En son ne zaman taciz edildiniz?

Özgür Türker

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar, bisikletli veya bisikletsiz; yanımda hemen hemen her zaman kelebek tabir edilen katlanabilir Japon malı iyi malzeme kaliteli bir bıçak taşırım. Genelde soğukkanlı, aklıselim davranırım.

Allah kullanmaya mecbur etmez inşallah.

Size önerim de güvenliğinizi alın ama, bu güvenliği sakın ha blöf yapmak veya caydırmak için göstermeyin. Sadece ve sadece en zor ve kaçınılmaz durumda kullanmak için davranın. Ne de olsa karşı tarafta ne var ne yok bilemezsiniz.

Scudo

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
@Özgür Türker

Haklısınız Özgür Bey, bunun yanında biber gazı vs. bu tür güvenlik amaçlı gazlar iş görebilir.

• Beğen
Tepkiler: Özgür Türker

Taha Güngör

Aktif Üye
Tepki
44
Bisiklet
Giant
Arkadaşlar bu iş güvenlik işi sağlıklı düşünmeyecek kadar sinirli yapıdaysanız,kontrolsüzseniz toplu iğne bile taşımayın derim.Ancak kontrolü elinize alabiliyorsanız biber gazı ve kuru sıkı tabanca öneriririm. İkisinin maliyeti 150 lira etmez.Nakliye kurallarına uyduğunuzda sıkıntı çıkarmaz ikisi de. Ama ikisine de elinizi sürmek için çok iyi tartmanız lazım olayı.

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Özgür Türker

Evet, bende bir bıçak taşırım yanımda ama daha hiç kullanmadım birçok olay yaşamama rağmen. Sinirlerime çok hakimimdir basit laflara vs. kafayı takmam benim kullanacağım yer canımı tehlikeye düşmesi başka zaman kullanmam. Bu arada karşı tarafta bir bıçak vs. çekerse onun için bu iş bitmiştir bıçağı çok iyi kullanırım fırlatmak olsun hiç fark etmez ama dediğim gibi birçok olay yaşamama rağmen daha kullanma ihtiyacı duymadım basit olaylardı zaten birkaçının konusu var forumda açmıştım. Biber gazı şuan için en pratik çözüm bence laf atana pencereden havlayana basın gazı nasılsa yasal. Birde saçmalayan da çok fazla yolda gidiyorum adam (gerçi adam denemez ama cinsiyet olarak düşünün bunu) (yaya) karşımdan "yolda" yürüyerek bana doğru Oğluuum senin yolun bura değil lan!" hızlı olmasaydım sol bacağımı göğsünde hissedecekti ama ölür filan diye korktum :D töbe çekip devam ettim yoluma. Değerlendirmeye gelirsek: Dingil herif! sen yoldan yürüyorsun diyorsun ki burası senin yolun değil. İroni yapıyor p..... Varsa bana göster gidelim bisiklet yolundan ama yok. birde ben o yolda araba solluyorum var mı dahası?

• Beğen
Tepkiler: Özgür Türker

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ertuğrul

Magandaya sen de maganda olarak mı karşılık vereceksin? Ayrıca o dediğin airsoft denen "oyuncaklar -amacı insan/hayvan vurmak değil, korumalı olarak yapılan etkinlik vs.'de kullanmak- " yakın mesafeden oldukça yaralayıcı aletler ;)

Tepki
1.235
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Minik bir tane 6.35 var yanımdan hiç ayırmam ....Bütün sorunları çözer :)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Enes Çatal

Pardon haklısınız eksik yazmışım: Bu bahsettiğim silahı uzun turlara çıkacak arkadaşlara önerdim yani şehir içinde elbette olmaz nereye koyacaksın? Ama uzun turlarda bagaja heybeye vs. kolaylıkla koyulur. Burada bizim canımız söz konusu olursa kullanmak meşru olur o da en fazla korkutmak amaçlı zaten. Birde bu silahların nerede kullanıldığını çok iyi biliyorum uzun zamandır haşır neşirim genelde hedef vurma ve zevk amaçlı kullanılırlar bazı özel amaçlar için de alınabiliyor. Av için ise havalı tüfekler kullanılır kurmalıdır tek mermi kapasitelidir. Çok yaygın olarak kullanılır. Evet yakın mesafesi tehlikeli belli kalınlıktaki sacları ve tahtaları delebiliyor. ama dediğim gibi amacı caydırmak olmalı...

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
gerçek veya sahte korkutmak amacıyla da olsa silaha karşıyım.. yani siz kendinizi korumak amacıyla gerçek olmayan silah çıkardığınız zaman karşınızdaki maganda gerçek silah çıkartıp sıkarsa ne yapacaksınız.. "silah çekti kendimi korudum" diye ifade verir serbest kalır, en güzeli hiç bulaşmamak, kaçacak yer kalmadığında ise son çare bibergazı benzeri şeyler kullanılabilir ama silah asla!!!

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Çakal tespiti çok güzel bir tespit aynen katılıyorum.Tek başına korkak ve ezik, sürü halindeyken saldırgan ve küstah.

Yalnız bir şeyi hatırlatmak isterim.Ülkemiz dünyada gelir adaletsizliğinin en fazla olduğu ülkeler sıralamasında üçüncü.Birinci Şili ikinci Meksika.Her iki ülkede de palalarla kafa kesiliyor.Zaman zaman sokaklarda başsız cesetler bulunuyor.Bizim sınırımızda da yapılıyor yakında bizde de başlayabilir.

Yani şunu demek istiyorum; ülkede azımsanamayacak sayıda milyon, hatta birkaç milyon insan, karnını doyurmakta dahi güçlük çekiyor.Bu insanlar ölüm kalım mücadelesi verirken biz yanlarından tuhaf kıyafetlerimiz ve belli ki pahalı olan bisikletimizle (en azından onlar öyle sanıyor) geçince açık hedef oluyoruz.Tüm uğradıkları haksızlıkları eziklikleri bizim üzerimizde gidermeye çalışıyorlar.Çünkü zayıfız, ulaşılabiliriz.Pahalı araba sahibine saygı duyan garibanların, sınıf mücadelesinden bi haber şükürcü milyonların, güce tapan ve güçten korkan zavallıların ülkesi burası.

Bu olayın İzmir'de olması, hatta İzmir'de bu tür olayların çok sık olması da tesadüf değil.En çok göç alan illerin başında. Yerli nüfusu azınlık durumuna düşmüş bir kent burası.Kültürü ve toplumsal alandaki hareket biçimi değişmiş durumda.Eskiden medeni itirazlarınıza çevreden destek bulabilirken şimdi bakıyorsunuz üzerinize gelen magandayı destekliyorlar.

Can TOPCU

Üye
Tepki
7
İsim
Can Topcu
Bisiklet
Carraro
Geçen hafta bir tura katıldım saat 11.00 civarydı sağdan tek sıra halinde gidiyorduk adamın teki kornaya basarak jopu çıkardı sizi keserim diye bağırdı bu ülkede bisikletiçe hiç saygı yok ...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
geçen kışa doğru beykozun girişinde 30 cıvarı bi hızla giderken bi kurye tarzı motorlu arkasında birisi yanımdan geçerken asıl pedallara deyip gülerek geçtiler bende asıldım tabi, yaklaşık 500 metre civarı 50-55 ile takip ettim arkasındaydım. Merkeze girmiştik nerdeyse trafikte tıkanınca o belediye otobusünün sağında sıkışır gibi oldu bende otobüsün solundan geçtim ve ilerde ışıklarda indim bisikletimden beklemeye başladım. yaklaştı beni gördüğüne inanamadı. Yüz ifadesi ve aaa deyişi komikti...

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Silah,bıçak,top ve tüfek ne oluyoruz arkadaşlar bunlarımı taşıyacağız.onlardan farkımız kalıyormu?ama benim çözümlerim daha iyi cep telefonu şeklinde satılıyor verin 250 bin woltu bak bakalım ne oluyor.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bizim İlçe İçinde Gece Arabalar Sövüyor Küçük Olduğu İçin Yetişip Canıma Vuruyorum Küfür Ediyorum Ben Sinirime Hakim Olamam Geçen Adamlar Meyve Suyu,Kutu Bira Kutularını Evimin Önünden Attılar Gittim Arabayı Taşladım.Küçükte Olsa Plastik Cop Bulundurmalı Bence.Vurdumu Mıyaklatsın.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Şu yazılanları okuduktan sonra gittim sliahçıdan bir tane biber gazı aldım kendime :D :D

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
aslında en güzeli taser gun ama meret hem kendi pahalı hem de her atışta 50 dolara geliyor. Şahin'deki 4 maganda başına 4 tane atsan, ekonomin batar,ama yerdeki sürünmelerine görmeye değer, sürüngenler :)

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Murat Ekmekçi

zaten 4 kişi seni ortaya alırsa en güzeli kendine sık kurtul daha ekonomik olur :confused:

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@derya çetin

aslında tek başınıza ıssızda gezerken oluyor bunlar.. bir de her yerde var böyle dengesiz insanlar, bunlara denk gelmeyelim yeter

• Beğen
Tepkiler: derya çetin

mertceo

Forum Demirbaşı
Tepki
103
Bisiklet
Salcano
Sütlüce tarafında, feshaneye giden yolda bir genç beyaz fiat markalı araçtan bağırmıştı yavaş git laa**n diye harici olarak pek kötü şöförlere denk gelmedim.