Ekşi sözlük kullanıcıları hoşgeldi

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Ekşi Sözlükte yapılan sitemiz hakkındaki yazıdan sonra 2 olan misafir sayısı 10 dakıka içinde 33 olmuş ve artmaya devam etmektedir. Ekşi sözlükten gelenlere merhaba diyor, en kısa zamanda üye olmanızı bekliyoruz.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
Scudo

Nulkarp

Üye
Tepki
0
Ben bi ara yazarlığa müracaat ettim. Fakat iç yapılarında çok prosedür var.. üyeliğim var fakat şifreyi bile unuttum.. Belki iptal bile etmişlerdir..

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.426
Bisiklet
Ghost
memleketin mevcut halinden nefret etmek, geleceğinden ise umudunuzu kesmek istemiyorsanız okumayın, okutturmayın.Sesini duyurmak, mağduriyetini paylaşmak için başlık açanların "zavallı, ezik, loser" gibi sıfatlarla aşağılanıp, alaya alındığına çok kez şahit oldum.Başkasının mağduriyeti üzerinden ego tatmini yapanların, "ah orda ben olacaktım ki" diyen klavye delikanlılarının cirit attığı tam bir lağım çukuru. Şayet derdiniz bilgi edinmek ise ekşi şeyler okunabilir, orda da dün Niçe ile ilgili başlıkta Brahms'ın fotosu yer alıyordu, mesaj gönderip uyardım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim de anlamadığım mesela, neden sadece hakaret etmek için entry girerler ki? Yöneticileri es geçin, forumdan faydalanan bu kadar yazar, neden gidip 3 tane de olumlu cümle kurmaz? Ya da yaptırım uygulanan bu arkadaşlar mesela, ne katkı koymuşlar bugüne kadar foruma, neden kendilerini böyle ifşa ediyorlar ki? Andaval, gerzek ve egosuna katkı koyulan yönetici benim bu arada :) (link)

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
Adamlarin kuyruk acisi var. Bisiklet forumda ideoloji propagandası yapamayinca ciğere mundar diyorlar.

Tepki
289
İsim
Mustafa Şener
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Diğer
Her akşam başlıklara bakıp çıkarım. Belki önemli bir mesele olmuştur diye düşünerek. Asla tıklayıp ne yazmışlar diye bakmam. Çünkü bazı başlıklar direkt zehir saçıyor, onlara ister istemez maruz kalıyorum. En azından yorumları görmeyeyim diyorum. Öyle radyoaktif bir ortam ki beyin hasarı almadan siteden çıkmak mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: By chow ve Atasoy

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sözlük dediğiniz ülkenin en büyük forumu. Üzerine kitap yazılabilecek nitelikte bir öyküsü, geçmişi var. Aynı zamanda sosyal medya gücü dediğimiz gücün önemli bir bölümü de yine bu sözlüğe ait. Yazar sayısı çok fazla olmakla birlikte yazar olmadan takip eden sayısı bunun çok çok üstünde. Yazar olabilmek için çaba sarf etmek gerekiyor.
İşin tabi ticari bir boyutu da var, kendisi ticari bir işletme. Faydasına zararına gelecek olursak, girilen her entry'i öznel olarak, yazarın profiline ve geçmişine uygun olarak değerlendirmekte fayda var.

Sözlükte aynı yazar haklarına sahip bir profil "kız peşinde" koşarken bir başka profil ülkenin gündemine dahi etki edebiliyor zaman içinde.
İş bu entry boynumda fularım, gözümde con lenon gözlüklerim ile masanın kenarında bana gülümseyen nutellam sponsorluğunda girilmiştir.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ekşi sözlükte üyeliğim birşeyim yok. Bir bisikletforum da yazarım. Yalnız takip ettiğim kadarıyla ekşisözlük namlı sosyal medya mecrasında kayda değer sayıda forum üyesi veya bisikletsever var. Bunu nereden mi çıkarıyorum. Şöyle ki bisiklet adı altında paylaşımlar sözlükte çok sayıda müşteri buluyor. Açıkcası bu sevindirici bir gelişme. Bence sözlük ahalisi biraz çatık kaşlı ve asabi gençler. Biraz sert giriyorlar topa. Ama ben sözlükte şimdiye kadar bisiklet aleyhine genel bir kanı ve kamuoyu oluştuğunu/oluşturulduğunu görmedim. Geneli bisiklete sempatiyle bakıyor. Yoksa forumdan ömer murat gitmiş mariokaldato gelmiş işin bu faslı beni hiç ilgilendirmiyor. Ki forumda on yıllık üyeliğim süresinde bu gözler ne moderatörler gördü ne moderatörler.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ekşi sözlüğü severim ve her gün takip ederim.
Çoğu konudan, haber kanalı (!) dediğimiz mecralardan birkaç gün önce ve daha objektif bir şekilde haberdar olabiliyoruz.

Larkkral

Üye
Tepki
78
İsim
Mustafa
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hem ekşi sözlükte yazarım hemde bisiklet foruma üyeyim. İki siteyide seviyorum. Bir yeri kötülemem istenseydi ekşi sözlüğü seçerdim.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kişisel hakların başında gelen "düşünce ve ifade özgürlüğünün" sonuna kadar savunucusuyum. Forum özelinde de bu çizgim değerli yönetici arkadaşlarımla benzerlik gösterir. Ait olunan yerin yazılı olan kuralları olduğu gibi, Google da bulunması zor olan yazılı olmayan kurallar/önkabüller de var...Bunlar yaşadıkça, kollektif bilinç dışımızdan olduğu kadar çevresel etmenler, eğitim ve kültürlenmenin etkisi ile duyarlılık haline geliyor.
Heterojen bir forum ortamında tüm farklılıklara hoşgörümüz var. Hal böyle iken bu olumlu havadan kendine iş çıkarıp kişilere hakaret edip aşağılamak , çözemediği sorununun nedenini başka bir platforma girip dedikodu yoluyla yöneticimize yüklemek " ahlak düşkünlüğüdür"...
Geçmişte yaşanmış olan nahoş olayları hatırlayıp dersler çıkarmaya gayret ediyoruz.
Forum özelinde her konu için hümanist, yapıcı, destekleyici bir anlayışı çok önemsiyoruz. Eğer üyelere ceza verip uzaklaştırmak tercih önceliğimiz olsaydı şu huzurlu ortamı oluşturamazdık.
Üstelik "suç ve ceza" kavramlarının iyice ölçüsüzleştiği, adaletin "mülkün temeli" olmaktan çıkıp, "mülkü olanın" adaleti olduğu zamanları yaşadığımız şu yakın tarihimizden sayısız örnek verebilirim..
Çağı, ülkemizi, geçtiğimiz dönemi çok iyi sorgulayıp evrensel erdemler altında birleşmemiz gerekiyor. Ekşi- Tatlı-Kekremsi-Mayhoş-Acı farketmiyor, bir paravanın arkasına saklanıp homurdanmak acizliktir...

Son düzenleme:
Tepki
0
İsim
Yunus Baysal
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@BF Okuru merhaba bisikletle ilgili soru sormak için başlık açmam gerekiyor sanırım ben yeniyim ne yapmam gerek?

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.802
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim de anlamadığım mesela, neden sadece hakaret etmek için entry girerler ki? Yöneticileri es geçin, forumdan faydalanan bu kadar yazar, neden gidip 3 tane de olumlu cümle kurmaz? Ya da yaptırım uygulanan bu arkadaşlar mesela, ne katkı koymuşlar bugüne kadar foruma, neden kendilerini böyle ifşa ediyorlar ki? Andaval, gerzek ve egosuna katkı koyulan yönetici benim bu arada :) (link)
Sayın yönetici adam edebiyat mezunuyum falan demiş, hiç hakaret yada kötü fikir beyan etmediğini söylemiş bisiklet forumda. Sizin gönderdiğiniz linke bakınca etmediği , demediği kötü laf kalmamış. O kadar yaşlı değilim yada öyle hissetmiyorum ama insana hakaretin düzeni baya değişmiş görmeyeli.

Ekşi sözlükte üyeliğim birşeyim yok. Bir bisikletforum da yazarım. Yalnız takip ettiğim kadarıyla ekşisözlük namlı sosyal medya mecrasında kayda değer sayıda forum üyesi veya bisikletsever var. Bunu nereden mi çıkarıyorum. Şöyle ki bisiklet adı altında paylaşımlar sözlükte çok sayıda müşteri buluyor. Açıkcası bu sevindirici bir gelişme. Bence sözlük ahalisi biraz çatık kaşlı ve asabi gençler. Biraz sert giriyorlar topa. Ama ben sözlükte şimdiye kadar bisiklet aleyhine genel bir kanı ve kamuoyu oluştuğunu/oluşturulduğunu görmedim. Geneli bisiklete sempatiyle bakıyor. Yoksa forumdan ömer murat gitmiş mariokaldato gelmiş işin bu faslı beni hiç ilgilendirmiyor. Ki forumda on yıllık üyeliğim süresinde bu gözler ne moderatörler gördü ne moderatörler.
Mehmet abi Marikaldato veyahut Ömer Murat gidince kime saracaksın . :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
Ekşi , insanlara ulasma anlaminda ve sosyal medya gucu olarak neyse , bisikletforum da odur. kisaca, her ikisi de kendi alaninin en iyisidir. sadece, uslub farki vardir. Ekşi'de kufursuz kendi fikrinizi yada yorumunuzu anlatamazsiniz , ornegin "abcdefg kim ..." diye kliselismis bir "bkz" (bakiniz jargonu) bile vardir. kisaca, bisiklet camiasi bir ailedir ve ona uygun hareket eder ve uslubu da farklidir.
Ekşi , bundan yillar oncesinin Ekşi'si degildir. Uslub ve kalite acisindan "Bisikletforum" candir.
"o yuzden cok da sey etmemek lazim."
tanim : yazar burada Ekşi'ye uygun sekliye bitirmistir.

Edit : Ekşi'de yazar degilim .

Son düzenleme:

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
"35 yaş üzeri, her b*** bilmezse ölecek hastalığından muzdarip antikaların fink attığı mekan. yok ben şunu yiyorsam herkes onu yemeli, yok ben 30 senedir bisiklete biniyorum en çok bana soracaksınız, onu alma benimkinden al, onu yapma benim yaptığımı yap akşamdan sabaha kafa ütülerler. "

katıldığım bir ekşici yorumu :)

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.092
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Değer verdiğim bir büyüğümün ricası üzerine bu girdimin silinmesini rica ediyorum. Teşekkürler.

Son düzenleme: