Giro D'italia

Scudo

Şafak Atilla Akpınar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.587
Bisiklet
Trek
kafadan değilde sanki sağ yüzden yada çeneden çok büyük bir darbe aldğını gördüm.Düşüşünü gösteren bir video linki varsa özelden rica etsem gönderseniz.düştükten sonra kaskın kesildiği anı gördüm ama düşüşü görmedim

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Giro D'İtalia yarışlarda vefat eden 4.cü bisikletçi olmuştur rahmetli:-(
Orfeo Ponsin 1952
Juan Manuel Santisteban 1976
Emilio Ravasio 1986 da vefat etmişti.

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Cok büyük bir acı ve trajedi.

Gironun tadı kalmadı bu sene benim için

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Hemde baba olmayı bekliyormuş.Çok yazık

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
@Eren Tublek

ya abi zaten canım çok sıkkındı şimdi hepten bittim :( cumhurbaşkalığı turunda baba olduğunu öğrenen bisikletçi geldi aklıma birde..

Zafer KAPLAN

Daimi Üye
Tepki
239
Bisiklet
Focus
Yarışı takip etmemiştim,olayı burdan öğrendim çok feci bir kaza çok üzüldüm gerçekten....
Öylede bir tesadüf ki bir önceki sene bu turu kendisi kazanmış ne acı trajedi...

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
Leopard Trek Takiminin bu aci olaydan sonra turdan cekilecegi konusuluyordu.Ancak su ana kadar boyle bir bilgiye ulasamadim.Bu konuda bilgisi olan arkadas var mi?

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Bugünkü etapta Leopard Trek takımı pelotonun önünde başlayıp öyle etabın bitirileceği konuşuluyor.Bugünkü etaptan sonra takımın yarıştan ayrılması muhtemel şimdilik gelen haberler böyle.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Turdan çekilme kararı almamak için çok büyük bir irade göstermeleri gerekli. Umarım başarabilirler.
Bunun dışında bugünkü tur büyük ihtimal ile topluca geçilen ve hırs yapılmayan bir şekilde bitecektir diye düşünüyorum.
Herkes finisten beraber geçse ve eller simgesel olarak gökyüzünü gösterse belki sevenlerinin gönlüne biraz daha su serpilmiş olur.

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Aslında arkadaşlar en büyük şehrimiz olan İstanbul'da rahmetli adına ve ruhu şad olması için bisiklet camiası olarak bütün bisikletseverler toplanıp 1 dakikalık saygı duruşu yapıp Türkiye olarak bisikletçiye verilen değeri ve ekmeği için aramızdan ayrılan gencecik arkadaşımıza dua edebiliriz.
En azından Türk milletimizin bisikletçiye insana verdiği değeri dünya basınına duyurabilirsek ne mutlu bize diyorum.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Niyazi ALTUN

Şu an detaylarını veremeyeceğim bir proje üzerinde çalışıyoruz.
Eğer kabul edilirse, Wouter Weylandt'ın ismini Türkiye de bir şekilde ebedileştirmiş olmayı umuyorum.

(link)

Takımın sayfası bu acı olaydan sonra düzenlenmiş.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
2 gündür işlerim dolayısıyla yarışı takip edemiyordum. Olayı bu sabah öğrendim . Gelecek vaad eden bir sporcuydu . Allah rahmet eylesin . Bu olaydan sonra Giro d'Italia hakkında yorum yapmama kararı aldım . Benim gönlümde hepsi birincidir . Bir çok sporcununda bu tura konsantre olabileceğini sanmıyorum artık.

Bisiklet sporu hayatın ta kendisi . Herşeyi içinde barındırıyor . Sonuçta bizlerde bisiklete binen insanlarız . Allah gani gani rahmet eylesin

Bisiklet federasyonumuzda en azından bir yarışı rahmetlinin adına ithaf etmelidir

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
Umuyordum ki bu seneki ciro da yeni bir efsane doğacak. ne bilerdimki onu öldükten sonra tanıyacağım, helede asfaltın üstünde beyaz bir örtünün altında, yatan genç, yakışıklı, umut dolu çocuk. benim ismini hafızama kazıyacak WEYLANDT, yüzünü yeni gördüm, eşinle mutluluk resimlerine acıyla baktım. öldün ama ben seni sevdim. artık yarışlarda inişe gelindiği zaman seyredemeyeceği. yüzün hep gözlerimin önüne gelecek. oysa ben ŞAHİN SAVODELLİ ile inişlleri severek izlemeyi çok severdim. artık o inişleri korku filimi seyreder gibi izlemek istemeyeceğim.
bisikletçiler bu gün çok sezsiz yarışa başladılar, halktan ses bile çıkmıyordu. leopart trek takımı önde başladı, bütün sporcular kolarına siyah bez iynelediler. umarım arkadaşlarından birinin kazanmasına müsade ederler
çok doluyum . ama yazamıyorum,

Eren Tublek

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Bisiklet
Trek
@ayla abdan

Ayla Abla,

Eminim icimizde en fazla yaris seyreden bu konuda en tecrubeli olan sensin.Daha once hic boyle kotu bir olaya sahit olmus muydun?Varsa anilarini yada dusuncelerini paylasirsan kendi adima cok sevinirim.

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Bugün her takım yaklaşık 10 ar km pelotonun başında tempo yapacak.Peloton karışık değil tempoyu cekecek takımlar sıralı halde dizilmiş durumda.Normal hızlarından biraz daha yavaş halde bitiricekler.Son tempoyu tabiki Leopard Trek yapacak ön tarafa gelip yarışın bitimine yakın.

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Eren Tublek

2 sene önce de İspanyol bisikletçi Rabobank takımından Pedro Horrillo Munoz uçurumdan aşağı uçmuştu . 60 metrelik uçurumdan çıkarılan Pedro sakat kaldı . Bisiklet hayatı sona erdi .

(link)

Bir de Casertelli olayı var . Yıllar önce Tour de France'da kaza geçirdi ve öldü .Lance'in takım arkadaşıydı