CST TRAVELLER >>> CROSS (kullanan varmı?)

Bilal Öz

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Geotech
Haziran ayının başından beri bu lastiklerden kullanıyorum, herkesin önceden belirttiği gibi lastiğin kuru asfaltta yol tutuşu tartışılmaz, hafif ıslak zeminde her lastik gibi kayıyor ama temelli ıslak bir zeminde ( sağanak yağmurda tecrübe edilmiştir) yol tutuşu hiç fena değil. Ve lastiklerin yatışlarda güven vermediği konusunda herkesle hemfikirim.

Scudo

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
ben de kullanıyorum.Kuru zeminde gerçekten iyi ama ben ıslaktaki performansından memnun değilim.Benim merak ettiğim hafif-orta koşullu bir dağ sürüşünde nasıl bir performans vereceği?

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
yalnız sizin cross lastiklerinizle benimkiler farklıymış.benim sportive 224ün üzerinde 28 jant cross.sizinkine göre daha dişsiz bi lastik.

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba benim bisikletimde şuan contınental race king var cst traveller cros almayı düşünüyorum internette 27 lira bi arkadaş iç dış ön arka 26 liraya almış yani 4 parçayı bu linkte ön arka olarakmı fiyat 30 tl yoksa tekimi 30 tl ? internette veya nerede temin edebilirim

(link)

Ahmet.T

Üye
Tepki
13
Bisiklet
Salcano
@Abdullah T.

Lastiğin teki 27₺'dir. Hem o iç dış ön-arka alan kişi bundan 6 yıl önce aldığından dolayı 26₺ imiş. Enflasyon falan derken fiyatın sabit kalması söz konusu olamaz.

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Teşekkür ederim çok pahalıymış :( indirimle 40 liraya felan contınental race king alırım

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar

Bisikletim lastiklerini değiştirmek istiyorum. Ekteki fotoğraftaki 2 lastik arasında kaldım.
Bu konuya ise CST Traveller(soldaki) arama yapınca google dan ulaştım. İlk mesajdaki fotoğraf silindiği için aradığım lastik mi bilemiyorum. Sanırım traveller adı ile değişik lastikleri mevcut CSTnin.

Gelelim konumuza; evet bu iki lastik arasında kaldım. Soldaki CST Traveller diye geçen lastik. Sağdaki Rubena Gripper.

İki de 30tl
CST 690gr --- Rubena ise 760gr
ikisine 700x35 olacak.

Amacım ise atlaması zıplaması olmayan, hafif toprak arazili yollarda inceden MTB tarzı geziler. Çamura asla girme niyetinde değilim. Birde kışın zaman zamanda olsa ıslak yollarda yol tutuşu olsun(yağmur yağarken çıkmıyorum). Çünkü bir kere ıslak asfaltta aniden kayıp sağ tarafa devrildiğim için artık psikolojik bir şekilde ıslak yollarda sürmeye korkar hale geldim.

Bu 2 lastiği forumda daha önce gerekli konuya sordum. Bana gelen cevap ise Rubane asfaltta daha yakın diye cevap geldi. Ama nedense bana da CST daha çok asfalta uygun gibi geliyor zira lastiğin orta kısmı sürtünme yüzeyi rubenaya göre daha düz bir yüzeyi var. Rubenanın yapısı yol tutuşu daha iyi gibi geliyor. Şuna kıyasla lastiğin yüzeyi arabalardaki kış lastiklerinin diş yapısına benziyor.

Dosyalar