Forumda hem motosiklet hem de bisiklet kullanan kaç kişiyiz?

Hem motosiklet hem de bisiklet kullanan kaç kişi var?

• Toplam katılım
    151

Murat Inan

Üye
Tepki
53
Bisiklet
b'Twin
@Ahmetgitar istanbulun trafik karmaşasında kurtarıcım benim. Kendisi küçük ama katmadeğeri büyük.
Teşekkürler darısı sizin başınıza

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
@Ahmetgitar

Sevgili Ahmet, burada da benden kurtulamazsın. :D

Sana almayı düşündüğüm gayet az yakan şehir endurosu honda nc 750 x dct yi tavsiye edebilirim. Sakin kullanımlarda İstanbul 'da bile 3lt / 100km ortalamaları yakalayabiliyorsun, ki sen Ankara'dasın bu ortalamayı çok rahat yakalarsın. Tiptronik şanzumanı ile vites ve debriyaj derdin de olmaz. Karenaj renklerini, siyah, beyaz, gri ve candy kırmızı olarak alabiliyorsun.
http://www.agoramoto.com/wp-content/uploads/2013/11/22958_NC750X.jpg

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@Berkec. Mondial sonuçta beklentiyi çok yüksek tutmamak lazım. Biraz yollara düşsün bakalım.

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
@halil ibrahim duran
2016 modeli çıkacak biraz değişiyor. Ben eskide kalmak istemem derseniz yenilenmiş halini bekleyin derim

@caner1405
Çok ses getirdi bu motosiklet Mondial test motoru veriyorsa bir denemek lazım kaliteli görünüyo ama tabi beklentiyi yüksek tutmamak lazım
Motosiklet forumlarına bakabilirsiniz forumdan mutlaka alan birileri olmuştur onların görüşlerini almak lazım

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
20 yıllık motorsiklet binicisi olarak acizane tavsiyem Çin malı motordan uzak durun. Bildiğiniz çöptür...
Bir dolu eşya ile uzun uzun seyahatler yapmayacaksanız Yamaha Ybr 125 candır. Vergi masrafı, sigorta masrafı, servis masrafı ve yakıtı çook azdır. Yedek parçası sebildir ve oldukça ucuzdur. Eğer ekonomik ulaşım ise derdiniz, durum budur.
Yok eğer önceliğiniz zevk ve tatmin ise, işin ekonomi kısmı çok da önemli değilse, zevkinize göre;sektör çok geniş...

onurordek

Üye
Tepki
65
Bisiklet
Scott
Bisikleti daha çok sevmeme rağmen motosikleti (Suzuki İnazuma) daha fazla kullanıyorum. Özellikle uzun mesafede. Ne yazık ki bisikletime hak ettiği ilgiyi göstermiyorum.

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
@caner1405
:D bi aralar fiyatı 6.000 TL'ye kadar çıkmıştı

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
318
Şöyle bir haber var. Haber henüz karayollarının sitesinde yayımlanmadı ama DHA geçti, birçok yerde de çıktı.

24 Ekim 2015 tarihinden itibaren, Köprü ve otoyol geçişlerinde motosikletlere indirim geliyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden motosiklet geçiş ücretlerinde indirim geldi. KGM Basın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından yapılan açıklamada, “6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi.
Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50’si oranında ücretlendirilecek” denildi.
Bu kapsama giren araçların, motosikletler olduğu belirtildi.
KGM tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), sorumluluğu altında bulunan “Otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve Erişme Kontrolünün Uygulandığı Karayollarında, Geçiş Ücretlerinin Belirlenmesi ve Uygulanması” na ilişkin yönetmelikte, 6. Sınıf araçlar için uygulanacak ücretlerde değişikliğe gidildi. Buna göre, otoyollar ile Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprülerinden 6. Sınıf HGS etiketi ile geçiş yapan L3, L4, L5 ve L7 sınıfı araçlar 1. sınıf araç geçişlerinin yüzde 50’si oranında ücretlendirilecek. Karar, 24.10.2015 tarihi saat 00.00’dan itibaren uygulanacak.”

(link)

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
Aylar sonra konu iyi hortladı :D

• Beğen
Tepkiler: Sozenen
B

BF Okuru

Misafir
@Mert Ahmet

gazı sakin açarsan honda aynı yakıtı 750cc ile hem de tiptronik şanzuman ile yapıyor. oturma pozisyonu ve sair de cabası :D

B

BF Okuru

Misafir
Bu da benden olsun. İmkan yaratmaya çalışıyorum. Yakında motorumu yenileyeceğim.

12063711_641240952685343_316009219140388291_n.jpg

10271600_489887474487359_5368071697121150724_n.jpg

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
Bisikletin çok ayrı yeri var bende ama motosiklet bambaşka daha 17 yaşındayım arkadasimda 17 yasında Yamaha r25 aldı bende bi tur attım daha önceden motosikletler ilgili tüm videoları izledim vites değiştirip indirebiliyorum birazda kendisi yardım etti kapali alanda bindim tabi r 25 de eski kasa 2012 falan tek silindir olanı ara sıra biniyorum çok eğlenceli tabi bi o kadarda riskli bir hobi bunun farkındayım o yüzden bisiklete devam ediyorum ama motor alirsamda bisikletimi asla bırakmam :)

B

BF Okuru

Misafir
17 yasindayim,cbr125 motorum var.Acemiligi 1 yilda attim kirsalda kullaniyordum zaten.600rr ninjaya gecmek istiyorum.Mantikli olurmu yoksa cbrda 1 yil dahami alisayim ?

Bianchi tdl 1300

Forum Demirbaşı
Tepki
256
İsim
Kartal kaan
@Erkin Kalender
Bence KTM rc 390 a geç 125 le 600 de arasında. Dağlar kadar fark var senin o motorda son viteste gördüğün hızı o motor 2.ci viteste görüyor bide cbr 125 15 bg bu 120 bg gerisinde sen düşün

• Beğen
Tepkiler: MakRo
B

BF Okuru

Misafir
@Erkin Kalender
önce yaşını tamamla, kursuna git, ehliyetini al

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.014
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Erkin Kalender acemiliği 1 yılda atsanda 600rr sana fazla gelir. bende 1 yıl kadar honda titan 125 kullandım. klr 650 bile genede fazla geliyordu. bazen yoldan çıkıcakmışım gibi oluyordu.
büyük motoru kontrol etmek bazen kolay olmuyor. 125 de takılmaya devam et sen.
ve halil abinin dediği gibi yaşını doldurup ehliyetini almalısın önce. senin hatan olmayan bi kazaya karışsanda kabak başında parçalanır.

@MustafaOnderATiK
motor yok kask var
kask yok motor var
değişik bi durum olmuş :)
motor şirin duruyor. ona şirin bide kask lazım aslında.