En son ne zaman taciz edildiniz?

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
daha bu akşam yaşadığım bir olay nedeniyle bu başlığı açmak istedim. bu konudaki genel bakış açısı, bisiklet sürerken taciz edenleri görmemezlikten gelmek üzerine kurulu biliyorum ama yine de yaşadıklarımızı paylaşmakta fayda var diye düşünüyorum.. bu akşam izmirde 50km'lik bi tur yaptım, güzelbahçe tarafından üçkuyular feribot iskelesine doğru giderken, otoban kenarında bir yol var bahçelerarasına bakan taraf ve fazla insan olmuyor o tarafta.. neyse kaldırımda oturan ve şivesinden doğulu olduklarını anladığım 2 kişiden bir tanesi, tam önlerinden geçerken sağlam bir küfür etti ama sakinliğimi koruyup duymamazlıktan geldiğim için kendimi tebrik ediyorum !!!

Scudo

Berkay G.

Aktif Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
Sözlü tacizleri saymakla bitmez.
Geçen ay, Altınoluk'tan Burhaniye'ye giderken motorlu 2 **** geçerken kaskıma sert bir biçimde vurmuşlardı. Ardından küfrü basıp gazlamışlardı. Bu olay beni bisikletten soğutmuştu resmen. Elinin kolunun bağlı kalması çok sinir bozucu, pedallayıp yakalamaya kalksan adamların altında motor var mümkün değil. Adamlara dersini verememek çok koymuştu.

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Sebep nedir neden küfür ettiler bisiklet kullandığınız içinmi?

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
hemen her turumda taciz edilirim.
avcılarda yanyoldan yokuşu çıkarken yanımdan geçen bir kamyonetin ön sağ koltuğunda oturan amele kılıklı herif, üşenmemiş ayağındaki terliği çıkarmış, geçerken bana vuracak. ıskaladı neyseki :D

genellikle bu şekilde, yandan geçen arabalın ön koltuğundaki tipler, enseme şaplak atmaya veya terlikle vurmaya çalışıyor.
bunun dışında taksiciler ve minübüsçüler var.
bir de ben ısrarla gidebileceğim en SAĞDAN giderken gidonumu YALARCASINA geçen BMW ve mercedes sürücüleri var.
neden bilmiyorum, ama şuan resmen garip bir önyargı oluştu bende. bunu sadece bmw ve mercedes kullananlar yapıyor. o an hafif bi sol kırsam (bazen çukurlardan-logar kapaklarından kaçmak için yapmam gerekiyor) adam benim gidona bigüzel takıcak geçerken..

neyse. bugün de ölmedim anne

Abdullah Cimis

Forum Demirbaşı
Tepki
208
Bisiklet
Scott
Bana olsa böyle bir durum büyük olay çıkardı heralde

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Bu konu en hassas olduğum konulardan biridir hergun tura çıkıyorum ve hergün taciz edenlrr oluyorlar mesela dun e5 ten gecen bir kamyondan 3 4 tane genc sogan firlattilar bir tanesi kaskima geldi bugun ki turumdada buna benzer bi olay oldu plakasini alabilseydim polise ihbar vericektim. Bu olaylar bizim insanlarimizin ne kadar dusuncesiz olduğunu gostermekte dun atilan soganlar yüzünden kaza yapabilirdim ciddi yaralanmalara sebep olabilir hic dusunmuyorlar.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Gazel Girgin

evet sadece bisiklet kullandığım için.. hiç araç yoktu insan yoktu, muhtemelen dalaşmak istediler ama ben durmadan devam ettim

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Allahtan başıma böyle şeyler gelmiyor ben bir bayan olarak kendimi tutamam herhalde ne kadar çok psikopat var ülkede anlaşılıyor bu yazılardan soğan atmak nedir yahu küfretmek nedir? nasıl koruyacağız kendimizi allah belalarını versin bu tiplerin.

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Murat Ekmekçi

genellikle araba camından sarkıp bağıranlara böğürenlere alışkınım ama ilk defa böyle birşey yaşadım, polisi aramak hiç aklıma gelmedi.. bundan sonra ararım tabi neden olmasın

Murat Ekmekçi

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
bu konuda hepimiz acaip dertliyizdir, biliyorum.1. tip insanlarda, ufak tacizler gözardı edilebilir, bu tarz insanlar biraz da yıllarca bisiklet istemiş ama nasip olmamış tiplerdir. Hakarete varmaz ise gülünüp geçilir. 2. tip insanın, ses tonundan ne mal olduğunu anlarsın. Bir gün sahilde beyaz tshirt giyordum "beyazlı havanı ......" dedi, ben de normalde kaale almazdım ama o an ki süratim kan basıncımı yükseltmiş olacak ki frenlere asılıp geri döndüm, "bana mı dedin a.q" deyince (biliyorum bana dediğini) ,"yok abi kusura bakma felan fiştan" dansöz gibi başladı.
3.tip olanlar ki bunlar asla tek olmazlar çakal gibidirler, tek olarak yürekleri yoktur onlarda tek iken birine küfür etmek,saldırmak felan yemez. ama çakal hesabı biraraya gelince aslanlara bile saldırırlar, bunlarla uğraşılmaz, sizi orada kim vurduya götürürler hiç olmadı dayağı yer bisikleti de kırdırırsınız. bu hayvanat gürühu ile göz temaı kurmayın. Hemen polisi arayın. Hallice abartarak "Şu yolda birkaç serseri var, bisikletlilere, çocuklarla dolaşan ailelere saldırıyorlar, galiba içmişler de " diyin :) sonra uzaktan polisin gelip herifleri tartaklamalarını, ağızlarına s.... izleyin, çok güzel oluyor,
4.tip motorize magandalar, bunlar kendi içinde 4e ayrılır
1.si özellikle 2kişilik beldesan ya da scooterlı mini kırolar
2.si beyaz şahinli tofaşlı(renk bordo da olabilir!) 4lü magandalar
3.sü mercedes,bmwli üst klas odunlar ki bunlar dünyanın kendileri için yaratıldığını sanırlar ve
4.sü büyük araç sürücüleri, kamyona gamyun diyenler, mağara kaçkınları, işte arkadaş demiş bunlar terlik felan fırlatır
amma velakin hepsine aynı şeyi söylemek de yanlış olur mesela bazen kırmızı ışıkta milletin arabasına yaslanırız ses çıkarmaz ya da rampa da kenarından tutarız gülümser, önemli olan insanlıktır. İnsan olduktan sonra tofaşa da binse kamyon da kullansa farketmez, yeter ki insan olsun.
Böylece bisiklet düşmanlarının toplum analizini de yaptık, kalp kırmamışızdır, umarım, yakını yukarıdaki vasıtalardan birini kullanan beni affetsin, dediğim gibi insan insan olduktan sonra ona buna laf atmaz.
Ömrü hayatımızda toplumun tüm katmanları ile medeni bir hale gelmek ümidi ile.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
bana olmuyor, bir kere biri laf attı ne dediğini anlamadım, geri döndüm..

- Ne var lan. diyince sana demedim abi dedi.. :)

Bu adamlar cahil oldukları kadar da yüreksiz oyle olmasa arabayla geçerken ya da hızlı giderken laf atmazlar.

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Sizi bilmem ama ben korkuyorum.

Yol bisikleti kullanıyorum, yeri geldiğinde 60-70 le yokuş indiğimiz oluyor.

Issız yollara tek başımıza gittiğimiz oluyor.

Bu yaratıklar, insan öldürmeyi bile göze aldığı için genelde tedarikli olurlar. Ayrıca Murat Ekmekçi'nin dediği gibi genelde sürü halinde dolaşırlar. Böyle güç toplarlar.

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
otobanın yan yolu kullandığım bir istikamet benim başıma gelmedi ama orada bir yaya alt geçidi var dikkatimi çeken gece vakti çöpten karton toplayan tiplere benzer birilerinin oralarda bazen oturduğu.

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Malesef anavatanları ülkemiz olan bu iki ayaklı sığır ırklarından herşey beklenir arkadaşlar aslında karakter ve kişilik olarak her zaman alttan alan , umursamayan , başkalarından bulsunlar gibi davranmamız sanırım bu tek hücrelilerin cesaretlerini arttırıyor bende mümkün olduğu kadar sabırlı davranmaktan yanayımdır ancak kimseye hiçbir zararı dokunmayan , amacı sadece pedal çevirmekte olan bizlere yapılanlar artık ciddi şekilde sinirlerimi bozuyor kime denk geleceğimi bilemiyorum ama birgün beynime kaydettiğim tüm bu haksızca davranışların sebebi biri ya da birilerinden fena halde çıkacak teröristler bile baş üstünde taşınırken bizlerin gördüğü muameleye bakın yok arkadaş herkes haddini bilecek ya da öğrenecek !

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@Cuneyt Erkman

aslında nefis bir parkur, özellikle geceleri fazla araba da olmuyor, yol boyunca yeşil alan temiz hava.. ama bu gibi olaylar insanı tedirgin ediyor, turlara tek çıkmamak en mantıklısı sanki

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Arkadaşlar biraz size aşırı gelebilir ama bence hiç öyle düşünmeyin havalı tabancalar var sadece toplantı ve gösterilerin olduğu yerlerde taşınamaz ve 16 yaş altı kişiler bulunduramaz. Ve isterseniz birsine ateş edin (bence etmeyin) kesinlikle öldürmez, yaralar. Boncuklu tabancanın metali ve Co2 tüpleriyle çalışıyor. Korkutma amaçlı kullanılabilir diye düşünüyorum hele akşam sürüş yapanlar için... Ama fiyatlar sitelerde çok oynuyor aldığınız yere dikkat edin çok araştırın alırken. Kanunları araştırdım havalı silahlar için kesin bir kanun bulamadım. Bence araştırmaya değer.

SEFA YALÇIN

Aktif Üye
Tepki
30
Bunların zoruna giden şey nedir anlamıyorum, yeri geliyor bizde arabalara biniyoruz babamla falan bir yerlere gidip gelirken bisikletli görünce baba dikkatli ol yaklaşma panik yapmasın diyorum. Çok mu zor bu gibi hoşgörü ile davranmak hatta bıraksın hiç bir şey yapmadan geçsin gitsinler ama yok illaki bağırıp küfür edip kendilerini bize kanıtlayıp ve egolarını tatmin edicekler. Tuncay Üner abinin dediğine de katılıyorum bende yol bisikleti kullanıyorum yeri geliyor hızda yapıyoruz ama ne zaman ne olucağı belli olmayan bu ülkede (kusura bakmayın aşşalamıyorum ama durum bu bisikletlilere saygı yok, yok, yok.) bisiklet sürmesi gerçekten sabır ve kabiliyet ister her ne olursa olsun bisiklet sporunu benimsetmemiz lazım.

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Şükür başıma şuana kadar hiç gelmeyen bir olay.. Çanakkalede tam anlamıyla ( kask, gözlük, eldiven vs. ) bisiklet sürmek nasip olmadı. Fakat şuan yaşadığım Manisa-Salihlide hiç böyle birşey gelmedi başıma. Burada da çok fazla kanuni breton ''ergenusları'' veya şahin mercedes amg türden vasıtalar var. Fakat Turistmi sanıyorlar beni veya saygıdanmı bilmiyorum, bana çok saygılı davranıyorlar. Dar yollarda hiç geçmeye kalkmazlar beni arkamdan yavaş yavaş gelirler yol genişlerse yavaş hızda geçerler beni. Bunun yanında şehir içinde de motorlu insanlar hiç saygısızlık yapmadı. Bazen soluk almak veya su içmek için durduğumda gelirler selamlaşırız. Bisiklet binmek hiç nasip olmadı falan derler severiz bizde bisiklet binmeyi derler. Hatta bana bi keresinde '' Abi sen milli sporcumusun diyen bir çocuk bile oldu :D :D '' Sanırım bunun nedeni Salihli'de hiç bu türden bisikletli olmaması. Aslında normal bisikletli insanlara da çok saygılılar. Bilmiyorum neden :) Allah yinede sizin durumlarınızdan esirgesin beni.. :) Alışık olsalar bizim gibilere saygı falan kalmazdı herhalde.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin