Havaalanındaki Bisiklet: Fakirlik mi? Özgürlük mü?

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Aklımdan 29er'e mi geçsem seti mi yükseltsem diye geçirirken az önce Atatürk Havalimanında bu bisikleti gördüm dostlar, çok hoşuma gitti paylaşmadan edemedim. Fakirlik mi yoksa özgürlük mü? Bisiklet konusunda elimizdekiyle yetinmeyip bazen biraz abartıyor muyuz yoksa? Pek çoğumuzun ortalama sahip olduğumuz bisikletler bu adamda olsa kendini çok ama çok şanslı hissederdi sanırım. Özellikle şu yamalı kaynaklı maşaya bakın. Fotoğrafları çektikten sonra bir süre sahibinin gelmesini bekledim ama fazla vaktim yoktu. Dolayısıyla bunu kendisine soramadım. Siz ne düşünürsünüz?

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne fakirlik ne de özgürlük... Bu mutlu olabilmenin ve belki de elinde ne olursa olsun yine de yaşanabileceğinin fotoğrafı sanki. Garip ve garib...

Matiz

Daimi Üye
Tepki
307
Bisiklet
Mosso
Ben geçen ay bisikletten düşüp omzumu kırdığımda satmayı veya daha iyi bir şey almayı düşündüm ilk zamanlar.(ortalama denecek bir bisikletim var) sonra baktım ki doğru olan bu değil, daha iyi yerine elimdekiyle yetinmeliyim.daha önce yapmadığım bakımları, temizlikleri yapmalıyım, onu daha iyi tanımalıyım.şimdi mecburen bıraktığım yazlıktan gelmesini 4 gözle bekliyorum.bence önemli olan bisiklete binmek, marka ve modelin önemi olmamalı

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Tamamen felsefe. Hayata bakış farkı. Şu an bu bisikletin sahibi muhtemelen kendi hayatına bizatihi kendi yön veriyordur. Biz ise hemen her durumdan etkilenerek hayatımızı istesekte istemesekte dış etkilere mahkum eder vaziyete geliyoruz. Kendisini buradan tüm içtenliğimle ve saygımla selamlıyorum.

cervèlo

Üye
Tepki
75
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
Bisikletini beğenmeyip kapris yapan arkadaslarimiz bu resme iyi baksin "buna bende dahili kesinlikle" kime ait ise saygı hakeden biriymis. bisiklet sahibini selamlıyorum. Ders niteliğinde bir durum.

frkncn

Üye
Tepki
60
İsim
Furkan can
Bisiklet
Salcano
Gerçek ! nedir gerçek işte bu fotoğraf gerçek .. nefislerimize (ego) gem vurmadıkça sınırlarımızı ve haddimizi bilmedikçe ve de vazgeçemediğimiz sürece asla özgür olamayacağız... vazgeç ve özgürleşşş (mandıra filozofu) berecebilene aşkolsun... @ozdenmir tebrikler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bence fotoğrafın fakirlikle bir alakası yok. özellikle bu şekilde kullanan, hippi mi diyoruz artık bohem mi, özgürce yaşayan bir arkadaş bence. fakirlikten değil tamamen israftan ve gösterişten kaçan bir arkadaşımız bence. o arkabagajın üstündeki koltuk, ön jant falan fakir işi değil. tamamen farklılık arayışı gibi geliyor bana. tabi fakir de olabilir. netice de fakirlerinde bohem bir hayat sürmeye hakları vardır. (buna ben bile inanmadım ya, neyse)

Tepki
19
Bisiklet
Carraro
Bu bisikleti ne amaç ile kullandığınıza bağlı.Fotoğrafta ki bisiklet sadece ulaşım için kullanılıyor belli ki.Mesela benim bundan daha iyi bir bisikletim var çünkü estetik kaygılarım var.Diğer ihtiyaçlarımdan kısıp onu bisikletime harcayabiliyorum ve bu bana keyif veriyor.

Sonuç olarak bu bisiklet kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılıyor ve bana kalırsa bir tarz ya da bağlılık durumu var.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
her ne kadar romantik bir yaklaşım olsa da sürücüsünü en azından ciddi omurga ve bel sorunları bekliyor maalesef. hiç emniyetli de görünmüyor işin kötüsü. ayağına uyum sağlamayan tabanı deforme olmuş bir ayakkabıyla koşmak gibi. biraz yüksek hızda karşılaşacağı ciddi titreşimler ya da şoklar bisikletin bir anda parçalanmasına ve sürücüsünün yaralanmasına neden olabilir gibi.

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.

Özden Özdemir

Aktif Üye
Tepki
195
İsim
Özden Özdemir
Bisiklet
Specialized
Emniyetli görünmemesine rağmen bisiklet uzun yola hazırlanmış gibiydi. Üzerinde aynakolun arkasında uçak kargo etiketi bulunuyordu. Olasılıkla uçaktan yeni inmişti. Sağını solunu uzun uzun inceledim. Derme çatma bisiklet üzerindeki yüklerle birlikte o kadar sade basit görünüyordu ki nedense hayranlık uyandırdı. Bahsettiğim gibi sahibini bir süre bekledim ama vaktim yoktu, oradan ayrılmak zorunda kaldım.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman ve V3DAT

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet...
Sabahlara kadar yazmamak için kendimi zor tutuyorum ama yazmayacağım.
Kendime bu konuyla ilgili 5 cümle hedefi koydum, toplam beş cümle yazacağım. Çünkü kendime sınır koymazsam kavga çıkacak.
İsteyen kendine anlamlar çıkartabilir, üzerine alınabilir, kim ne isterse onu düşünsün.

İlk cümle:
Ne olduğun değil, ne yapmak istediğin ve de ne yaptığın önemli.

ikinci cümle:
Kendin üretmediğin bir şeyi para vererek sahip olduğunda üstün insan olmuyorsun.

üçüncü cümle:
Ne kadar çok şeye sahip olduğun değil, ne kadar az şeye ihtiyaç duyduğun önemlidir.

dördüncü cümle:
Rekabet insanın kendisiyle olmalıdır, kendinle değil, başkasıyla rakip olduğun sürece onun yörüngesinden kurtulamazsın.

Beşinci cümle:
Hayallerine kavuşmak için önündeki tek engel egolarındır, kurtul onlardan.

Dayanamadım altıncı cümle;
Hayal kurmaktan vazgeçme, hayallerin seni terk ettiğinde beyin ölümün gerçekleşmiş demektir.