Gidon boğazı uzunluğu

vusalazeroglu

Aktif Üye
Tepki
484
İsim
Vusal
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaslar stok gelen gidon bogazimi 80mm’den 110mm degistirdim. Hem fikrine guvendigim ustamin, hem de basitce fit yapan bir arkadasin onerisi ile. Boyum 185 ic bacak 82cm civarinda. Degisim sonrasi ilk surusumu dun yaptim 30km zor bitirdim. Boyun ve sirt agrisindan defalarca durmak zorunda kaldim. İlk bir kac suruste bu degisimin alisma suresi mi yoksa ben yanlis olcuye mi gectim hata mi ettim? Zorlayarak kendimi sakatlanmakta istemiyorum acikcasi. Bir kac surus sonrasinda alisir miyim sizce yoksa eski gidon bogazimi takayim mi?

Scudo

Jacksochi

Üye
Tepki
78
İsim
S. Kaan Özkaya
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaslar stok gelen gidon bogazimi 80mm’den 110mm degistirdim. Hem fikrine guvendigim ustamin, hem de basitce fit yapan bir arkadasin onerisi ile. Boyum 185 ic bacak 82cm civarinda. Degisim sonrasi ilk surusumu dun yaptim 30km zor bitirdim. Boyun ve sirt agrisindan defalarca durmak zorunda kaldim. İlk bir kac suruste bu degisimin alisma suresi mi yoksa ben yanlis olcuye mi gectim hata mi ettim? Zorlayarak kendimi sakatlanmakta istemiyorum acikcasi. Bir kac surus sonrasinda alisir miyim sizce yoksa eski gidon bogazimi takayim mi?
Boğaz(aslında reach veya drop) uzadığında bel, sırt, boyun ağrısı olması normaldir ama bu boğazın(reach veya dropun) sana uygun olup olmadığını sürüşünden bir video veya en azından fotoğraf olmadan bilemeyiz. Atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.163
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamlar
1 ay kadar önce carraro big 2712 sx aldim. Boyum 177. Daha önceki bisikletim mosso blackedition 18` kadro ydu. O sırada satıcının gazına gelerek 44 kadro yerine 48 kadro aldim. (44 kadro deore set liydi) Baslarda sorun yoktu. Sele ayari gidon vs yolculuklar guzeldi. Ancak biraz daha sureli ve dağlık arazide yolculuklar sonrasi sag omuzda ağrılar bas göstermeye başladı. Ben genelde dag gezilerinde kullaniyorum. Ulaşım amacında degilim. Gidonun ilerde olmasından dolayı rahatsiz olduğumu düşünüyorum. Ilk olarak seleyi biraz one aldim. Bir tik rahatladım. Ancak bu durumda da pedal yere paralel iken dizim onde kalıyordu. En son çare gidon boğazını kısaltması dusunuyorum. Su andaki gidon bogazi - aciyla 90mm civarında. Bunu +7 derece 40mm lik bir bogaz ile değiştirsem beni rahatlatabilir mi? Bir de piyasada bu ölçülerde bogaz baktığımda wake marka cin isi bir gidon bogazi olduğunu gördüm. Bu marka is görür mü? Tavsiyeniz nedir? En kotu bundan alıp rahatladigimi görürsem ayni ölçüde önereceğiniz duzgun bir markayı alabilirim. Çözünürlüğü kotu 2 foto koyuyorum. Bunlara istinaden de gorus bildirebilirseniz sevinirim. VideoCapture_20210715-223225~2.jpgVideoCapture_20210715-223109~2.jpg

Ali Eren

Daimi Üye
Tepki
1.797
İsim
Ali Eren
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.6 derece gidon boğazı ile 10 derece gidon boğazı arasında eğim olarak çok bir fark var mıdır? Arada kalan 4 derecelik kısım gidonu tahminen kaç cm aşağıya indirir?