Hız yaparken korkuyor musunuz?

Scudo

ibdr

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Cube
75 km gördüm korkmasaydım daha fazla görürdüm

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
Ne yalan söyleyeyim gerek lastiklerime gerek kendime güvenemediğimden, bir de spd pedalım olmadığından korkmuyor değilim. 59,4'den yukarı çıkmadım :)

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Geçenlerde 77.4 yaptım. Yola konsantre olduğun zaman "düşmemenin gerekliliği" korkunun önüne geçtiği için "korkma lüksü" ihtimali ortadan doğrudan kalkıyor:)

Bu arada benim yazdığım tahmin ettiğiniz üzere yokuş aşağı ;)

bianchircx229

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Aytaç
Bisiklet
Bianchi
MTB ince lastiklerle 86,8 km korktum ama zevk aldım :D bi daha denemem

Birazdan önemli olan sürekli gidilen hız ortalamalardan bahsedin diyenler olacak o yüzden ben filmi izlemek için hazırım :D

http://reactiongifs.us/wp-content/uploads/2013/02/popcorn_stephen_colbert.gif

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Düz yolda korkmam da zaten en fazla 30,35 yaparım ama rampa aşağıya bir süre sonra korku başlar bende bir kez takla attım 20 km ile giderken ağız yüz dağıldı artık korkar oldum gereksiz hareketlerden iki teker sonuçta 60,70 de bir çakıl taşı BIR rüzgar gelse bitti epey yara alır insan hızdan korkuyorum evet.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ertanmrtz
yokuş aşağı en yüksek 74,5 gördüm. Strava'nın yalancısıyım.

sonra sırasıyla
58,7
56,9
51,5
47,9 diye gidiyor. Bu hızların hepsi yokuşlarda yapıldı ve tabii ki hepsi de aynı yokuş değil.

düz yolda ise 1,3 km'yi 36,4 ortalama hızla gitmişim :D
segment kaydı... muhtemelen 40 civarı bir max hızım da olmuştur bu segmentte. arkamdan rüzgar da esiyor olabilir, emin değilim :koptum:

bisikletim rockrider300... yol bisikleti olsa daha yüksek hız yapar mıydım bilmiyorum. ama her zaman inandığım şey, önemli olan bisiklet değil onu kullanandır.
yani yol bisikleti her halükarda mtbyi geçecek diye bir kaide yok.
mantıklı olan geçmesidir elbette ama süren belki de iyi olmayınca, olmuyor işte. bu yorumum size karşı değil yanlış anlamayın. belki siz de düz yoldaki hızlarınızı yazmışsınızdır. benim düz yoldaki max. hızım 45'i bulamaz.

50 üzerine çıkınca korkmaya başlıyorum ben. hele şu 58,7 ve 56,9 olan yokuşlarda çok korkmuştum ama yol süperdi :D

Alper TEKE

Üye
Tepki
4
İsim
Alper
hafif egimli bir asfaltta 51 hız ortalamasıyla 20.30 sn surebildim daha fazla gucum yetmiyor pek ne yapabilirim kendimi geliştirmek için?

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Yol max 72 mtb max 66 korkmadim ikisinde de çünkü trafigin cok çok az olan bir yoldu

• Beğen
Tepkiler: Yasar38

Bahri Kaplan

Daimi Üye
Tepki
996
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Canyon
Uzun turlarda bisiklet yüklü iken yokuş aşağı 60-70 km. yi gördüğüm çok oldu. Ama son zamanlarda bu şekilde bisikletin üzerine yatmış 70 km. ile giderken gözüm zaman zaman maşaya takılmaya başladı. Allah korusun bu şekilde giderken maşa kırılsa, bir taş, bir çukur gelse halim ne olur diye aklımdan geçmiyor değil. Bence yokuş aşağı en fazla 50 km. yi geçmemek.

• Beğen
Tepkiler: Scherwin ve 7haiku

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Şu mtb ile 60 ı geçenler ve yol ile 70 hatta 80 i görenler bi desin bana. Ben 700-23 slick lastikler ve yol bisikleti ile bütün gücümle basmama rağmen neden düz yolda 49 u geçemedim ? Sende güç yok demeyin yemezler. Sizin bacak armstrong gibi mi de o kadar o hızlara çıkabiliyorsunuz. Hadi yokuş ve rüzgarı da hesaba katalım 60 olsun.80 nedir!