Geleneksel bisikletforum toplagel kampanyası -2.bölüm- yol bisikleti toplayalım mı?

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Mehmet Levent

Mehmet Mtb topladığınızda süreç çok uzamış ve bir dönem sen de vaz geçecek gibi olmuştun ama sonradan hızlı bir atak ile olaya el atıp topladınız ve bir kardeşimiz şu an bisikletine biniyor.Yeniden böyle bir girişime ön ayak olduğun için teşekkür ederim.Umarım bu sefer daha hızlı ve fazla sayıda arkadaşımız iştirak eder.Elimden geldiğince bu sefer bende aktif olmaya çalışacağım.Şimdiden Allah kolaylık versin.Acizane teklifim bu toplama işinde maddi manevi sen çok zahmet veriyorsun bisikletin kime nasıl verileceğine de senin karar vermen .

Not:Yol bisikleti Mtb ye göre hem parçası az bulunur hem daha pahalı parçaları var sanki mtb olsa daha iyi diye düşünüyorum.Ayrıca bisikleti monte edecek bulamaz iseniz ben seve seve toplama işini yaparım.

İlk bisikleti merak edenler için de link vereyim ki takip edenler çıkabilir.

(link)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
karari bisikletforum versin, kadroyu ben alayim yine. yol mu, mtb mi istersiniz?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
Şimdilik 2 kişiyiz Mehmet biraz bekleyelim gelen yorumlara göre bakarız çaresine ama dediğim gibi yol bisikleti hem parça bulunması bakımından hemde parçaların kıymeti bakımından zorlayıcı olur diye düşünüyorum.Hatta şöyle bir önerim de var , parçaları sen toplayabilirsen gelir Ankara'da birleştirme ve ayarlarını bir kaç saatte ben yaparım gerekli tüm ekipmanlar mevcut.Akort ayarı dahil tüm birleştirme ayar ve bakımlar(gelen ikinci el parçalara) benden olsun......

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer
Tepki
24
Bisiklet
Cannondale
gerçekten çok güzel düşünce...
gerçekleşmesi durumun da elimden geldiği kadar yardım etmek isterim...

Sezer B

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Carraro
Forumda ilk mesajımı böyle güzel bir olay için yazmak çok sevindirici olacak benim için. Ben de sayenizde bisiklet sevdasını bir adım ileri götürüp bisikletle yaşayanlardan oldum. Bu işe başlamanız dahilinde kendi bisikletimin eksikleri olmasına rağmen elimden geldiğince yardım etmek isterim. Umarım kısa sürede güzel şeyler ortaya çıkar.
Ayrıca önceki girişimdeki emeği geçen herkese de teşekkür ederim. Çok güzel bir olaya imza atmışsınız :)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Bisiklet seçimi için;
* Yol
* Şehir / Tur
* MTB
seçeneklerini öneriyorum. Bu proje için aşağıda yazdığım parçaları teklif ediyorum.
# 700x35 Hutchinson Acrobat Protect'Air dış lastik
# 700x23 Rubena dış lastik
# Taiwan park ayağı
# Giant marka kısa parmak M beden eldiven

NOT: Malzemeler kullanılmış ama yeni performansında ve estetik olarak iyi durumdadır.

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bana kadro satmak isteyen bir forum üyesi var mı? bu iş kadro ile başlıyor. aranıyor kısmına da açarım bir ilan ama bu konuyu takip edenlerden tekliflerini bekşiyorum.

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
elimde 7 li sistemi ama 8 li shimano vites kolu olan bi mtb var çift amötisörlü.pek iyi durumda değil zinciri falan yok ama aktarıcıları yeni aldım shimano tourney.kollar da yeni iyi durumda.maşası falan bir bakımla iyi durumda olur.dilerseniz son kontrolünü yapıp söküp parçaları size kargolayabilirim...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
once forum, mtb mi, sehir/tur mu, yol mu ona bir karar versin. kadro ile baslayalim.

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Gönlümden yol hatta cyclocross geçiyor ama STI kolları bulmakta zorluk çekeriz diye düşünüyorum. Forum yol yada cyclocross derse ne ala olmadı şehir / tur toplayalım derim. MTB topladık zaten.
Şehir / Tur kararı çıkarsa Modolo kelebek tur gidonu da benden :)

• Beğen

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Bence uygun. Eğer karar bu yönde çıkarsa;
# 700x35 Hutchinson Acrobat Protect'Air dış lastik
# Modolo Kelebek tur gidonu
# Taiwan park ayağı
# Giant marka kısa parmak M beden eldiven
bende hazır bekliyor her an gönderebilirim.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
kadro boyutları hakkında bana yardımcı olur musunuz? 168-180 cm boylarına uyumlu kadroların ebatları nedir? ben kadro ayarlamaya çalışayım.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
54-56 kadro Türkiye yeni nesil boy ortalamasına göre en geniş yelpazeye sahip kadro boyudur Mehmet.Malzemeler sen de mi toplanacak bunu da kesinleştirmek lazım.Bu sefer hızlı olacak gibi şimdiden epey malzeme çıktı sanki.Liste yapmak ta da fayda var elimizde şu var bu var diye.Ona göre aynı malzemeden veya muadilinden bir kaç tane geldiği zaman sıkıntı olacaktır.malzemelerin biriktiği kişi mütemadiyen elindekilerin listesini ve gerekli olanları güncellemeli diye düşünüyorum

• Beğen

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
tur bisikleti mi topluyoruz ?

elimde sağlam 21 vites, megarange rubleli komple vites sistemi var verebilirim.
birde llanmadığım yarım çamurluk var

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
malzemeler bende toplanabilir Ferhat, bir haftasonu sen gelir benim toparlayamadigim kisimlari monte edersin olur mu?

• Beğen