Elektrikli katlanır bisiklet

Scudo
Tepki
1.736
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
1-Alba Fold X
2- Bisan E-Folding
3-Carraro Flexi E Bike
Bu üç bisikleti kalite olarak karşılaştırır mısınız sevgili bisikletseverler.
Teşekkürler.
Ben de 3 hafta önce elektrikli katlanır aldım. Genelde fiyatlar 6000 civarından başlayıp yukarı doğru gidiyor.
Ağırlıkları da 19 kg dan başlayıp yukarı doğru gidiyor.
Menzil 25-60 km den başlayıp yukarı doğru gidiyor.
Genelde 20 inç jant seti var, 7 vites ve üzeri arka set var.
Elektrikli bisikletlerde motor-batarya seti maliyeti 4000 tl ve üzeri tutuyor. Kalanı da bisiklet. Yani bisiklet maliyeti elektrik aksamından daha az.😊

batarya ve motor Shimano ve Bosch seçenekli olanlar oldukça pahalı.
Ancak Bafang motor kullanılanlar biraz daha uygun. Bafang bu arada Çin menşeli dünya çapında kalitesini ispatlamış en büyük üreticilerden biri.
Ben araştırmaları internet ve bulabildiğimce mağazadan yerinde yaptım.
Elektrikli Katlanır da disk fren ve amortisör ağırlığı daha da arttırdığı için katlanır taşınır bisiklet mantığına uygun görmüyorum.

Bu 3 üründe de 2 inçten daha kalın lastik var. Yerle sürtünme direnci nedeniyle, Bataryasız sürüşün zor olacağını düşünüyorum.

ama bozuk yolda da kullanırım biraz ağır olsada olur mantığıyla Alba Fold X tam bir fiyat/petformans ürünü bence.

not: ben alba fold2 aldım. Foldx ten 1 kg daha hafif. Çünkü fold x disk fren ve ön amortisör var.
Tabi fold2 asfalt ağırlıklı kullanım uyumlu.

birde Alba ürününde pilin kadroya gömülü olması, elektronik ekipman suya karşı avantaj bence.

Biraz uzun oldu ama umarım faydalı olmuştur.😊

not 2: elektrikli katlanır bir ürünü 4 mevsim kullanabilmek için çamurluksuz almayın derim. Çünkü yerler ıslakken kullanım sorun olur.

Son düzenleme:
Tepki
10
İsim
FATİH
Başlangıç
1976—77
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de 3 hafta önce elektrikli katlanır aldım. Genelde fiyatlar 6000 civarından başlayıp yukarı doğru gidiyor.
Elektrikli bisikletlerde motor-batarya seti maliyeti 4000 tl ve üzeri tutuyor. Kalanı da bisiklet. Yani bisiklet maliyeti elektrik aksamından daha az.😊

Ancak Bafang motor kullanılanlar biraz daha uygun. Bafang bu arada Çin menşeli dünya çapında kalitesini ispatlamış en büyük üreticilerden biri.
Elektrikli Katlanır da disk fren ve amortisör ağırlığı daha da arttırdığı için katlanır taşınır bisiklet mantığına uygun görmüyorum.

Bu 3 üründe de 2 inçten daha kalın lastik var. Yerle sürtünme direnci nedeniyle, Bataryasız sürüşün zor olacağını düşünüyorum.

ama bozuk yolda da kullanırım biraz ağır olsada olur mantığıyla Alba Fold X tam bir fiyat/petformans ürünü bence.

not: ben alba fold2 aldım. Foldx ten 1 kg daha hafif. Çünkü fold x disk fren ve ön amortisör var.

birde Alba ürününde pilin kadroya gömülü olması, elektronik ekipman suya karşı avantaj bence.

not 2: elektrikli katlanır bir ürünü 4 mevsim kullanabilmek için çamurluksuz almayın derim. Çünkü yerler ıslakken kullanım sorun olur.
Sevgili arkadaşım hiç uzun olmamış. Oldukça aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler. Avrupa ürünlere bakınca tasarımların, dizaynın hala yetersiz olduğunu gördüm. Mate X tarzı bir ürün hala yok. Alba Fold X omurgayı alttan değil de Mate X gibi yukarıdan dizayn etseydi muhteşem olacakmış ama bu halihazırdaki dizayn da güzel. Tekrar teşekkürler.

enesoncel

Üye
Tepki
16
İsim
Enes
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Alba Fold2 için bagaj taşıma kapasitesi nedir? 3 yaşındaki oğlumu (17kg) bindirebilir miyim?

Tepki
3
İsim
Levent
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Selamlar. Yuki Yadea-EBX805 modeli bisikleti almayı düşünüyorum. Kullanan, bilen, deneyen var mıdır, önerir misiniz? Fiyatı muadillerine göre daha makul gibi.

Tepki
3
İsim
Levent
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır

Selamlar. Alba Fold2'de ön amortisör bulunmuyor. Bunun bir dezavantajını gördünüz mü kullanırken? Bir de, nasıl yollarda (toprak, asfalt, arnavut kaldırımı vs.) kullanıyorsunuz daha çok?

Tepki
1.736
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar. Alba Fold2'de ön amortisör bulunmuyor. Bunun bir dezavantajını gördünüz mü kullanırken? Bir de, nasıl yollarda (toprak, asfalt, arnavut kaldırımı vs.) kullanıyorsunuz daha çok?

Selam hocam,
Bursa Nilüfer de oturuyorum. Ve burada kaldırımın bir kısmı parke kısım boyanarak bisiklet yolu yapılmış. Kısmen de asfalt bisiklet yolu var. Genelde bu parke bisiklet yollarında kullanıyorum.
Ön amortisör olsaydı bile böyle yoldaki bozukluklarda pek işe yaramıyor. Ki bunu daha önce Cube Mtb kullanarak 4 yıl bolca denedim.
Aslında anlık darbeyi asıl emen lastikler ve amortisör değil.
Bu nedenle lastik havasını ne az ne de çok şişirmek lazım.

Bence Fold 2 deki 20x1.75 lik Kenda lastikler darbe emişte başarılı. Daha önce Schwalbe nin birkaç tur ve mtb lastik modelini kullandım. Bu Kenda kastikler en az Schwalbe tur modelleri kadar iyi.:)

Toprak ve asfalt zeminde Alba Fold 2 yi sorunsuz kullandım. Toprak derken tabii düz ve derin çukursuz ise.
Parke yollarda kullanım için mutlaka pedli tayt şort vb. Giymek lazım.

Ben bugün kü 90 dk lık turda “çift kat alt iç çamaşırı giyerek” ve 30 dk da bir 1-2 dk mola ile totoyu dinlendirdim.:)

Tepki
3
İsim
Levent
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Selam hocam,
Bursa Nilüfer de oturuyorum. Ve burada kaldırımın bir kısmı parke kısım boyanarak bisiklet yolu yapılmış. Kısmen de asfalt bisiklet yolu var. Genelde bu parke bisiklet yollarında kullanıyorum.
Ön amortisör olsaydı bile böyle yoldaki bozukluklarda pek işe yaramıyor. Ki bunu daha önce Cube Mtb kullanarak 4 yıl bolca denedim.
Aslında anlık darbeyi asıl emen lastikler ve amortisör değil.
Bu nedenle lastik havasını ne az ne de çok şişirmek lazım.

Bence Fold 2 deki 20x1.75 lik Kenda lastikler darbe emişte başarılı. Daha önce Schwalbe nin birkaç tur ve mtb lastik modelini kullandım. Bu Kenda kastikler en az Schwalbe tur modelleri kadar iyi.:)

Toprak ve asfalt zeminde Alba Fold 2 yi sorunsuz kullandım. Toprak derken tabii düz ve derin çukursuz ise.
Parke yollarda kullanım için mutlaka pedli tayt şort vb. Giymek lazım.

Ben bugün kü 90 dk lık turda “çift kat alt iç çamaşırı giyerek” ve 30 dk da bir 1-2 dk mola ile totoyu dinlendirdim.:)
Anladım hocam. Ben de şu anda RKS Mx7 modeline bakıyorum. Onda da ön amortisör bulunmuyordu, o yüzden sordum. Onda da 20x1.75 Kenda lastik var. 2020 modellerinde ekranını daha düzgün bir şeyle değiştirmişler. Ön aydınlatmasını da taktırıp almayı düşünüyorum. Güzel görünüyor.

Tepki
1.736
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Anladım hocam. Ben de şu anda RKS Mx7 modeline bakıyorum. Onda da ön amortisör bulunmuyordu, o yüzden sordum. Onda da 20x1.75 Kenda lastik var. 2020 modellerinde ekranını daha düzgün bir şeyle değiştirmişler. Ön aydınlatmasını da taktırıp almayı düşünüyorum. Güzel görünüyor.
Ancak darbe emişte kullanılan Sele nin kalitesi unutulmamalı. RKS de kullanılan seleyi bilmiyorum. Bakmak lazım.:)

• Beğen
Tepkiler: celentlevik
Tepki
3
İsim
Levent
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
Ancak darbe emişte kullanılan Sele nin kalitesi unutulmamalı. RKS de kullanılan seleyi bilmiyorum. Bakmak lazım.:)
Sele olayına dediğiniz gibi dikkat etmek lazım. Rahatsız ederse en kötü ihtimalle seleyi değiştiririm diye düşündüm.

seriican

Üye
Tepki
8
İsim
Sercan Ökten
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Katlanır
Merhaba. Bende Bisan e-folding modelini satın aldım ama daha fabrikadan bayiye gelmesini bekliyorum. Tecrübelerimi zaman içerisinde paylaşırım ama almamdaki en büyük sebep shimano steps sistemine(e6100) sahip ve komponentlerine göre tr'de satılan bisikletlerden f/p ürünü.

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Merhabalar,
Eşim için elektrikli katlanır bisiklet bakıyorum. Fiyat performans ürünü tavsiyeniz ne olur?
Alba Fold 2 ile Decathlon Tilt 500 arasında kaldım. Alba için kullanıcı yorumları bulabiliyorum ama Decathlonun bisikleti kullanan hiç yok sanırım

(link)

Tepki
10
İsim
FATİH
Başlangıç
1976—77
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teke Fold – Katlanır Elektrikli Bisiklet. Pilli bisiklet sitesinde olan bir elektrikli bisiklet bu. Firmaya defalarca sordum. Bisikletin kompenentleri nedir, kadrosu, gidonu maşası ne marka, sitenizde ayrıntılı bilgi yok lütfen aydınlatır mısınız diye sorduysam da cevap alamadım.10.970 TL olan bisikletl alacağız ama motor ve pil dışında bilgi yok.Pes!!

Dosyalar

Tepki
28
İsim
Emrah
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
arkadaslar bayagi inceledim ettim. ancak kimse rks almamis, incelememis veya paylasim yapmamis. az once rks mx-35 siparisi verdim... gelirse incelemeyi planliyorum. fikirlerimi belirtirim, umarim utandirmaz, pisman etmez.

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba. Bende Bisan e-folding modelini satın aldım ama daha fabrikadan bayiye gelmesini bekliyorum. Tecrübelerimi zaman içerisinde paylaşırım ama almamdaki en büyük sebep shimano steps sistemine(e6100) sahip ve komponentlerine göre tr'de satılan bisikletlerden f/p ürünü.
Teslim aldınız mı? Özellikle yokuşlarda performansı nasıl?

• Beğen
Tepkiler: seriican
Tepki
28
İsim
Emrah
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@gezgin gezer

yo henuz gelmedi en gec 28 temmuzda kargoya verilir yaziyor. henuz vermediler kargoya. beklemedeyim hala. size de hayirli olsun umarim keyif alirsiniz kullanirken

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.600
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@gezgin gezer

yo henuz gelmedi en gec 28 temmuzda kargoya verilir yaziyor. henuz vermediler kargoya. beklemedeyim hala. size de hayirli olsun umarim keyif alirsiniz kullanirken
Ben daha almadım. almayı düşünüyorum. bisan efoldinte seçeneklerden birisi.

Tepki
28
İsim
Emrah
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Incelemeyi yeni yukleyebildim arkadaslar RKS MX35 Elektrikli Bisiklet Inceleme videosu. Umarim almayi dusunen arkadaslar icin yol gosterici olacaktir.

Linki:

Tepki
28
Rks mx 35 çok ucuzlamış ama şikayet sitelerinde aşırı Sorun yazılmış. Düzeltme oranı %2