Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Hangi Km Saatini Alayım

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında sezgin tire tarafından paylaşıldı.

1. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Sigma veya cateye/velo kablolu modeller en uygun fiyat performans ve dayanıklılıkta. 45,00.-TL altında km saatleri zaten pek verimli degil. Benim fikrim iyi bir tercih yapmissiniz...

3. ersin cem emci

ersin cem emci Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende aynısını kullanıyorum. Memnunum.

4. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bazı modeller kapanmıyor diye okuyorum forumda bu model de açma kapama tuşu var mı ?

5. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  6. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
  7. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bisiklet hareket ettiginde otomatik olarak acilir. Bisikletin hareketi durduktan veya siz söküp yanınıza aldıktan 3-5 dakika sonra modeline gore kapanır. Kapandıgında ekranda sadece saati gosterir. Ayrıca kapama tusuna gerek yok...
    Derdiniz pil tasarrufu ise gunluk ortalama 1 saat kullanımda yaklasik 2 yil pil degisimi istemez

8. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sigma nın ekranları çok küçük ben 1609 ve 509 modelini kullanıyorum sigmanın hiç memnun değilim ekran çok küçük önerdiğim iki modelin ekranıda sigmaya göre büyük cateye strada modelinin ekranı baya büyük tavsiye ederim...

9. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    teşekkür ederim cevap için şu model midir ?

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=91&PID=1190

yada link olarak satın alabileceğim başka site varsa paylaşabilir misiniz ?

teşekkürler

10. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  11. ERTUNGA

ERTUNGA Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    http://www.ebay.com/itm/CATEYE-STRA...rtGoods_CyclAcces_RL&hash=item3f29ca96d3...57 dolar 7 dolar kargo toplam 64 dolar TR aynı fiyat gibi ama renk seçeneğiniz var....Bu gibi şeyler bir kere alınıyor sonra değiştirmek farklı bir modele geçmek hep zararınıza oluyor onun için bir kere alın tam alın derim...http://www.ebay.com/itm/141021718194?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649Ben şöyle bir kit aldım içinde Velo 7 de var tabiki kablolu far ve stop lambasına ihtiyacım vardı velo da yanında geldi....

12. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Linkteki kablolu yanlız ve bende var 55 tl ye almıştı abim istanbuldan bana 5 ay önce falan ve pili çıkarılınca bilgiler kayboluyor denedim toplam yol ve toplam zamanı elle gidebilirsin ama pil biterken bitiyorum derse ve demiyor tavsiyem biraz daha para verip 1009 almanız dir ve Erdoğan bisiklet pahalıdır bilginiz olsun

Son olarak kablosuz km ler yanında power Ledli güçlü bir fener kullanilinca sapıtıyor diye okumuştum bu forumda bi yerde manyetik alan mı ne oluşturuyormuş etrafında öyle bişey di

13. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

ERTUNGA bunu beğendi.
  14. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kablolu bir kere guzel monte ederseniz gorsel olarak sizi rahatsiz etmez.
    Kablosuzlarda sensorde ve saatte 2 ayri pil bulunur. Sensorler genellikle lithium pil kullanir ve kablolu saat sensorlerine gore daha buyuk yapıdadir. Saati sokseniz bile bisiklet hareket ettiginde kablosuz sensor calistigi icin pil cabuk biter. Ayrica park halindeykende miknatis sensore yakin olmamali yoksa sensor calismaya devam eder diye bir bilgi okumustum.
    Cateye velo kablolu almaya karar verdiyseniz bendeki modeli de tavsiye edebilirim. Ben 2 ay once cateye velo 9 saati 45,00.-TL + 9,00.-TL kargoya Turkiye'den İzmirdeki bir bisiklet magazasinin online sitesinden aldim ve gayet memnunum. Hatta bulundugunuz yerde iyi bir bisiklet magazasi varsa veya izmir istanbul ankara gibi yerlerde bir arkadasiniz varsa kargo masrafsiz alirsiniz. Bendekinin ozellikleri:

Anlık Hız
    Tur Zamanı - DT
    Tur Mesafesi - DS
    Ortalama Hız - AV
    Maximum Hız - MX
    Kalori Harcaması - CAL
    Karbon Salınımı - CO2
    Toplam Yapılan Kilometre - ODO
    Ortalama hıza gore durum okuması (ok isareti ile altinda veya uzerinde seyrettiginizi gosterir)
    Saat
    Otomatik açma / kapama
    Lastik / jant çapına göre ayar
    16"/ 18"/ 20"/ 22"/ 24"/ 26"/ 700C or 100cm~299cm (default:26")
    Pil - Lithium battery CR2032X1
    Pil Ömrü - Üretici firma kılavuzunda günlük 1 saat kullanımda 3 yıl olarak verilmiş
    approx 3 years (1hr use per day, may vary depending on environment.)
    Boyutlar - 55.5x37.5x18.5mm
    Ağırlık - 28 grams

15. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Aynısını 3 aydır kullanıyorum yağmura girdi çamura girdi hiç etkilenmedi. Hatta düşürdüm gene çalıştı :) sonuna kadar tavsiye ederim.

16. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu cihaza tekerin çapını ölçüp mm olarak girilmiyor mu lastik inçi menüden seciliyorsa doğru sonuç veriyormu ölçmeyi denediniz mi

17. Tolga.Yuzuncu

Tolga.Yuzuncu Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Selam ben Sigma kablosuz BC 12.12 kullanıyorum. Bu forumda kablosuz km saatleri hakkında genel bir negatif bakıs acısı var. Sigmalar için konusuyorum. Saatin arkasındaki 2 metal uc bir baska metal iletken ile bir birine temas etmedikçe ( ki km saatini taktıgınız platformda görebilirsiniz) km saati calısmaz. Ben mesleğimden kaynaklı kablolu hiçbir seyi sevmem gereksiz kalabalık yaratırlar. Ayrıca bisikleti yıkamak istediğimde km saatinin platformunuda sensörüde kolaylıkla çıkartabiliyorum.Ayrıca wirelles km saatlerinin cep telefondan,elektrik direklerinden vs. vs. etkilendiğini söyleyenlerde var ama ben hiç böyle birşey ile karsılasmadım. Cihazı aldıgımda media marktan 9 tl ye 10 sony adet pil almıstım yaklasık 3 ay oldu halen kutudan cıkan pillerle calısyor.

Yanlıs anlasılmasın kablolu km saatlerini kötülediğim falan yok hatta onlar hakkında birsey de söyleyemem çünkü kullanmadım

18. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tekerin capi olculerek girilebiliyor. Kilavuzunda nasil yapildigi gosteriliyor fakat ben yapmadim. Acikcasi cok hassas bir olcume ihtiyacim oldugunu dusunmedim. Sigma kablolu ve cin mali kablosuz kullanan arkadaslarimla gecenlerde 36 km'lik minik bir tur yaptik. saatlerin arasinda yaklasik 200 - 300 metrelik bir olcum farki cikti. Ancak herkesin kullanimi farkli. Kimimiz yokuslarda zig zag ciziyordu, kimimiz fazla hizli gidip arayi actiginda geriye donup kucuk bir daire ciziyordu. Ben bu konuyu o kadar hassas hesaplamaya gerek oldugunu dusunmedigim icin tekeri olcerek girmedim ve menuden 26" sectim. Ama olcu girme opsiyonu var...
    Ise bazen scooter motorsikletle gidiyorum ve asagi yukari ayni KM cikiyor. Dogru olctugunu dusunuyorum kisacasi. Yaptigim turlari google mapden cizdigimde veya tura cikmadan olcup turladigimda asagi yukari ayni degerler cikiyor. Ama hassaslik takintim olmadigi icin KM konusunda yarım KM kadar fark gordugum zaman bile bana bu 30 - 40 km mesafelerde pek birsey ifade etmiyor. Cunku her seferinde ayni cizgiden gidip olcemezsiniz. Zigzaglari, arkadaslar icin kucuk bekleme turlarini kattiginizda bu farka sayabiliriz...

Bülent Kavakkoru bunu beğendi.
  19. sezgin tire

sezgin tire Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    aslında ben gerekli mi değil km saati ona da emin değilim lakin almak istiyorum, biraz daha araştırayım ama cateye alacağım gibi gibiyim gibiyim gibi gibiyim :D

20. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Bende alip almama konusunda tereddut etmistim. Ancak alinca sizi tesvik ediyor adeta. Gunluk yaptiginiz yola bakiyorsunuz mesela 8 km gittiniz yolu azicik uzatip 10 yapayim diyorsunuz. Ertesi gun 12 km gittiniz hadi 15 km olsun diyor pedala asiliyorsunuz. 21 km oluveriyor size keyifli bir aksam turu uzatmasi ile 25 km. Toplam km 80 oluyor, kucuk bir tur yapivereyim yarin sabah 100 km olsun diyorsunuz. Dur 300 km gitmisim, usenmeyeyim zinciri temizleyip yaglayayim diyorsunuz. Ben normalde sadece ise gidip gelirken, birden haftasonu 40 - 60 km turlar yaparken buldum kendimi. Gencken cok turlardim ama neredeyse 15 yildir dogru durust binmiyordum. Bisikletimi yeniledim, km saati aldim motivasyonum artti. Bazilari icin belki az olabilir ama isten ve cocuklardan vakit buldukca 9 haftada 1000 km yapmisim :)
    Buna ayiracak 50 TL veya uzeri paraniz varsa alin pisman olmazsiniz :)