

sırf bu bisiklet için 2-3 kez jant teli aradım ya

ama jant örme konusunda da az bile olsa bir bilgim var artık bu bisiklet sayesinde....

teşekkürler Gökay ellerine sağlık süper olmuş...

• Beğen

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Daha oncede benzerini gormustum ama o da orjinal miydi bilmiyorum.Rengi cok dikkat cekici bence.Cok guzel olmus,iyi gunlerde kullanmaniz dilegimle.

Acikcasi cikartmalardan bende bekliyorum ne yalan soyleyeyim:D

• Beğen

efes-2005

Üye
Tepki
5
Bisiklet çok harika olmuş emeğinize sağlık valla ; yeniden diriliş böle olmalı

Bu araa çıkartmalardan bende takmak istiyorum ama bisikletin markasını sökmeden nası takcam onu bikmiyom neyse canım yapıştırmalr bi çıksında o sırun değil siz yardım edersiniz:D

Bol pedallı ,kazasız belasız günler...

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Tüm arkadaşlarıma merhaba
Cevap yazan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Hakikaten bir hurda ve ölüyü yeniden yollara kazandırdım.;)

Bir ara moralim bozuldu nerdeyse toplamaktan vazgeçiyordum. Aradığım hiçbir parçayı bulamadım. Cant teli örüyoruz teller olmuyor, bulunmuyor çok zorluk çektim.:eek:
Ama sağolasın Halil. Sen bana çok moral ve destek verdin. Senin bana verdiğin güç ile devam ettim. Bulamadığın parçayı İstanbul' da arar senin için bulurum dedin. O bile bana büyük moral verdi.sana da özel olarak teşekkür ederim.;)

Damada da elbet vereceğiz ama biraz zevkini çıkaralımda ondan sonra. Bakarsınız tadını alınca vermekte zor gelebilir valla.:D

Hepinize mutlu.neşeli, bol pedallı günler dilerim.
Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: Markenrad

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
Selam

Ellerinize sağlık, adım adım giderek çok cici bir bisikllet oluşmuş.
Orijinal italyan malı olan aynı bisikleti bir arkadaşımda satıyor, bir ara almaya niyetlendim, bisiklet çok az kullanılmış, orijinal fren pabuçları duruyor üzerinde.

Bence gidona tenis raketlerinin saplarına sarılan yumusak, ince vede geniş bantlar var spor mağazalarında. İlk etapda bu tip bir adım atabilirsiniz.

Pedalı bol günler dilerim.

• Beğen

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@Markenrad

Ben de size teşekkür ederim .
Ama sanki bisikleti eskiden tanıyormuşsunuz gibi geldi bana.:D Yoksa eski gidon sargılarının mavi olduğunu nerden bileceksiniz ki.;)

Size bundan sonraki hayatınızda bol, bol pedallı , Neşeli, mutlu günler dilerim. :)

Hoşçakal.

• Beğen
Tepkiler: Markenrad