CST TRAVELLER >>> CROSS (kullanan varmı?)

deepcriminal

Aktif Üye
Tepki
64
arkadaşlar aranızda CST TRAVELLER >>> CROSS lastik kullanan varmı ?
avantajları veya dezavantajları hakkında bilgi verebilecek ?

şimdiden teşekkürler..

http://img263.imageshack.us/img263/923/csttravellercrossgq8.jpg

Scudo

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Var, tur arkadaşımın bisikletine bu lastiklerden almıştık. Benim de bi süre kullanma fırsatım oldu. Öncelikle sürtünme direnci çok düşük bir lastik. Yanılmıyorsam 1.90 genişliğinde olmalı. Islak havada hiç denemediğimiz için buna bir yorum yapamayacağım. Ancak yüklü bir şekilde 300 km kadar tura çıkıldı, toplamda 600 km yol yaptı. Henüz aşınma söz konusu değil. Bozuk asfalt ve stabilize için sorunsuz bir lastik diyebilirim. Ancak bisikleti yatırarak yapılan dönüşlerde pek güven vermediğini söyleyebilirim. Ya da bu benim daha önce mtb lastiğinden başka lastik kullanmamamla alakalıdır. Patlaması çatlaması olmadı henüz. Toprak yola da girildi. Ucuz ve sağlam bir lastik olduğu kesin.

• Beğen
Tepkiler: deepcriminal

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Var, tur arkadaşımın bisikletine bu lastiklerden almıştık. Benim de bi süre kullanma fırsatım oldu. Öncelikle sürtünme direnci çok düşük bir lastik. Yanılmıyorsam 1.90 genişliğinde olmalı. Islak havada hiç denemediğimiz için buna bir yorum yapamayacağım. Ancak yüklü bir şekilde 300 km kadar tura çıkıldı, toplamda 600 km yol yaptı. Henüz aşınma söz konusu değil. Bozuk asfalt ve stabilize için sorunsuz bir lastik diyebilirim. Ancak bisikleti yatırarak yapılan dönüşlerde pek güven vermediğini söyleyebilirim. Ya da bu benim daha önce mtb lastiğinden başka lastik kullanmamamla alakalıdır. Patlaması çatlaması olmadı henüz. Toprak yola da girildi. Ucuz ve sağlam bir lastik olduğu kesin.

@deepcriminal

Yukardaki bilgiler croos olmayanının olsa gerek ki benim lastiklerimde öyle1.90
ıslak zeminde de oldukça iyiler. Arazi çok yumşak yada tozlu ise arazi lastiği olmadığını anlayabiliyorsunuz. Dez avantajı sert,ağırca olması. Yalnız saymadım kaçbin oldu hala eskitemedim.

• Beğen

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
@deepcriminal

Uzun bir süre kullandım, çok da memnun kaldım. Yol tutuşu fena sayılmaz, ıslak zeminde iyi değil ama. Fiyatına göre çok çok güzel bir yol lastiği. Kuru zeminde bas basabildiğin kadar :D

• Beğen

Can Sonbay

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Bisiklet
Giant
Evet.Ben uzun süre kullandım.Arkadaşımdan ödünç almıştım.Geri vermek zorunda kaldım.Ama gerçekten kullandığım süre içersinde çok memnun kaldım.Özellikle yağmurlu havalardaki performansı çok hoşuma gitmişti.Ayrıca dişsiz yüzeyli oluşu bisikletin hızını farkedilebilir bir şekilde etkiliyordu...Ancak "Ediz Tevfik Özgan" abiminde dediği gibi bende yatarak girilen dönüşlerde pek güvenmiyordum ki nitekim haklı çıktım.Sağlam bir uçuş yaşadım.Ama onun dışında çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.

• Beğen

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bayağı güzel bir lastiğe benziyor, CST leri çok sevmeye başladım nedense, hem ucuz hem kaliteli ne de olsa Cheng Shing Tire :)

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Ben bunu geçtiğimiz kışın girişinde almıştım yani işte Kasım filan gibi..Hala kullanmaktayım..
Kuru zeminde gerçekten güzel, ama ıslak zeminde bana pek güven vermiyor..
Yukarıda biri yazmış, yatarak dönüşlerde iyi değil diye, çok haklı gerçekten bu konuda kötü..
Patlak konusunda ise sadece benim lastiğimin fazla patlamadığını söyliyebiliyrom..Ama şans bu benim ki patlamaz senin ki patlar:p ..
Ve biraz da ağır gibi..

:)

• Beğen

hhhalil

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Ben halil akdeniz formunuza bugün kayt oldum. Benim bianchi markalı city bisikletim var. şu arkasında sepetli olanlarından. yani arkama bir kişi oturabilecek kişilerden. Neyse sözüme geleyim. Ben bisikletimin arka lastiğini kaldırım taşına vurdum. iç ve dış olmak üzere yarıldı. Ön lastikde baya bi eskiydi ikidebir havası iniyordu. Bisikletimin iç ve dış lastik olmak üzere arka ve ön lastiğini değiştirtdim.Satın aldığım Lastiğimin markası CTS TRAVELLER CROSS CST 26x2.0 Ben iç dış, ön arka toplam 26 ytl verdim. Verdiğim ücret sizce uygunmu, yoksa biraz kazıkmı yedim

deepcriminal

Aktif Üye
Tepki
64
@hhhalil

2 adet dış lastik
2 adet iç lastik

toplam 4 parça 26 ytl. böyle anladım ben, fiyat gayet iyi..

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Halil Akdeniz arkadaşım, sizden istenilen fiyat normaldir.
1 adet CST Cross lastik 10ytl desek
2 x 10 = 20ytl dış lastikler

+

Tanesi 3ytl den 2 adet iç lastik de 6ytl = 26ytl eder.

Bende bu lastiği kullanıyorum.Daha doğrusu kullandığım 10 lastikten biri de bu :)

Artıları
* Patlamaya karşı çok dayanıklı
* Çok uzun ömürlü (muhtemelen %100 asfalt kullanımında ~20.000km görür)
* Islak zeminde de verimli
* Ucuz (~10ytl)

Eksileri
* Ağır (her sağlam lastik gibi)

Tek cümleyle özetleyeyim;
Otomobil lastiğinden farkı yok. :)

hhhalil

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar yorumlarınız çok güzel. Tamirci hatta toplam 30 ytl çıkarttı. Ben 26 ytl hepsine çok dedim. Peki arkadaşlar bu lastikler tamircilere yani parça satan tamirciye toptan fiyatı nekadar geliyordur. herhangi bir bilginiz varmı?

_10uR_

Üye
Tepki
1
Bende Bu lastikten kullanıyorum ve çok memnunum gerçekten çok rahat ve yol tutuşu iyi

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
@hhhalil

Adamın ne kadar kazandığı ile bu kadar da ilgilenmemeliyiz :) haksız mıyım? :)
En azından böyle düşük fiyatlı ürünlerde düşünmeye değmez.

Hani 1000ytl lik bir amortisör veya 100ytl lik bir lastik alırken yurtdışı piyasası, avantajları, dezavantajları, distribütör geliş fiyatı gibi durumları araştırabiliriz ama şu konuştuğumuz ürün 10ytl iken satıcıya fazla kar bırakmadığını düşünüyorum.

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bu lastiklerin farklı desenli olanlarindan taktim ben de. önümüzdeki bir süre dağ bayır yerine düz yolda daha çok gideceğimi hesaplayarak. iyi etmişim gibi ama daha birşey söyliyecek kadar fazla kullanmadim.

gokhandan

Üye
Tepki
35
Bisikleti genelde asfalt yolda kullanıyorum ve az önce bisikletimi alırken üzerinde olan Scott Oxyd lastikleri çıkarıp, bu lastikleri taktım bende merak ediyorum performansları nasıl olacak. Umarım üzmez beni:)

Tepki
103
@can_rower

+1

Ben de CST kullanıorum geçen hafta uçtum dizi parçaladım. Bir asfaltın üzerinde mir miktar kum olan bir dönüştü. Genel olarak performansından memnunum. Yağmurda asfalt üzerinde kayması da artı bir sorun. Fakat bu kadar dişsiz bir lastik için normal galiba.

gokhandan

Üye
Tepki
35
@philamelian

geçmiş olsun arkadaşım, aman dikkat. lastik dişsiz ve çok sert dikkat edilmesi gerekiyo, inşallah bi daha uçmazsın