Hız yaparken korkuyor musunuz?

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
399
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Yol bisikletine geçtiğimden beri yoldaki tümsek ve çukurlardan dolayı popumu seleen hep kaldırıp adeta ip üstünde sürüyorum. Böylesine yollarda sürat yapınca tabi ki korkuyorum bundan dolayı

Scudo

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
Mtb ile yokuş aşağı 63 civarına ulaştım, (km saatinde 1-2 sn 67 göründü) ..
Not: ama bisiklet mi sallanıyordu ben mi tam emin değilim..
IMG_20160806_160751.jpg

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Bayır aşağı inerken ve ya hızlanınca frene basmak durumunda kalıyorum. Nasıl yencez bu korkuyu bilmiyorum.

mfk

Üye
Tepki
37
İsim
Muhammed Fatih
Bisiklet
Kron
ben (herhalde yeni olduğumdan) mtb ile 25 üstüne çıkınca temkinli davranıp daha hızlanmamaya çalışıyorum:) en fazla 35 falan yaptım fazlasında gidon titriyor yavaşlıyorum. Bi de şu yoldaki çukur tumsek gibi şeyler gerçekten fena. İlk sürüşlerinden birinde takla atınca daha temkinli oluyo insan :D

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.338
İsim
Mugen
@dethagorf
hıza alışmak için zaman gerekir, o zamana kadar kendiniz rahat hissettiğiniz hız limitlerin yavaşça zorlayabilirsiniz ve ellerinizi frende tutarak ihtiyacınız halinde frene yumuşak dokunmaya alıştırabilirsiniz kendinizi. ilk saniyede sadece padleri janta değdirip, ondan sonra fren şiddetini ayarlamak gibi.

korku değil ama genelde heyecan oluyor bende, anlık olarak ta yürek hoplaması yaşıyorum :) önünüze bi araç çıktığında ve size yol vermeyi bekleyecekmi ya da önünüzü tıkayarak duracakmı kestiremediğim zamanlarda oluyo, birde çok yatırınca tekinsiz bi hakimiyet duygusu oluyo, az sonra ön tekeriniz tutunamayıp kayacakmış gibi, o da baya keyifli oluyo. hız yaparken görüşünüzün net ve iyi, vücudunuzunda kasılmamış rahat bi halde olduğundan emin olmalıyız

gkgarage

Üye
Tepki
33
İsim
Gökhan Kavuştu
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Temiz ve düzgün asfalta sahip yollarda korkumuyorum, tam aksine daha da hızlanıp kendi limitimi görmek istiyorum. Yol bisikleti ile yaptığım en yüksek hız ise; rampada: 85.3 km/h, düz yolda: 81,7 km/h.

B

BF Okuru

Misafir
Kontrolsüz güç, güç değildir. Kontrolü kaybetmemek kaydı ile hız konusuna karşı değilim. Yerine göre hız yapmayı bende severim.

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
Diğer
km sayacım yok ben hersey bıttıkden sonra strava kaydına bakıyorum goruyorum. çevreyolunda 66 km hıza kadar çıkmışım fakat anlık olarak gormedıgım ıcın farkında degılım ama o an o hızın farkına varsaydım endişe edebilirdim.

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.171
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Ben genellikle köyde dağlarda gezdiğim için hız yapmaya fırsat bulamıyorum ama dağ bisikletimle asfaltta 50 kmh gördüm

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
65
Bisiklet
Salcano
Bende en fazla 79 yapabildim şu zamana kadar.Rüzgar arkamda olabilseydi bi daha iyi şeyler yapılabilir ancak sarsılmalar insanı korkutmuyor değil.En küçük hata da bile uçup gidebiliriz yani.

tanas57

Üye
Tepki
16
İsim
Tayyip Muslu
Bisiklet
Carraro
Bir arkadaşında dediği gibi yollara güvenilmiyor çukur, çakıl vs. ufacık şeyde yüksek hızda bizi atabilir korkulmayacak bişey değil ancak bazen sınırları zorluyoruz :) bende en yüksek 70km/h gördüm henüz :)

Yigit K.

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Ben dağdan inerken asfalt yolda 55km/h gördüm hiç korkmadım dahada fazla hızdan korkmam fakat tek korktuğum şey mesela tam viraja geldik hızımız yüksek mecbur virajda biraz yatmak zorunda kaldık ama dışarı doğru açılıyoruz frene bassanda virajdan açılıyor işte o an karşıdan araba gelmesinden korkuyorum

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@OnurCG
Sn OnurCG

Bisikletime keyif odaklı bindiğim için hız yapmıyorum/korkmuyorum.
Profesyonel olmayan sürücüler ile birlikte, gerekli güvenlik önlemini almadan ve hız yapmaya müsait olmayan yerlerde hız yapılmasını da tavsiye etmiyorum.

Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: OnurCG
Tepki
36
İsim
Magsud
Bisiklet
Merida
Hızına göre de değişir tabi :D Bazen böyle geliyor, gaza gelip yokuş aşağı asılıyorum pedallara ama zaten belli bir hızı geçince artık gerçekten hızlı gidiyorum diye hissediyorsun. Ben o an kendi kendime, "bu son sürüşün olsun istemezsin dimi" diyerek ufaktan frenliyorum

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Eveeet. hidrolik fren olduğu halde rampa aşağı 40 dan sonra hep fren yapmışımdır ne olur ne olmaz bisiklet sonuçta incecik teker bi taş bi çukur gelir veya ters bir rüzgar eser. Daha önce takla atıp dişleri kırıp dudağı patlarmışlığım varda ondan sonra hep bir tereddüt var içimde ya düşersem diye :(
Birde iki kızım var onlardan kopmamaya çalışıyorum nedim

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU
Tepki
24
İsim
Cengiz Çelik
Bisiklet
Kron
Bende acikcasi kendimden ziyade bisiklrte bir sey olacak, atiyorum frenler kopacak kadro kirilacak, zincir kirilacak diye boylr endiselerim var. Ama zaten bisiklet cok iyi olmadigindan guvenipte 70 e cikilmaz yani.

Tepki
7
İsim
metehan
Bisiklet
Salcano
ben tereddüt ediyorum valla:). sokaktan birden araba çıkar diye , tek güvendiğim şey hidrolik frenlerim :hhhhhh::hhhhhh:

• Beğen
Tepkiler: OnurCG