Gss prim borcu

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@mavinehir Ödenmediği zaman hastaneye gittiğinizde muayene ücreti ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca ödenmeyen prime aydan aya faiz işletiliyor. SGK bütçeye gerek duyduğu zaman toplu şekilde tahsilat işlemine başvuruyor. Yani şu kadar süre içinde ödeyin gibi bir durum yok. Ancak hakkınızda icra takip işleminin ne zaman başlayacağı onların elinde. Tabi bu sürenin geç olması işlerine gelir çünkü faiz miktarı birikmiş olucak..

Scudo

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.093
Bisiklet
Kron
@mavinehir
Bu gss testine hic girmedim dun hastaneye gidip tetenoz vurdurdum sistemde ssk vb hic bi sey gozukmuyomus 35 aldilar(devlet hastanesi). Ondan sonra bi de guvenligin suriyeliler beles oluyo siritisina maruz kaldim. Su ogrenci halimle 35 tl vermek cidden koydu.neyse er yada gec 2 taraftada elim yakalarinda olucak.

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar ödemeyin illa bi gün silinecek. Benimki kendi kendine silinmisti üniversiteyi kazandigimda da belli olmaz devletin işi. 1 lira borç kalsa 50 sene sonra 10 bin lira olur o zaman haber verirler :D :D

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
İnternetteki malum troller de bu iş için yazılar yazdığını duydum.Yani illa ödeyin yoksa bak şöyle olacak böyle olacak gibi.Şu an ki korkutma haciz.

Hadi bakalım tekrar sil baştan.Ödemede kolaylık olacakmış ,vatandaşın derdini gideriyorlar ,Allah razı olsun!.

Primi 50 tl sabitleyip ,önceki ödeme şeklinden vazgeçmeyi düşünüyorlarmış.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Muhasebecimiz ödemeyin dedi. Benim ile ilgili değil ama herkes ödemezse ki ödemiyor, tamamen saçmalık ödememenizi tavsiye ederim. Birgün elbette bu işte kokacak. Bu tip olaylara yani Suriyelilere ücretsiz ama kendi vatanımızda Türkler adam yerine konmuyor olaylarına karşı çok doluyum ama detaylı yazmak istemiyorum. Siyasi konular genelde din ile alakalı hale dönüştürülüp başka mecralara çekiliyor bazı insanlar tarafından.

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
@SOZUAK Ali tezel'in GSS nin yararlı olduğunu ama bu ödeme şeklinin haksız olduğunu söyleyip ödememelerini tavsiye ediyordu.Bir de bu daha işin başka bir boyutu.Birde BES diye bir şey çıkarmışlar.SSK harici başka emeklilik.Çalışanlardan zorunlu olarak ilk 6 ay 100 TL para alıyorlar.Falan filan.

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Olay sgk yı devletin sırtından atıp vatandaşı özel sigorta şirketlerinin kucağına itmek şeklinde özetlenebilir.

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
varsa da sittin sene ödemem.
önce halkının geleceğini diken üstüne oturt, sonra dikenlerden kurtarmak için sigorta adı altında paraları gasp et.
sigorta yasal gasptır bana göre.

yakaladığın bir insanı tuzaklaklar, türlü yırtıcı hayvanlar bulunan bir arenaya kapatıp onu oradan çıkarmak için ondan para talep etmek...
ne farkı var bundan?

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.499
İsim
Yusuf
Gss yi ödedim, sonra ödememeye başladım, şimdi de hastaneye gittiğimde hiç bir işe girmediğim halde bağ-kur borcu çıkıyor. Var mı aynı durumda olan ?

Tepki
88
İsim
NW
Bisiklet
Salcano
İşsiz insanın en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlık, her sosyal devletin karşıladığı bir şeydir. İşsiz insandan para istemek, üzerine faiz bindirmek insan haklarına aykırıdır. Hükümet gssyi ek kaynak bulmak için uydurmuştur. İnsan haklarına aykırı olduğu için de yaptırıma gidememektedir. Kimi yolarsa artık, korkutabildiğinden alıyor.

Eğer başıma haciz vs gelirse soluğu önce ülkemin mahkemesinde, sonuçsuz kalırsa da AİHM'de alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Arada bir af yapmaya devam edecekler bu aflar da imza atanlara olacak, yok faizi silecekler yok indirim yapacaklar filan.
İmza atmamaya çalışın bu tarz şeylere, imza atınca yasal yükümlülük altına girersiniz. Yoksa bunun çok yasal bir durumu yok bu yüzden haciz olmaz.
Asıl nedeni bütçede yarattıkları açık, oy gelsin diye bol bol dağıttıkları yeşil kart. Bunu da başkalarına ödetmek istiyorlar.
Yanlış bilmiyorsam daha %4 bile olmadı ödeme yapanlardan.
Ödeyenler ise gelen aflar ile hep zararda oluyor , şuan 25 yaş altı ödemeyecek deniliyor ama ödeyenler büyük ihtimal paralarını geri alamayacak.
Baktılar bu sistemde çok ödeyen yok artık tek fiyat sistemine geçecekler o da 50-60 tl olacak.
Gelir testi filan olmama durumu var , sonuçta ailene bakmaları da gereksiz ve yasal değil..
Daha sistem yeni olduğu için telaş yapanlar paraları ödediği ile kalacak gibi..
Bildiğim tek sıkıntı yurt dışına çıkarken bazen önüne gelebiliyor bu borç galiba .

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
kim gördüysem duyduysam bu sisteme küfrediyor. hükümet icraatlerinin yılmaz savunucularının bu fikri savunmasını duymak isterdim ama henüz denk gelemedim

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.093
Bisiklet
Kron
Ugruna Şehit düştügümüz vatanımızda multecilerden daha az hakka sahibiz

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

BF Okuru

Üye
Tepki
0
GSS prim borcum var. Bir sorum olacak;

Gss primi yatırsam borcum olduğu hâlde sağlıktan faydalanabilir miyim?

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.176
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Primi yatırdıktan sonra nasıl borcun kalıyor?

BF Okuru

Üye
Tepki
0
Primi yatırdıktan sonra nasıl borcun kalıyor?
Borcumu değil hocam, bir kaç ay prim yatırsam sağlıktan faydalanabiliyor muyum? Biraz araştırdım ama teyit edeyim dedim (sgk çalışanı vardır belki diye), haber siteleri 2023 yılının sonuna kadar borcu olanların sağlıktan faydalanabileceğini yazmış.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.176
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Borcumu değil hocam, bir kaç ay prim yatırsam sağlıktan faydalanabiliyor muyum? Biraz araştırdım ama teyit edeyim dedim (sgk çalışanı vardır belki diye), haber siteleri 2023 yılının sonuna kadar borcu olanların sağlıktan faydalanabileceğini yazmış.
O kısmı bilmiyorum fakat eskiden yüksek miktarda borcum vardı doktora gittiğimde ufak meblağlar ödeyerek yararlanabiliyordum. Muhtemelen sende ufak bir meblağ ödemek zorunda kalacaksın. MRI vb gibi test isterlerse o zaman biraz sıkıntı çıkabilir.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Arena

Aktif Üye
Tepki
218
İsim
Ahmet
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özel hastanelerde tutarın tamamını kendin ödersin, fakat devlet hastanelerinden borcun olsa bile faydalanabiliyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Myali ve BF Okuru

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur

Cumhurbaşkanlığı kararınca devlet hastanelerinden faydalanabilirsin.
Muayene için 8-10 lira gibi bir tutar ödersin ek olarak doktor reçete yazarsa ve ilacı almak istersen onun parasını da eczaneye ödersin.
Hastane çalışanları bu durumu bilmeyebilirler her yerde olduğu gibi buralarda liyakatsizlik hat safhada,kendilerine ısrarcı olursan onlar bilen birisini karşına çıkartırlar.