Ekşi sözlük kullanıcıları hoşgeldi

Scudo

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.159
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değer verdiğim bir büyüğümün ricası üzerine bu girdimin silinmesini rica ediyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.423
İsim
selim
Milyonlarca insanız ve herkesin yaşanmışlığı tecrübeleri var. Kimine itici gelen yorum kimine faydalı olabilir. Sonuçta mimik ve jestler gözükmüyor. Fazla kafayı yormamak gerek

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de geçtiğimiz dönemde çok hatalı bir yorum yazdım. Belki kızgınlıkla kontrolsüz o zaman da özür diledim ama yine özür diliyorum. Yorumumda zevksizden kibirli ve zalime giden derecelerde bir hitapda bulundum ama Kendisini zevksizlikle suçladığım kişi zalimi üstüne alındı. Şu an zevksizi bile haketmediklerini düşünsem de söz yazıya dökülünce karşıdaki ne anlarsa o oluyor ve tahtaya çakılmış çivi gibidir çıkartırsın ama izi kalır. Ne kadar özür dilesen nafile.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
İletişimin yüzde 50 den fazlası görseldir. Konuşurken kelimelere, mimikler, beden duruşu, jestler, el kol hareketleri, nefes alıp vermedeki değişimler ve bakışlar eşlik eder. Yazı ile iletişirken bunların hiç biri olmaz. Dahası, yazı diline ve kelimelere hakim olmayan biri hem yanlış yargıya varabilir hem kendini ifade etmekte yetersiz kalabilir. Ekşi sözlük 3. Lig futbol tribünü gibi benzetmem gerekirse. Bisikletforum ise bisiklet üstünde durmayan bir mecra.
Ekşisözlükte üyeliğim oldu, 10 yıl falan beklettiler. Bir sabah üye oldun mesajı gördüm. Şifremi unutmuşum. Bir heyecan girdim. Lise hocalarım, üniversite hocalarıma ait başlıklar altına anıları yazdım. Sorun yok. Ama ne zaman güncele dair bildiklerimi yazdım ababababooov mesaj kutuma ne küfürler ne küfürler edildi. Kendisi gibi düşünmeyeni linç edenler var orada. Üyeliği silemedim. Ama 1 yıldır yazıp çizmiyorum. Sabah girer başlıklara bakar neler oluyor biraz incelerim o kadar. Bisikletforum kıyas kabul etmez. Burada çok saygıdeğer insanlar tanıdım. Yüzyüze tanıştım. Burası bambaşka.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.123
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekşi’yi 20 yıldan fazladır hem yazar hemde okuyucu olarak takip ederim, ayrıca farklı sözlüklerde de bulundum. Polemiğe girmeden bilgiyi alıp çıkmak bile zordur. Çok göreceli konularda bile biri sizi bulur bam telinize basar. Buranın bir amacı var ve herkes o amaç doğrusunda bilgisini paylaşıyor. Birinde misafir gibi işim bitse de gitsem dersin diğerinde ise ev sahibisindir (çok çok yeni olmama rağmen).

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.430
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok yakindan tanidigim bir dhkpc li avukat icin övguler düzüldüğunü görunce topukladim oradan.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Uzun zaman önce bir kaç defa girip bazı yazıları okumuştum (ne olduğunu hatırlamıyorum). Kimsenin biribirine saygısı olmayan, boş muhabbetler dönen, bolca goygoy yapılan (kimisi burayı da o şekilde tanımlıyor) gereksiz bir ortam bence.
Hatta atıldığını sonradan duyduğum saygıdeğer (!), insan fiziği hakkında ki yüksek bilgileriyle şutlanan bir üyede orada vermiş veriştirmiş.
Nereden bildim derseniz, canlının terimleri değişmiyor. Aynı şeyleri papağan gibi tekrarlayıp duruyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Ekşi sözlük bir forum sitesi değil, burayla kıyaslamamak lazım. Oranın fonksiyonu farklı ve toplumun başka türlü seslendiremediği önemli bir ihtiyacı karşılıyor ki, bu kadar geniş bir kitleye ulaşmış. Küfür ve yargısız linç olaylarından ben de çok hoşlanmıyorum, ama toplum gerçek hayatta da zaten böyle malesef. Hele sanal kimliklerin ardına geçildiğinde daha rahat davranılıyor ve oradaki yazar topluluğunun kafa dünyasının bir aynası haline geliyor. O kadar insanın düşüncelerini ortadan silmek ne mümkün ne de faydalı bir yaklaşım olur.
@a.valverde ye katılıyorum. Yazılanlardan yararlanmak ama çok da ciddiye almamak daha iyi.

Cemal Ç.

Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Haklısınız, bazı şeyleri ciddiye almamak yerinde bir davranış olur.

sanal kimliklerin ardına geçildiğinde daha rahat davranılıyor
Sırf bu yüzden uzun zamandır takma ad kullanmak yerine doğrudan adımı yazıyorum sanal ortamlara. Ufak tefek değişimler gerekiyor bazen.😅
Ben neysem oyum.😁

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Bana küfür eden kardeşim, ip adresin kayıtlı sonuçlarda, savcılık celbin yakında adresine gelir dediğimde sus-pus oluyorlar

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.181
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ekşi sözlük cidden acayip bir yer. Bir konu hakkında google üzerinden arama yaptığınızda orada bulunan bilgilere de illa ki bakılıyor. Ara ara girer okurdum 2 yıldır da çaylak olarak bünyesinde dolaşıyorum belki 7-8 aydır hiç bir yazı yazmamış olsam da her gün ne var ne yok bakar, okur çıkarım. Keza 1 ay önce bir whatsapp grubuna girdim, ilk başlarda böbrek gidecek gözü ile bakarken konuyu açan yazar ad soyadı ile üye olmuş internetten biraz araştırma ile düzgün bir yer olduğuna karar vermiştim. İyi ki de kararım bu yönde olmuş. Bazen haftada 2 kez olarak zoom üzerinden konuşuyoruz. İçlerinde öğrenci, pilot, öğretim görevlisi, veteriner, mühendis hepsinden biraz biraz. Herkes benim karşılaştıklarım gibi karşılaşmıyor, bir ara arkadaşıma yazan ip adresini falan bulan bir sapık vardı güç bela yırttı. Genel olarak herkes sanal kimliği ile cirit attığı için her şeyi diyebiliyor ve diyebileceğini sanıyor. Düzgün insanla karşılaşmak cidden zor. En güzeli okuyup çıkmak.

okidoki

Aktif Üye
Tepki
162
İsim
Oktay Keleş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Diğer
Ekşi sözlük başlığı olduğuna göre bu başlıktaki herkesin 15.000 tl gelir+Bmw araba +1.90 boy kaslı ve yakışıklı olduğu konusunda hem fikiriz sanırım.

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.261
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Uzun zaman önce bir kaç defa girip bazı yazıları okumuştum (ne olduğunu hatırlamıyorum). Kimsenin biribirine saygısı olmayan, boş muhabbetler dönen, bolca goygoy yapılan (kimisi burayı da o şekilde tanımlıyor) gereksiz bir ortam bence.
Hatta atıldığını sonradan duyduğum saygıdeğer (!), insan fiziği hakkında ki yüksek bilgileriyle şutlanan bir üyede orada vermiş veriştirmiş.
Nereden bildim derseniz, canlının terimleri değişmiyor. Aynı şeyleri papağan gibi tekrarlayıp duruyor.
Adam troll olmak için doğmuş sanki:komik:

Cemal Ç.

Tepki
20.763
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Ekşi sözlük başlığı olduğuna göre bu başlıktaki herkesin 15.000 tl gelir+Bmw araba +1.90 boy kaslı ve yakışıklı olduğu konusunda hem fikiriz sanırım.
BMW'leri hiç sevmem,
Askerde 1.83 dediler, iş doktoru 1.76 dedi, ben 1.80 alıyorum,
Hiç bir zaman kaslı olmadım,
Pek yakışıklı olduğumda söylenemez,
15.000 yıllıksa anlaştık.
Ha aylıksa izninizle ben şu köşede şoka gireyim. 😅

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2013 yılına kadar varlığından haberim yoktu. O sene 2-3 ay kadar çalıştığım iş yerinde bir arkadaş tarafından haberim oldu bu site ile. Okuduklarım çok ilgimi çekti ve hoşuma gitti. Sonra üyelik için biraz 1-2 ay çabaladım ve sonra hiç bir şey yapmadım sadece okudum (tahmini 1.5-2 yıl kadar sanırım ) sonra 2-3 yıl hiç girmedim okumak için bile. Sonra yine üyeliği hiç düşünmeden sadece okudum,şu anda da sadece okuyorum. Eğer gerçek anlamda düzgün şekilde kullanılır ise müthiş bir bilgi kaynağı,örneğin internet veya kredi kartı gibi. He eğer nasıl ki verdiğim örneklerdeki şeylerin yararı kadar zararı varsa;burda da spor,siyaset vb konularda yazılan şeylere sinirlenip hukuksal olarak başınız ağrıyabilir,sinirden kapıyı cami kırabilirsiniz.
Dediğim gibi üyelik gibi bir derdim ve takıntım yok,girerim hoşuma giden başlıkları okurum. Haftada en az 4 gün girerim ,bence faydalı ve güzel bir site kullanmayı bilene