Forumda kim, hangi müzik aletini kullanıyor?

Scudo

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
az biraz gitar,yan flüte başlıyıcam!!

S. Burak Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
162
Bisiklet
Sedona
elektro gitarım var benimde kendi çapımda egleniyorum

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Gitara takviye olsun diye uzun zamandır bir mızıkaya başlama düşüncem var. Ama o gün gelmedi bir türlü. Mızıka için metod kitabı bulmam gerekiyor öncelikle. Netten de bulamadım, sokakta da bulamadım. Biriniz yardım elini uzatsın şu heyecanlı yeteneğe. :) ;)

rainn

Üye
Tepki
83
klasik gitar çalıyorum ama uzun süredir pratik yapmadığımdan parmaklarım hamlamış.. bu aralar eski formuma dönmek için yavaştan alıştırmalara başlayacağım. ayrıca bass gitar (senelerdir :D ama param olmadığından alamıyorum) çalmak da istiyorum..

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
Benim gitarım var ama çalamıyorum :(
Arkadaşım var babasıda org çu.Acayip org çalıyor..Daha 14 yaşında ve 9 yaşından beri org çalıyomuş..Repertuarı bile var ozeniyorum ona :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Elektro gitar (FENDER str.highway one fat..H+s+s ;) ) aşığım ona ben :)
Küçük bir mızıkam var ama hala çalamıyorum basit gibi ama çok zor :)
Ney üflemeyi başardım ses çıkıyor ama okadar :)
Birde Kaval aldım dün :) Aynı flüt hiçbir farkı yok :)

Elektro gitar tekniğimi daha da ilerletmek istiyorum..Şu aralar özel hoca arıyorum...

Rock,Blues azcıkda metal :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
@Selim Çam

Ne yazık ki bende mızıka hastasıyım araştırdım bayağı döküman möküman bulamadım..Bende aldım bi tane mızıka kendim öğrenirim diye :) Ama hala tık yok :)
Bir kaç Blues ritmi buldum ama gerisi çalışmak ve çalışırken keşfetmeye kalıyor...Hadi çabuk öğrende birlikde bir blues grubu kuralım :)

Elektro ben :D
Mızıka sen :)
Bir batarist ve birde bass gitarist kalıyor...Güzel :D

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
gitar(elektro, bass, akustik diyebiliriz..) ve yakında iki adet üflemeli çalgı:) Ege zurnası ve Karadeniz tulumu.. Yani bu sene almayı planladığım iki müzik aleti..

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Gitar geçmişim var. Mızıka hep bir fantazi olarak kaldı. Bu arada ben de blues mızıkasını seviyorum ;) Odayı izole etme fikri doğru bu aralar; bateri en çok çalmak istediğim enstrüman; o hayal gerçekleşebilir bu şekilde. Ayrıca ben Rock'n'Roll grubu istiyorum. Ayrıca elektro gitar olarak Cort'u öneririm; fiyat/performansı tavan bir marka; tone, volume başarılı. Tabii Fender, Ibanez, Gibson, Jackson farklı boyutlar.@jimi1984

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
Ben tüm müzik aletlerini çalarım nota bilmem :D şu akoru vs. yi bas deseniz basamam ama çalarım :) Müzik kulağım varmış ama parasızlıktan ne bir elektro alabildim nede adam gibi bir alet..

ah bi fender olsa üflesek ama .. :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Kardeşim Fender'in nesine üflüyorsun? :rolleyes: Bildiğim Fender ise gitar ve amfiden başka bir şey yapmıyor.@PhysX

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Dostum ne yazık ki CORT ile Rock'n Roll yapılmıyor :) Yaparsın tabi ama ton olarak ve kullanılan ağaçları nedeniyle çok sert..Metal yapmaya daha müsait..Ama Cort fiyat performans olarak başlangıç gitarıdır..
Ben İbanez istiyorum :(
Veya ESP "KH" :(
Sert müzik yapmak için :D

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Rock'N'Roll grubu hayaline zaten bateriyle eşlik etmeyi düşünüyorum; yazdımdı iyi oku ;) Önce oda izalasyonu gerekiyor.

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Stüdyo kiralarız :) Saati 15-20 ytl :)

İzolasyon işi çok maliyetli olur..
Amma velakin yumurta kutuları varya :) Onlarla odanın duvarlarını kaplayabilirsen büyük bir fark oluyor onu biliyorum fakat bir bateriyi bastıracak kadar asla değil :)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Yumurta kutuları hiç bir işe yaramıyor bizim lisedeyken(KAL'da) stüdyolarımız öyleydi. Bir de onları boyardık. Üstlerine de posterleri filan raptiyelerdik. Bayağı asi bir oda görünümünde olurdu. İyi para harcanırsa izolasyon çok başarılı olabiliyor. Rashit'in bateristi Orkun Abi'den biliyorum; kendisi organizatördür aynı zamanda. Amatör stüdyolar tabii dediğin gibi o fiyatlarda. Ama ben öyle sevmiyorum. Ben kendime özel çalışmam lazım. Enstürmanla haşır neşir oluncak yer evdir görüşündeyim.

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@Selim Çam

Abi deyim yaptık :rolleyes:

fender üflemek = çalmak :)