Hangi Km Saatini Alayım

emre gülaydın

Aktif Üye
Tepki
71
Bisiklet
Merida
(link)

Stokta yok ama mağazalarda bulunabilir. Fiyatı sizce nasıl=? Kadans özelliği hangi modelinde mevcut=?

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@emre gülaydın

Kadans ozellikli kablosuz cateye modeller aşağıdaki linklerde. Cateye'in orjinal sitesinden oldugu icin ingilizce maalesef. Ancak kadans olcmek icin "kadans kiti" alip baglamanizda gerekiyor. Nerede kaca satilir bilmiyorum. Modelleri de yine arastirip bulabilirsiniz:
(link)
(link)
(link)
(link)

• Beğen
Tepkiler: emre gülaydın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@suat akman

tecrübeniz için teşekkürler, zaten bisikleti scott aldım diye aksesuar ve giyim ürünleri de en azından iyi bir marka olsun deyu deyu farkında olmadan epeyce para harcamışım. Şimdi de iyi bir km saati alayım diyorum cateye iyi gibi geldi bana ama ne bileyim, işte hep bunlar marka sevdası :D

sele altı çanta, yama ve teker sökme aparatı ve km saatini de aldım mı aksesuar işi tamamdır :)

km saati büyük ekranlı,pedallarken gittiğim sürati ve bisikletle o gün yaptığım yolu+kullanmaya başladığımdan itibaren toplam mesafeyi göstersin yeter, gerçi başka ne için alıyoruz ki :D

aslında saati de gösterse bir de gece sürüşleri için aydınlatma da mı olsa :) yok artık :)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.903
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BF Okuru

Acikcasi bazi seylere para vermeyede gerek kalmiyor dusununce. Sele alti cantasini icindekiler alinir diye bisiklette birakamiyorsunuz. Ben evde eskiden kalma bir free bag buldum. Pompa, yedek ic lastik, alyan cakisi ve minik foto makinem sigiyor icine. Sehirde ulasim icin kullanirken takiyorum belime calinacak derdi yok. Turlayacagim zamanda ayni sekilde belimde veya sirt cantamda hazir. Teker sokme aparati yerine esimin lekeleri cikmiyor diye biraktigi ama celik yamulmayan iki cay kasigi var. led fenerli cep telefonum var. Onu da cirt bantli seritle gece saatinde bir yere gidersem gidona sabitliyorum tamam. Zaten gece ulasim icin kisa mesafe biniyorum gerekirse. Kucuk yerde yasamanin avantaji :)
Yama aparatini yanima almiyorum. Patlak lastigi yenisi ile degistirip yamayi eve birakiyorum daha hizli ve basit. Km saatide kablolu cateye aldim. Cin mali 15 - 20 TL ama risk alip pisman olup parayi cope atmaktansa 45 - 50 TL vermek yillarca keyifle kullanmak daha mantikli.
Bakimlar icinde evde buyuk marketlerde bulunan ince makine yagi, yapi marketten gres, WD 40 yetip artiyor. Tek masraf elinizde yoksa tamir takımlari. Onlarda zaman icinde 2-3 toplaniyor zaten. Akort sehpasini da vites kulagi kirilan ve orta gobegi yalama oldugu icin calismayan eski kadromdan donusturmeyi dusunuyorum su siralar.
Kimine gore az, kimine gore cok olsada bisikletim 1.000 TL civari bence iyi bir model ve marka. Ama iyi bisiklet var diye herseyi marka alma zorunlulugumuz yok. Yaratici olmak ama bunu cirkin gorunmeyen bir estetikle saglamak daha keyifli :)

Umut Tekin

Forum Demirbaşı
Tepki
284
İsim
Umut Tekin.
Bisiklet
Carraro
Vallahi ben aldım km saati ama hiç gerek yok bence. Android telefonuma strava programını yükledim. Hem gittiğim yolu harita üzerinde gösteriyor hem toplam kaç km yaptığımı kaç dakika da yaptığımı yaktığım kaloriyi toplam yaptığım yokuş yüksekliği falan. Harita üzerinden aynı yolu yapan diğer bisikletçileri görebiliyorum. Yani bir ton şey var. Km saatinde bunların çoğu yok.

Bak bu örnek. (link)

Her bilgiye ulaşabilirsin. Altta ki grafikler özellikle süper. Oradan performance bölümüne geçersen. Nerede kaç km gittin falan anlık hızlarını detayı ile gösteriyor.(Üye olursan sanırsam üye olmadan göremiyorsun.)

Km saatini ise sadece bisiklet sürerken anlık hıza bakmak için kullanıyorum. Telefon cebimde kontrol edemiyorum.
O yüzden 15-20 tl ye ucuz kablolu bir model al sadece anlık hıza bak yeter. Zaten ileride kaç km de gittiğini kendin tahmin edebiliyorsun. Ben 30km ye kadar tahmin edebiliyorum şuan :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
android telefonlarla benzer ölçümler yaparsınız ama tam gün sürecek turlarda o telefon sizi yarı yolda bırakır, hem ölçüm yarım kalır hem de telefonu kullanamaz olursunuz..
bu nedenle en güzeli km saati kullanmaktır tabi uzun turlara çıkıyorsanız.. yok "ben 2-3 saat dolaşıp dönerim" diyorsanız android işinizi görür tabi

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sigma'nın kablolu bir modelini kullanıyorum. Çok memnunum; nerdeyse hatasız diyebilirim. Yollardaki tabelalarla, hemen hemen bire bir aynı. Kablosuz olarak da Cannondale'in IQ400 modelini kullanıyorum. Bunda kadans ve muhtelif ölçümler mevcut. Oldukça iyi bir kilometre saati. İkisini de öneririm.

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
Sigma'nın 2 modelini kullanıyorum. bc 8.12 ve bc700 ikisi de kablolu ve giriş seviyesi sayaçlar. bc700 16 yıldır hizmet veriyor, bc8.12 ise bu sene alındı. kalite ve sağlamlık olarak 16 yıldır tıkır tıkır çalışan bir sayaç ne kadar kaliteliyse o kadar kaliteliler :)

Tepki
2
@UtkuSener

Sigma bc8.12 için türkiyeden link var mı hocam yoksa eğer şu linktekini alayım mı ?

(link)

Olmadı seninle bir anlaşma yapabiliriz sonuçta takır takır çalışıyor sıfırmış ikinci elmiş ben önem vermem öyle şeylere

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
BC 5.12
Sigma'nın en ucuz modeli...

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
(link)

3 gün bisiklet üstünde kullandım. 48 liraya şubesinden aldım. 210 km yapmışım:D

ortalama hızı göstermiyor. en fazla hızı göstermiyor. saati gösteriyor. toplam yapılan km yi gösteriyor. toplam bisiklet üstünde geçen süreyi gösteriyor.

Tepki
2
Ben düşündüm taşındım yurtdışından o kadar süre beklemek yerine decathlon.com.tr de btwin count 8 kablosuz modelini alayım diyorum

(link)

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@MuhammetÖzdemir

ben 8.12 yi dechatlon dan gidip kendim almıştım 54.90 fiyatı vardı. ebay de satılan modelin aynısı. ortalama sürat benim için önemli değil diyorsan 7-10 dolar arası fiyata sigma 506 da alabilirsin.

Tepki
2
Siparişi verdim hocam bakalım ne kadar sürede gelecek ? Yalnız aklıma takılan bir şey var ben Daha önce Çinden birşeyler almıştım orada sweden post singapuur , china , hongkong post falan var peki bu Ebay daki satıcılar ne ile gönderiyor ve ortalama kaç günde gelir ? benim aldığım satıcı hongkong dan gönderecek te diğer Avrupada ki satıcılar ne yoluyla gönderiyor ?

Birde almışken aynı satıcıdan pompa , yama setide aldım.

(link)

(link)

(link)

Tepki
0
Ben Blackburn firmasının atom SL 3.0 modelini kullanıyorum.
(link)
Özellikleri
*Kablosuz
*Ekranda sürekli görülen anlık hız
*Saat Modu
*Odometer > Toplam Alınan Yol (İlk gündün itibaren tutulan araba gibi)
*Distance> Sıfırlanabilen ve her kullanımın ölçüldüğü mod
*Top Speed>En yüksek hız
*Average Speed> Ortalama Hız
*Scan modu> Bu değerlerin sürekli değişerek gösterildiği mod

Okuması, hassasiyeti şimdilik iyi görünüyor. Bir hareket olmadığında 3-4 dk içinde otomatik kapanıyor. Ekranda saatte kalmıyor tamamen kapanıyor.
Tavsiye edebileceğim bir ürün.

Selamlar,
Hakan.

Tepki
2
@khakansahin

Fiyat göremedim ne kadara mal oldu hocam bu ürün ? bu arada benim cihazdan hiç haberim yok ebaya da girip bakmıyorum takip kodu ne kadar süre sonra geliyor bilmiyorum.ürünü aldığım gün ayın 9 undan bu yana 5 gün geçmiş neredeyse.

Erhan B.

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Peugeot
Merhaba arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum. Km saati ararken tesadüf buldum.
Yıllardır kullanmadığım ve 16 yıl önce almış olduğum peugeot origin xs model bisikletimi yeniden çıkardım. Bakım yaptırdım, ön arka far taktırdım, ayakçak taktırdım. Akşamları 1 saat spor amaçlı biniyorum. Çocukluğuma geri döndüm sanki biraz da :) km saatlerine heves ediyorum ve biraz araştırma yaptım kendi çapımda, buradaki yorumları da okudum. Bana yardım edebilir misiniz.
Alacağım km saati kolay okunabilen ekrana sahip olmalı, ışıklı olmalı çünkü hep akşamları biniyorum (ara sokaklarda geziyorum ve yeterli ışık olmayan yerlerde vites kolundaki rakamları bile göremiyorum bazen) , kolay kolay bozulabilecek birşey olmamalı. Nabız ölçer gibi ekstra şeylere ihtiyacım yok. Kablolu kablosuz farketmez ama istediğim zaman kolay sökülebilir olmalı çalınmaya karşı.
Ben şu 3 model arasında kaldım, sizin daha farklı önerileriniz olursa seve seve

Sigma 5.12 ... Herkes sigma kalitesinden bahsediyor ama özellikli bişeyini almaya kalksak pahalı. Bende en ucuz serilerinden alabilirim. Ama küçük ekranı düşündürüyor ve bazı özellikler noksan. Ekranında ışık var mı onuda göremedim.

Btwin count 8 ... Aslında montaj ve sökme kolaylığı, büyük ekran bakımından tam aradığım ürün. Yalnız montajdaki lastiklerin zamanla bayatlayıp kopması sorun olur mu? Hem lastik hem plastik kelepçe ile montaj mümkün mü? Birde bu ürünlerde ekran ışığı mevcut mu? Ekran ışığı mevcut ise hemen sipariş verebilirim.

Bogeer yt-813.... Forumda birinin yazsısında gördüm. Uygun fiyatı, yeterli özellik olması ve en önemlisi ışıklı ekranı dikkatimi çekti. Ekranı küçükte değil. Sorun çıkarabilir mi nasıl bir ürün? btwin count 8 ile kıyaslarsak nasıl olur?

Forumdaki bilgili arkadaşlar yardım ederse veya başka ürünler önerirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

Tepki
0
Sayın Erhan B.

Farklı bir ürün alternatifi olarak , ben her ne kadar bu modeli kullanmıyor olsamda, Cateye Micro Wireless'a bakabilirsiniz. Gece modu var. Fiyat olarak uygunsa değerlendirebilirsiniz.

Ürünü şuradan inceleyebilirsiniz.
(link)

Selamlar,

Hakan.