Elektrikli katlanır bisiklet

RaşitT

Üye
Tepki
3
İsim
Raşit T.
Bisiklet
Diğer
Herkese merhaba.Aranıza yeni katıldım. Biraz uzun bir yazı olacak,öncelikle hepinizden özür diliyorum. Ben Akhisar'dan Raşit. Mesleğim sağlık personeli.İşyerim başka bir ilçede, yaklaşık 45 km mesafede. Şuaralar (özellikle yaz döneminde kullanılmak kaydı ile) katlanır bisikletlere merak saldım. Nöbet usulü 24 saat çalıştığım için sabah işe giderken bisikleti katlayıp otobüsün bagajına koyup ertesi gün sabah geri dönüşte bisikletimi açıp binip eve gelmek istiyorum (malum nöbet sonrası 3gün boşluğum var), normal zamanlarda da şehir içinde kullanacağım, turlara falan çıkmayacağım anlıyacağınız. Öncelikle biraz kilo sorunum var (110kg) bu 45 km'lik mesafeyi gözüm yermi bilemedim. Bu yüzden alacağım bisiklette elektrik takviyeside bulunsun istiyorum.Ülkemizde satışta bulunan katlanır bisikleri(yanlış anlamayın benim kendi düşüncem ve göz zevkim) beğenmiyorum, daha doğrusu görsel açıdan bana hitap etmiyor. Sizlere 2 sorum olacak tecrübeli arkadaşlardan tavsiye ve yardımlarını bekliyorum.

1-Aliexpres üzerinde satışa bulunan bir bisiklet hem elektrik destekli hemde katlanabilir özellikli ve tam benim zevkime göre. Fiyatı da makul geldi.Ama işte gümrükte elektrikli olduğu için sorun yaşarmıyım bilmiyorum yoksa gerçek değeri üzerinden vergisini ödemeyi düşünüyorum. Yaklaşık vergisi kargosu dahil 3800-4000 TL arası.
2-Gümrük riski ile uğraşma Salcano Marine 24 al, üzerinede Bafang 1000w ortadan motorlu kiti al tak. Bu da yaklaşık olarak bana 1400tl bisiklet kit+pil 2800tl = 4200 TL'ye geliyor.

Anlıyacağınız 2 tercih rasında karar vermem lazım.Sizce hangisi olabilir.Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Herkese yapacağı yorum ve tavsiyeler için şimdikten teşekkür ederim.Görüşmek üzere...

fat e-bike.jpg fat e-bike1.jpg salcano-marina-24-jant-katlanir-bisiklet.jpg bafang.jpg batery.jpg

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Tercihinize sonuna kadar saygılıyım. Bir zamanlar benim düşündüğüm şeyleri düşünmektesiniz. Ben ise bu foruma biraz daha göz gezdirerek bir tur veya yol bisikleti düşünmenizi sağlayabilir miyim diye yazıyorum. Yani o zaman duyacağınız keyfi bugünden görmenizi saplayabilir miyiz mesela? İlk birkaç sürüşte zorlanacağınız yokuşları zamanla tereyağ gibi tırmandığınızda duyacağınız keyfi mesela?....

ternium

Üye
Tepki
55
Bisiklet
Tern
Ülkemizde satılan elektrikli bisikletleri beğenmediğinizi belirtmişsiniz. Göz zevkinize kesinlikle saygı duyarım. Fakat, eklemek isterim ki alacağınız bisiklete sonradan takmış olacağınız kit piyasadaki ürünlerden güzel olmayacak. Motor-akü arasında bir çok kablo olacak. Bisikleti yağmurda çamurda kullanabilmek için bu kabloları iyice yalıtmanız gerekecek. Belki gizlemek için kadronun içinden geçireceksiniz ve bir sürü iş ve masraf çıkartacak.

Kendi görüşüm,
1000w bir e-bike baktığınıza göre açıkçası pek spor tarafında değilsinizdir diye düşünüyorum. Fiyat olarak da 4000tl civarına çıkabildiğinize göre elektrikli bir scooter almak çok daha mantıklı. Hem otobüs masrafından kurtulmuş olursunuz hem de bisikleti ağır bir modifiyeden geçirmemiş olursunuz . Bir de şöyle bir şey var; katlanır bisikletin mantığı taşınabilir hafiflikte olmasıdır. Akü ve motor eklenip 20kg'lara dayanan bir bisiklet nasıl bir mobilite sunar bilemiyorum. :)

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
698
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yuki YD-EBX042 modeline bakabilirsiniz. Türkiye'de satışı olan daha doğrusu Türk malı bir ürün. İnternet fiyatı 3099 TL ancak satışını yapan bir bayiiden çok daha ucuza almanız mümkün. İş yerinden bir abimize aldık geçen ay, peşin ya da kredi kartı tek çekime ne yapabilirsiniz deyip ciddi olduğumuzu hissettirince 2650'ye kadar düşürdüler fiyatı. Hem görsellik hem de özellikleri bakımından da oldukça iyi bir bisiklet diyebilirim. Türk malı olması, herhangi bir arıza vs. durumunda garanti için işinizi her türlü kolaylaştıracaktır.

RaşitT

Üye
Tepki
3
İsim
Raşit T.
Bisiklet
Diğer
@Murat Semiz

Öncelikle iyi düşünceleriniz için teşekkür ederim.Evet aslında dediğiniz gibi tur olaylarını 4'lü 5'li aslında sayı farketmez katılmak hatta bir kaç günlük haftalık turlara katılmak isterim ama onun için şuan müsait değilim.5 yaşında oğlum,9 yaşında kızım ve eşim var malesef onları bırakıp bu tür turlar için şuan müsait değilim.İleride inşallah diyorum.

@bisikletvardediler

Yorum ve öneriniz için çok teşekkür ederim.Evet işin şuanada spor boyutu ile pek ilgilenmiyorum.Sadece ulaşım aracı olucak tabi yokuşlarda ve zorlandığım yerlerde elektrik takviyeside yapabilecek.Yani 45 km. yolun yarısını elektrik ile gidebilecek.Evet 2. seçenek dediğiniz gibi baya bi ağır olucak aslına bakarsanız görsellik bakımından 1.resimdeki bisiklet ile daha çok ilgileniyorum.İşte ondan da korkum gümrükten elektrikli diye geçmezse yoksa vergisini ödemeyi kabul ediyorum.

@Melih Demir

Tavsiyeniz için çok sağolun.Yukiyi daha önce incelemiştim ama beni maruz görün benim önem sıramda ilk olarak görsellik geliyor.1.resimdeki bisiklete hasta kaldım anlıyacağınız.20x4.0 fat tekerleri ve katlanabilir olması beni çok cezbediyor. Teyzemin oğlu gümrük memuru ona bu gümrük işlerini sorduğumda(fiyatı kargo hariç 900 dolar)vergisini verirsen alırsın diyor ama kutuda ve ya cins bir memura denk gelirsen kutuyu açtırıp elektrikli bisiklet ibaresi olursa sorun olabilir diyor.(tip onay belgesi,ce sertifikası falan filan bir sürü belgeden bahsetti)

2 güdür forma giremedim dünde acil serviste nöbetçiydim.Sağolsun sevgili yönetici başhekimimizde morallerimizi alt üst etti.Resmi gazete memurların izinleri durdurma kararı kaldırıldı artık izin alabiliriz diyorduk sağolsun başhekimiz acil servis hariç her servisin izinlerini açtı biz gene üvey evlat muamelesi gördük.Üzerine itiraz ettim çifte standart yapıyorsunuz diye o da kısaca buranın şartları böyle beyenmiyorsan gidebilirsin diyince artık oturduğum ilçeye biryolunu bulup gelmeye çalışıcam.Neyse şahsi sıkıntılarımla sizi sıkmayayım. Artık elektrikli bisikletten vazgeçtim.Artık bisikleti spor ve eğlence amaçlı düşünüyorum genellikle şehir içinde kullanacağım arada sırada da 20-25 km köyüme (asfalt yolda)gideceğim.Maksimum 1500 lira bisiklet için ayıracağım ileride (2-3yıl gibi) bisiklet zevkini artırırsam daha iyisine geçebilirim.Evimde apartman dairesi olduğu için(bisikleti ev haricinde koyabileceğim biryer yok) Salcano Marine 24 katlanabilir bisikleti önerirmisiniz?Ne dersiniz?

apol

Üye
Tepki
1
İsim
Abdulkadir
Merhabalar,
İstanbul'da yaşıyorum. İş yerim ile evim arası yaklaşık 16 km ve ben işe bisikletle gidip gelmek istiyorum. Yolun 10 km civarı Vatan caddesi ve Eski edirne asfaltı gibi düz ve geniş. Bu sebeple hız yapabileceğim motoru güçlü elektrikli bisiklete ihtiyacım var. Şu an piyasada;

Salcano Kemer
Yuki yd-ebx042
Yuki yd-ebx041
Goccia City Zero
Geotech Fold-up 20.1 ((link))

İstiyorum ki bisiklet katlanabilir olsun. 40 km/s hızı görsün. Pili en az 20 km götürsün. Frenleri güçlü olsun.

Yasal sınırlar sebebiyle elektrikli bisikletlerdr motor gücü 250watt ile sınırlandırılmış. O sebeple kendim kit takmayı da düşünebilirim.

Varsa katlanabilir elektrikli güçlü bir bisiklet önerisi verir misiniz.

O yoksa en beğendiğiniz katlanır bisikleti önerin :)

Elektrikli bisiklet kitleri hakkında da fikir verebilirsiniz..

Şimdiden teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Buna benzer bi proje var kafamda Dahon jetstream ile 1500 w dusunuyorum

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Henüz satışa çıkmadı ama beğendiğim bir ürün, bu seneki fuarda da inceleme imkanım olmuştu. Türkiye'ye gelir mi bilmiyorum ama imkanı olanlar için elde getirilebilecek bir ürün.

(link)

volkan.w

Üye
Tepki
19
Arkadaşlar uzun süredir kullandığım ve çok memnun olduğum Goccia City Zero Katlanır Elektrikli bisikleti öneririm. Öncelikle çok kaliteli bir bisiklet. Hem ulaşım hemde spor yapmayı düşünenler için mükemmel bir tercih olur. Ben 35 yaşlarında ve kurumsal bir şirkette yöneticilik yapıyorum. İlk aldığımda çok tereddütlerim vardı. Ama kullandığım süre boyunca oldukça memnunum. E-bike dediğimiz bu bisiklet türleri hakkında ve özellikle Goccia hakkında sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: caglarhuseyin
Tepki
1.736
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dünyanın en hafif ve en küçük katlanır elektrikli bisikleti 1599 Euro ya satışa sunulmuş.

Kendi kendini şarj ediyor. 3 saat sürüşte akü doluyor. Prize gerek yok. 35 km sadece şarjla gidebiliyor..:)

Akü ve motor arka göbeğe entegre ve 3,2 kg

11,9 kg

Carbon belt drive (zincir yerine karbon kayış sistemi) seçeneği de var. 1899 Eur.

Alıntı:
(link)

condition

Aktif Üye
Tepki
114
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@anti panik Tasarımı minialist, özellikleriyle kompak tam bir şehir bisikleti olmuş. Ama fiyat kur farkından dolayı bizim ülke için yüksek kalıyor. Katlanıra 5-6 bin ayıranlar için ideal.

Tepki
1.736
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam kendi kendini şarj konusunda patent almış. Dünya da ilk bisikletmiş bu. Link koyduğum siteden bakabiliriz.

https://i.hizliresim.com/gX0q32.png

Yapmış elin gavuru işte.

• Beğen
Tepkiler: ukyo

Archers

Üye
Tepki
101
İsim
Kemal O.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar selamlar bende elektrikli bisiklet kullanicisi olarak aranizdayim.Dahon icon e-bike 20 jant bisikletimi 3 ay önce aldım.Haftasonlari 40-50 km'lik yol yapıyorum suan için gayet memnunum.Elektrikli bisiklet hakkında merak ettikleriniz varsa cevaplayabilirim selamlar.

telmas52

Üye
Tepki
74
Archers ne kadara mal oldu bu e bike elektiriği verimli mi batarya ömrü nedir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Archers

Üye
Tepki
101
İsim
Kemal O.
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@telmas52 Merhaba,ben bisikletimi 2.el aldim ama gayet temiz kullanilmisti.Pil ömrü 20.000 sarj olmasi gerekiyor.Elektrik verimliligi daha önce kullandigim goccia city zero modeline göre daha iyi ve yokuslarda problem yaratmiyor.

ukyo

Üye
Tepki
14
İsim
ali v.
Bisiklet
Geotech
arkadaşlar merhaba, bende 15 gün kadar önce yuki yadea YD-EBX042 modelinden aldım, ağır olması dışında gayet memnunum, @Archers arkadaşın bahsettiği 20000 konusunda ona katılmıyorum (link) sitesinden baktım pili benim bisikletle aynı pil ve yukiye göre 800 dolumla sınırlı, hergün şarj etsen 2 yıldan fazla gider, ki zaten hergün şarj etmezsin, minimum 2 günde yapsan 4 yılı geçer, ama 20000 şarj konusu sıkıntılı, @Melih Demir arkadaş yerli üretim olduğunu söylemiş ama %100 çin abi, daha önceden folding ve elektrikli tecrübem olsa kesinlikle @anti panik arkadaşın bahsettiği vello bike alırdım, yurt dışından temin konusunda bilgisizim ama bir şekilde onu alırdım hafif ve kendi kendine şarj olayı müthiş bir şey,

ursbora

Üye
Tepki
7
İsim
Bora U
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba ,ben elimdeki bisiklete elektrik kiti taktirdim,isime gayet rahat gidiyorum,2000liraya olayı bitirdim,500w ve piyasadaki dandik LED ışikli olanlardan değil linki paylaşıyorum (link) .yokuslarda da gayet başarılı ,tavsiye ederim .

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ekimbebesi ve ukyo

ursbora

Üye
Tepki
7
İsim
Bora U
Bisiklet
Bianchi
@Hamunpatra
1750 ile 3000 arasında fiyatları var ,250w olanlar 1750 lira ,ben 500 Watt istedim 2000 liraya aldim