Giro D'italia

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Canlı yayındaki görüntüsünü görünce nutkum tutuldu,çok kötü bir görüntüydü.
Caner eler de kendine gelemedi.
Allah rahmet eylesin...

Scudo

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Çok kötü :( sadece çok kötü :( söyleyecek birşey bulamıyorum. 26 yaş... :( çok genç. :( :(
Geçen sene Giro 3. etabını kazandı ama bugün 3. etap ona ölümü getirdi. :( Hala inanamıyorum..

engin özen

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Cannondale
Weylandt'ın kazasını göremedim ama eve girdiğimde ilk iş kanalı açınca helikopteri ve kötü haberleri gördüm.. İnanılmaz üzücü.. Çok acı..

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yazacak , yapacak bir şey yok ...
Her günün kıymetini bilmeli ...
Allah rahmet eylesin.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Kaderin cilvesi işte bir sene önce 3.etapta sen git etap kazan şimdi hayatını yitir.Allah rahmet eylesin

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Başta ailesi ve yakınları olmak üzere,Takımı ve camianın başısağolsun.

Kötü,karanlık bir gün...

Geçtiğimiz sene etabı kazandı bu sene hayatını kaybetti...

• Beğen
Tepkiler: Kadir Yılmaz

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Çok tanımazdım kendisini ama haberi duyunca gerçekten çok üzüldüm. Allah Rahmet Eylesin...

ali ayhan cıvıl

Daimi Üye
Tepki
115
okadar şansız bir bölümde düştükü .....olayın ciddiyeti kafatasından sızan kan ve kalbe yapılan masajla birlikte adrenalin iğnesinin uygulanması çokumut verici olmadığının sinyalleri gibiydi...birde orman alanının helikopterin inmesine müsait olmaması müdahelenin, resmen yolun ortasında gerçekleşmesine mecbur etti sağlık ekibini....tüm sevenlerinin başı sağolsun.....camiamız önemli bir kıvılcımını kaybetti................

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Wikipedia da anında zaten sayfa güncellenmiş.Okurken bile yürek dayanmıyor ya.
This article is about a person who has recently died. Some information, such as that pertaining to the circumstances of the person's death and surrounding events, may change as more facts become known

Wouter Weylandt (27 September 1984 – 9 May 2011) was a Belgian professional road bicycle racer for UCI ProTeam Leopard Trek. His first major win was the 17th stage of the Vuelta a España 2008

işte ölümlü dünya.Bütün bisiklet camiasının tekrar başı saolsun.

DeathIn stage 3 of the 2011 Giro d'Italia, Weylandt crashed coming down the Passo del Bocco, near the town of Mezzanego, suffering catastrophic injury. It is reported that cardiac massage was carried out for around 25 minutes, and that he was given adrenaline and atropine. He was airlifted off the descent approximately 25 minutes after his fall.[1] All the resuscitation attempts failed and the sportsman died on-the-spot.[2]

Wouter Weylandt is survived by his girlfriend, Sophie, who is expecting the couple's first child in September.[3]

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Allah rahmet eylesin,bi kaç yıldır böyle üzücü olay olmamıştı,içi acıyor insanın.

Muratcan Gümüş

Daimi Üye
Tepki
192
Allah rahmet eylesin haberi duyunca şok oldum videolarıda izledim çok canım sıkıldı, gerçekten çok üzücü çok.. :( inşallah bir daha böyle bir durum yaşanmaz..

Sümer

Forum Demirbaşı
Tepki
66
trajedi, malesef yakışmadı. bir daha tekrarlamaması dileği ile
huzur içinde yatsın :(

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
dışarıdaydım eve gelip twitter da caner eler'den gördüm bi an kendime gelemedim nasıl yaa dedim. Gerçekten çok üzüldüm. çocuğunun olması ve eşinin hamile olduğunu da öğrenince daha da kötü oldum. RIP Wouter

levent sünger

Aktif Üye
Tepki
413
Bisiklet
Cannondale
Tüm bisiklet camiasının başı sağolsun , ailesine sabır dilerim , çok üzüldüm.

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
tüm bisiklet dünyasının başı sağolsun, sevenlerine sabır diliyorum :(

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
ne yalan söyliyeyim böyle zamanlarda herşeyden soğuyorum,içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor,zaten sözün bittiği an ,herşey anlamsız kalıyor,boş bomboş.ama çok acımasız canlılarız,öleceğimizi bile bile yaşıyan tek canlıyız.

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.295
Bisiklet
Scott
Kaskın dahi yetersiz kaldığı bir kaza. Bu sonuç yarışan sporcuların can güvenliğinin olmadığı anlamına geliyor. Bu tehlikeye bir çare bulunmadan yarışlar devam ettirilmemeli. Bu günden sonra kendimi bir bisiklet yarışı değil arenada ölümüne dövüşen gladyatörler izliyormuşum gibi hissedeceğim. Her sene sporcular açısından dahada zorlaştırılan etaplar olması bu turların spordan çok seyir desteğinin artması adına şekilllendirilidiğini gösteriyor ve görülüyor ki gladyatörleri artık kalkanları dahi koruyamıyor. Kelle koltukta sırf seyirciye zevk verecek yarışlar izlemek değil amacım. Adam gibi can güvenliği en üst seviyede sağlanmış yüreğimizin ağzına gelmeyeceği yarışlar izlemek istiyorum. Söylenecek fazla söz yok. Allah Rahmet eylesin. Toprağı bol olsun...

Oktay Ataş

Daimi Üye
Tepki
100
1995'de Fabio Casartelli Tour de France'da öldüğünde kask takmıyormuş. O ölümden sonra kask takmak zorunlu hale getirilmiş. Wouter'in kazası bisikletçilerin yüksek hıza ulaştığı bir yokuş 80-90km/h 'a kadar çıkabiliyorlar burada kaskın yapabileceği bir şey fazla kalmaz. Çok kötü çook.

Ölüm sebebinin kafasının arkasından ve önünden aldığı darbeler olduğu söyleniyor.
4. etabın başında anısına 1dk'lık saygı duruşu yapılacakmış.
İtalya Hükümeti kazanın nasıl olduğu hakkında soruşturma başlatacakmış. Görgü tanıkları ve doktorların ifadesini alacaklarmış. Kazanın iniş sırasında sağdaki kayalıklara çarparak gerçekleştiği zannediliyor.