Forumda hem motosiklet hem de bisiklet kullanan kaç kişiyiz?

Hem motosiklet hem de bisiklet kullanan kaç kişi var?

• Toplam katılım
    151
Scudo

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.605
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2e3a7f44-bc8b-44fa-93f1-fceecefd66eb.jpg

Bisikletle mukayese bile etmem.
Maksadı apayrı.

Bir gün inşaallah Honda CRF 250L ile vuslat yaşayıp dağların havasını soluyacağız.

• Beğen
Tepkiler: dgntkn ve Berke

bozok

Üye
Tepki
35
İsim
Mehmet C.
Ben motosiklet hayranı olmama rağmen duygusal sebeplerden dolayı bisiklet kullanıyorum. Fırsatını bulduğum an yamaha dragstar 650 yi garaja koymayı planlıyorum.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.597
İsim
Ahmet
Bazı günler işten geç çıkıyor ve trafiğe yakalanıyorum. O sebeple haftanın bir iki günü motorsiklet mi kullansam diye düşünmeye başladım.
Daha önce hiç kullanmadım. Ama düşünebilirim.
Az yakan, ekonomik ama sağlam ve yolda bırakmayacak bir motor önerisi ne olurdu acaba?
Teşekkürler...

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
@Ahmetgitar ben çok araştırdım 1 ybr 125 2 cbf 150 3 cb e 125e 4 apachee tvs 150 rtr communter tarzı motorlar ve hangisini seçersiniz sizi utamdirmaz emin olabilirsiniz .

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
Yakın zamanda edinmeyi düşünüyorum. Mondial'in 250 CC.'lik enduro motoru hakkında değerlendirme yapabilecek bir arkadaş var mıdır? RX3i evo.

mondial250endurorx3ievo3604_a31f9.png

bozok

Üye
Tepki
35
İsim
Mehmet C.
@herdagli ustam bu istediğin motor çinli ce on bin tl civarında da fiyatı var. Bunun satması şusu busu var ilk başta istemeseniz yeter gibi görünse de devamında motor kullanıcıları cc yukseltmek ister. Bunun yerine size suzuki inazumayı öneririm. Bu da suzuki de ağır araziye girmez ancak suzuki biraz daha uzun yola gider yakıtı 100km de 4 litre civarındadır suzukinin muhtemelen bu motorun da 3-3.5 civarında seyreder. Suzuki japon malı daha kaliteli daha iyi servis ağına sahip ancak yedek parçası daha pahalıdır doğal olarak. İnazuma buna göre çok daha konforludur ki motosikletin mercedesi der çoğu kişi.

herdagli

Üye
Tepki
66
Bisiklet
b'Twin
@bozok Cevabınız için teşekkürler. Konuyu saptırmak istemem. Hemen her gün bisiklet kullanıyorum. Ama her zaman bisiklet olmuyor. Böyle durumlarda mümkün olursa motora binmeyi düşünüyorum. Yani motor olayına yeni gireceğim. Aslında CBF150 lere bakıyordum. Sizin de dediğiniz gibi sürekli bir motor hacmi yükseltme talebi söz konusu gibi. Bu nedenle Bu 250cc Mondial dikkatimi çekmişti. Fakat bahsettiğiniz Suzuki muhteşemmiş. Bakalım biraz kafamızda olgunlaşsın. Zaman ne gösterecek.

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
YBR 125 imi satalı 1 yıl olmadı daha ilk fırsatta tekrar almayı düşünüyorum.

@herdagli Bu motoru getiremediler diye biliyorum ! geldiyse bir test etmek lazım.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.444
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmetgitar
Hocam işe gidip gelmelik bir Scooter alabilirsiniz aslında. Yamaha'nın güzel modelleri var.

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
228
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Her ne kadar motorumu satmış olsamda kalbimde bir tane var.. Alıcam tekrar inş :harika:

• Beğen
Tepkiler: caner1405

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.090
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisi nedense bir arada gitmez gibime geliyor benim.Normalde motorsiklet istiyordum arkadaşım Zx6 var ondan heves ediyordum ama sonra kendimi bisiklet üstünde buldum.Bazen ara ara düşünmüyorum değil aslında olacaktı bi 1000CC sol şeritten uçup gidecektim diye ama sonra heves olduğunu anlıyorum.Bisiklet + araba kombinasyonu iyi de bisiklet + motor birlikte olmuyomuş gibime geliyor.Kendim götürdüğüm zaman mutlu oluyorum.Elciği çevir git işin basit kısmı.Bana göre onu herkes yapar.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.276
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisiklet ve Motor kullananlardan biride benim. Ama cogunluk bisiklet....

Simdilik bunlarla idare ediyorum:)
1.JPG

2.JPG

• Beğen
Tepkiler: Berkec.

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
@herdagli Gelmiş valla kesin test etmek lazım ozaman.
işte linki fiyatta fena değil (link)

Berkec.

Daimi Üye
Tepki
126
Bisiklet
Diğer
@caner1405
Hakikaten güzel duruyo ama Mondial olması beni tedirgin ediyo yağını suyunu eksik etmediğimiz şekilde de başımızı ağrıtır mı ?

Bu arada Ocak ayında yürürlüğe girecek yeni yasayla motosiklet ehliyetinin yaşı 16'ya düşüyor